milo  Dołączył: 01 Sie 2006
witsu napisał/a:
Już wyjaśniam. Chodzi o to, żeby napisać dużo i wziąć za to pieniądze. Jeszcze raz powtórzę. Moim zdaniem Autor nie napisał nic odkrywczego, czego wcześniej bym nie wiedział. A zajmuje to kilka stron magazynu. Więc i kasa pewnie za to niezła wpadła. Stąd moje stwierdzenie.


No ale co tam mial napisac? Zeby panna mloda trzymala na ramieniu orla w kociele, bo to zwiekszy dramatyzm sceny? Moim zdaniem to dobry artykul, jak ktos chce np zrobic slub znajomym i nie ma o tym za duzego pojecia. Przeciez CFV nie jest pismem profi...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
witsu, jak widzę zazdrosny jesteś chyba o tą kasę co mu wpadła :-P Jest pazernym tandeciarzem, bo napisał co akurat ty wiedziałeś? :shock: Rozumując w ten sposób ja "skokiem na kasę" musiałbym nazwać 99% czasopism informatycznych. A może wystarczy, że ich nie kupuję? Fajnie się dyskredytuje cudzą pracę :evil:
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
A taki szatański plan: rozstawić kilka 360-tek w kościele (najlepiej na kolumnach/ścianach :-> ) i odpalać zdalnie z wbudowanej? :-D
Wtedy wbudowana by tylko dopalała twarze, a kościół rozbrzmiewał blaskiem lamp...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Gwiazdor, z zewnątrz to by musiało fajnie wyglądać o zmroku. Jakby jakie pierony z niebiesiech waliły, albo ruscy antyterroryści akcję robili :-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ale jakaż AtMOsfeRa ! Jak na ślubie Drakuli :evilsmile:
A gdyby zamiast lamp użyć flar :?: ;-)

Żeby nie tworzyć nowego tematu: czy ktoś miał (ma) lampę Pentaxa AF 220 T :?: Jak ta lampa się sprawuje z DeeSem :?: Czy w tej cenie (ok. 200 zł) jest dla niej jakaś alternatywa (np. Tumax) :?:

 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Gwiazdor napisał/a:
A taki szatański plan: rozstawić kilka 360-tek w kościele (najlepiej na kolumnach/ścianach :-> ) i odpalać zdalnie z wbudowanej? :-D
Wtedy wbudowana by tylko dopalała twarze, a kościół rozbrzmiewał blaskiem lamp...


to juz chyba prosciej dwie porzadne studyjne...
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
a na kiedy tej lampy potrzebujesz?
Ja mam do sprzedania tania a zacna lampe,
http://66.49.230.119/flas...ivitar_4600.pdf
w razie czego PW

sorry za autoreklame, ale skoro ktos w potrzebie i szuka czegos taniego - to sie polece... jakby nie ode mnie, to mozna tych lamp na ebay.co.uk poszukac
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
ciekaw jestem czy pentaxowa lampa 360 af da rade na weselu,.. a konkretnie to w kosciele i podczas 'imprezy tanczenej' :roll:
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
Ze zdjęć które miałem przyjemność oglądać u znajomego fotografa wynikałoby, że trzystasześćdziesiątka da sobie spokojnie radę.

Co się zaś tyczy lampy od milego - polecam, kupiłem Vivitara 3700 i lampka zacna bardzo. Przymierzam się właśnie do opstrykania za jej pomocą ślubu i wesela siostry mej.
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
ja jedno wesele zaliczylem z 'wbudowana' ale jak sie mozna domyslic.. niewiele z tego wyszlo tak jak planowalem.. teraz czas na oficialny test 360 w weekend.. zobaczymy jak sie spisze :) :roll:
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
tom napisał/a:
ciekaw jestem czy pentaxowa lampa 360 af da rade na weselu

A czemu nie? Ja walczyłem metzem 32MZ-3 (jeszcze z DSem) i też się dało, a jednak 360-tka jest bardziej zaawansowana. To co zmaściłem, to zmaściłem z własnej winy (pewnie kilku błędów bym uniknął mając lampę Pentaksa, ale gdybym żwawiej ruszył mózgiem, to też byłoby ok).
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Drobne, banalne pytanko - czym różni sie sigma ST (niecałe 700zł) od sigmy super (ok. tysiąca.)?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mcgyver, polecam stronę Sigmy http://www.sigma-foto.pl/ , tam obie lampy są opisane.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
A ja tak przy okazji lamersko zapytam.
Czy jest lampa którą mógłbym teraz wykorzystać w analogowym body (mz-50, a więc wychodzi z lektury że zwykły ttl?) a potem w samsungu/pentaksie? Tumax ostatnio wskazywany w innym wątku wydawał się sensowny,ale nie wiem czy spasowałby do obu body? Na lampę chciałbym przeznaczyć jakieś 500-600zł
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Lampy Pentaksa, 360 i 540 obsługują TTL i p-TTL, Tumax obsługuje albo jedno albo drugie czy Sigma też tak ma, tego nie wiem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tabela kompatybilnosci dla Sigmy Super http://www.sigma-photo.co...00dg_sup.htm#05
i dla Sigmy ST http://www.sigma-photo.co...500dg_st.htm#05

[ Dodano: 2007-07-19, 20:57 ]
W wątku http://pentax.org.pl/view...t=5399&start=50 wstawiłem pierwsze fotki testowe z Tumaxa.
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Slava, testowalem ostatnio nowy nabytek wspomiana wczesniej 360tke pentaxa podczas uroczystosci weselnej.. w kosciele wymiekla (sufit byl na wysokosci 5-7metrow) odpuscilem wiec robienie zdjec..
kiedy przybylismy na sale, gdzie przeniosla sie cala uroczystosc, sufit byl na wysokosci 3metrow i tutaj pentax dal czadu :)
wykorzystalem bialy sufit do odbijania swiatla i walilem pelna moca..
90% fot wyszlo tak jak planowalem :) rewelacyjnie doswietlone!
z lampy jestem bardzo zadowolony, naprawde robi swoje, a roznice widac od razu (wbudowana, a zewnetrzna)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tom napisał/a:
Slava, testowalem ostatnio nowy nabytek wspomiana wczesniej 360tke pentaxa podczas uroczystosci weselnej.. w kosciele wymiekla (sufit byl na wysokosci 5-7metrow) odpuscilem wiec robienie zdjec..
kiedy przybylismy na sale, gdzie przeniosla sie cala uroczystosc, sufit byl na wysokosci 3metrow i tutaj pentax dal czadu :)

dlaczego uparles sie zeby walic tylko w sufit? Na lampe podniesiona do gory zakladasz kawalek sztywnego bialego bristolu pod katem 10-20% (zrob kilka testow) i jediesz ... czaesc blysku idzie w sufit ale czesc po odbiciu na wprost....
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
tom napisał/a:
Slava, testowalem ostatnio nowy nabytek wspomiana wczesniej 360tke pentaxa podczas uroczystosci weselnej.. w kosciele wymiekla (sufit byl na wysokosci 5-7metrow) odpuscilem wiec robienie zdjec.


I błąd. Żadna lampa nie oświetli Ci przy tak wysokim suficie, do tego jeszcze pewnie jakimś powyginanym i nie białym. W takich warunkach wali się lampą na wprost bez skrupułów.
Praktycznie nie masz cieni, ponieważ w kościołach, szczególnie starych nie ma dużych płaskich powierzchni na których mogły by powstawać. Do tego odległość fotograf - pierwszy plan jest kilka razy mniejsza niż odległość pierwszy plan - ściana (na której mógłby powstać cień).
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Pozwoliłem sobie na odświeżenie tematu.
W zasadzie mam dosyć podobny problem jak ten w temacie. Tylko.... Dzisiaj (sobota) dowiedziałem się, że mam możliwość być fotografem na ślubie w kościele no i trochę na sali. Wcześniej umawiałem się tylko na plener, ale coż... powiedzenie "chwytaj okazje" zostało zastosowane. No i teraz najlepsze: ślub ma być w sobotę za tydzień. :-)
W związku z tym rodzą się wątpliwości, czy z tym skromnym arsenałem, który posiadam (opis na dole) jest sens żebym robił zdjęcia w kościele bez lampy. Tam w grę wchodzi tylko kit i stałka 50 2.0. Ale jak już z różnych informacji wynikało na tym forum to lepiej robić 50 2.0. Chociaż czasy i tak pewnie nie będą za ciekawe, więc... kupno lampy... Ale jaką? Czytałem już wątki o lampach, chociaż jeszcze dwie godziny temu nie miałem o nich zielonego pojęcia. Zastanawia mnie wybór między Pentaxowymi AF-360 FGZ i AF-540 FGZ lub 58 AF-1P. Trochę duża rozpiętość cenowa szczególnie miedzy 360 i 540. Wynika to z tego, że planuję wejść w fotografię ślubną w przyszłości, możliwie nie dalekiej, więc tańsze modele raczej nie wchodzą w rachubę, a 360 wydaje się być już tym przyzwoitym modelem. Z drugiej jednak strony 540 byłaby przyszłościowa no i ma ciut większe możliwości. 58 to alternatywa 540. Jednak zadaje sobie pytanie czy jest sens kupowania tak drogiej lampy jak 540 czy 58? tom, z tego co pisał używał 360 i wystarczyło. Najważniejsze jednak pytanie: czy przy założeniu, że zamówioną lampę w poniedziałek otrzymam w środę to czy zdążę się nauczyć ją obsługiwać i tym samym robić dobre foty? Czy może nie kupować narazie lampy "na wariata" a iść ze stałką 50 i wbudowaną lampą? Czy takie coś ma sens? Kościól należy do starych i jasno w nim pewnie nie będzie :-( A może ktoś jest z okolic Bielska-Białej i by mi pożyczył lampę? Oczywiście nie za darmo... tylko za :-B :-B :-)
Proszę o radę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach