Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ponoć dobry serwis w Gdańsku- Olympusiarze polecali:
http://www.okserwis.com.p...&id=12&Itemid=2
 

rafalartur  Dołączył: 04 Wrz 2008
Anzelm napisał/a:
Zalecam dużą ostrożność, a najlepiej omijanie serwisu pana Andrzeja Wysockiego we Wrocławiu na ulicy Psie Budy. Jakość świadczonych usług faktycznie stoi pod psem! Już sam czas wykonania usługi woła o pomstę do nieba, najgorzej że w tym czasie pan Wysocki robi niewiele, a nawet wręcz psuje powierzony mu sprzęt :evil: W moim przypadku, rzecz wydawałoby się niezbyt skomplikowana - kalibracja ostrości w lustrzance analogowej za pomocą regulacji położenia lustra, zakończyła się tym, że sam sobie to wyregulowałem, gdyż nawet po reklamacji usterka nadal nie była usunięta. Druga historia jeszcze mniej ciekawa, obiektyw z centralną migawką, po diagnozie okazało się, że p. Wysocki nie może sobie poradzić z usunięciem usterki, ale świetnie poradził sobie za to rozregulowaniem obiektywu, który po odebraniu z naprawy ma masakrycznie rozregulowane ustawianie ostrości. NIE POLECAM!!! Moja niepochlebna opinia nie jest odosobniona.
Cytat
Dotąd :-? panowała opinia, że serwis jest w porządku pod względem jakości, tyle że masakrycznie drogi :roll:


Ostatnio serwisowałem Psix we Wrocławiu. Na zapytanie w Serwisie na ul. Psie Budy: o serwis czasów usłyszałem 250pln + to co wyjdzie. Podziękowałem i zadzwoniłem do serwisu na ul. Daszyńskiego 10. Kiedyś oddałem tam do przesmarowania i czyszczenia Pentacona 50/1,8 M42. (40pln). Gdy przyjechałem na miejsce Pan machając dźwignią ocenił : klatek nie na kłada, pracę przy czasach na jakieś 1,5h i cenę ok. 120pln. Spacer po mieście i powrót. Okazało się, że musi doliczyć 10 pln za wymianę jakiejś części. Ok. Przy mnie sprawdził klatki. Przesuwał idealnie.
Polecam serwis. Facet jest do rzeczy. Dokładnie opowiada o usterce, włącznie z demonstracjami na sprzęcie. Wiele można się w trakcie nauczyć :-) .
 
Howdy  Dołączył: 03 Mar 2010
Przyłączam się do pochwał dot. serwisu

Naprawa Sprzętu Fotograficznego
Władysław Zawadzki
ul. Okulickiego 39,
Zielona Góra
tel. (68) 326-12-58
Zakład czynny od 9:00 do 17:00.

(przepisałem dane z wizytówki, bo wizytówkę łatwo zgubić a posta na forum trudniej :)).

Ważna informacja: Mistrz Zawadzki planuje zmienić od stycznia lokalizację zakładu, ale powiedział mi dzisiaj, że telefon pozostanie nadal aktualny.

Moja naprawa dotyczyła wgiętego mocowania filtrów na obiektywie 28mm. Jakość wykonania wzorowa, cena: 20 PLN, czas naprawy również bez zastrzeżeń. Zdecydowanie polecam!
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
gdzie można by naprawić Canonowską 50/1.4 EF USM (zablokowane ostrzenie tak AF jak i MF, kręcenie pierścieniem nic nie daje, przysłonę da się przymknąć) taniej niż na Żytniej? obiektyw po gwarancji.
 

Ajgor  Dołączył: 02 Paź 2010
Witam,

Moja sprawa wygląda tak. Matówka - jest na niej pare paprochów i włosków. Samemu nie chce się bawić z tym bo coś jeszcze sknocę. Tutaj moje pytanie. Czy gdzieś w okolicach Ostrowa Wielkopolskieg/Kalisz zna ktoś jakiś serwis, do którego mogę zanieść swój aparat do czyszczenia?.

EDIT: Tutaj(forum pentaxa) jest niby jak to wyczyścić, jednak nie chcę się z tym bawić bo jeszcze coś zepsuje.
 
los_arturos  Dołączył: 09 Lip 2010
Chyba trafiłem z tematem, jeśli nie to przepraszam za spam. Parę lat temu kupiłem Fuji F650. Zaraz po zakupie aparat upadł, coś się tam poprzestawiało w optyce i obiektyw nawet nie chciał się do końca "schować". Po uruchomieniu wyskakuje mi "ZOOM ERROR". Brak jakiś czas temu zabrał go do jakieoś serwisu w Krakowie i panowie powiedzieli że nieopłacalna sprawa. Polecicie mi jakiś w miarę tani serwis w Warszawie, który by to obejrzał?
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
rafalartur napisał/a:
Polecam serwis. Facet jest do rzeczy. Dokładnie opowiada o usterce, włącznie z demonstracjami na sprzęcie.

No to miałeś szczęście :-)
Nawet najgorszy serwis naprawia czasem dobrze. A uprzejmość i miła rozmowa z klientem podnosi wiarygodność.
 

Ireneusz  Dołączył: 16 Lis 2009
Witam.
Miałem problem z obiektywem Vivitar Series 1 28-105 - odklejony pierścień ostrzenia brak
śrubki obudowy.
Skorzystałem z pomocy Perla :mrgreen: :-B i po uzgodnieniu terminu udałem się w jego
asyście do Foto-Technika
Bytom
ul.Moniuszki 2
Polecam ten zakład wszystkim klubowiczom ze względu na bardzo fachowo wykonaną usługę,
niewygórowaną cenę i sympatyczną obsługę.
Naprawa pierścienia ostrzenia,dorobienie śrubki - koszt 70zł.
Pozdrawiam.
Irek
 
mike666  Dołączył: 23 Gru 2008
A naprawiał ktoś może leice m6? I może polecić jakiś konkretny serwis i co naprawaiał.
Chodzi o o polske wysyłka raczej nie wchodzi w grę.
 

Anem  Dołączył: 21 Lis 2010
Ireneusz napisał/a:
Foto-Technika
Bytom
ul.Moniuszki 2
Polecam ten zakład wszystkim klubowiczom ze względu na bardzo fachowo wykonaną usługę,


Czy ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z tym serwisem, bo chciałbym tam zanieść ME Super do czyszczenia i konserwacji...
 

barto125  Dołączył: 11 Lut 2010
Wyregulują mi gdzieś stabilizację taniej/szybciej niż w Apollo?
 
jorguś71  Dołączył: 12 Lis 2010
Orientuje się ktoś ile może kosztować naprawa stabilizacji matrycy w k200D?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zapytaj w Apollo.
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
byłem z tą uszkodzoną EF 50/1.4 USM w serwisie "Compur" u p. Zbigniewa na Daszyńskiego 10 we Wrocławiu. człowiek przemiły i niezwykle ujmujący, naprawić nie naprawił, bo rozłączania obitych (cuda niewidy, bo obiektyw nigdy nie upadł) pierścieni odległości (metalowy złączony z plastikowym) obawiał się podjąć (uznał że lepiej będzie, żeby Canon po prostu wymienił te części, albo jeden pierścień albo oba), ale za to wykluczył błąd elektroniki czy silnika krokowego i nawet delikatnie rozruszał noniusz odległości. do tego zaprezentował dokumentację foto-wideo z rozbierania obiektywu, zasypując niezbędnymi informacjami. przynajmniej wiem, jak opisać usterkę na Żytniej i nie dam się w nic dodatkowego wrobić. cena 40zł za taką wiedzę chyba lepsza niż gdybym miał przepłacać za hochsztaplerkę w Warszawie.

serdecznie polecam i dodatkowo jeśli macie jakiś uszkodzony sprzęt, jest szansa odsprzedania go na części.
 

Troll  Dołączył: 07 Maj 2006
Ja i moi znajomi największe zaufanie mamy do serwisu Adama Bieńka w Warszawie w Alejach Jerozolimskich na antresoli, rzeczowy, nie naciąga, ekspertyza gratis
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
W moim k-x dziwnie działają czułości ISO - w zwykłym trybie są od 400-6400 ISO (a powinno być 200-6400 ISO , oraz w trybie rozszerzonym 200 - 12800 ISO - a powinno być 100 - 12800 ISO.
I szczerze mówiąc tego 100 ISO mi brakuje. Aparat jest na gwarancji (2 lata? czy rok + 6 m-cy rękojmi?) , zakupiony w sieci EURO RTV-AGD w dniu 25.02.2010 . Co zrobić by usunąć usterkę?

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
MAX581, może masz jakieś kompensacje włączone?
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
MAX581 napisał/a:
Co zrobić by usunąć usterkę?

To nie usterka, tylko włączone ulepszacze. Szukaj ikony z DR200 [Kompensacja prześwietlenia]. A ISO100 też będziesz miał jak ... rozszerzysz czułość ISO w MENU.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
MAX581 napisał/a:
tego 100 ISO mi brakuje

Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że masz włączony "rozszerzony zakres dynamiczny".
Tak się zachowuje K-5. Myślę, że w K-x jest podobnie.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Faktycznie - kompensacja prześwietlenia tak działa - UFF - ulżyło mi! Dzięki koledzy! :-B
Teraz będę miał wreszcie 100 ISO w studiu... :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach