Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Owo popiskiwanie to efekt przekraczania granicy prędkości dźwięku, akurat Ty komtur powinieneś to wiedzieć ;-)
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Kuba Nowak napisał/a:
Owo popiskiwanie to efekt przekraczania granicy prędkości dźwięku

Ale że pisk? To raczej potworny grzmot powinien być.
Jeszcze tylko tego by brakowało w naszym systemie... :mrgreen:
 
piotrox  Dołączył: 30 Sty 2010
czy ktoś zna linki do pełnowymiarowych fotek z pentax 17-70 SDM ?
na http://pl.pixel-peeper.com/ jest bardzo mało a i na tym forum też pełnowymiarowycg niema
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
piotrox napisał/a:
linki do pełnowymiarowych fotek z pentax 17-70 SDM ?

http://www.optyczne.pl/14...dsumowanie.html
 
piotrox  Dołączył: 30 Sty 2010
na optyczne zagladalem juz tez mało jest ,widocznie to szkło jest bardzo mało popularne
 

Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
 

midocad  Dołączył: 03 Mar 2008
Chciałem wymienić DA 16-45 na coś lepszego, nowszego, solidniejszego (z mniejszymi luzami).
Czy SDM w DA 17-70 jest tak awaryjny jak wynika to z postów na forum?
Jak DA 17-70 wygląda w starciu z Sigmą 17-50 ? (awaryjność, celność i szybkość AF, BF/FF)
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
Jest jeszcze nowy DA 16-85mm F3.5-5.6ED DC WR , którego po ustabilizowaniu się jego ceny też warto wziąć pod uwagę. Tutaj : http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=47565 odpowiedni wątek.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Gdybym nie miał DA 17-70, to teraz wybrałbym chyba sigmę 17-50, natomiast do wymiany nie mam spręża. Obecnie kuszący jest też DA 16-85, ale jego cena studzi zapał.
Przy obecnej cenie sigmy, chyba nie ma się co zastanawiać. Dla mnie, jej jedyna wada to waga, ale pewnie bym się przyzwyczaił.
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Mój egzemplarz jest, póki co, całkowicie bezawaryjny (mam nadzieję, że nie zapeszę), ale kupiłem prawie nówkę z bardzo dobrego źródła [Jarek Dąbrowski :)], 6 lat temu. Nigdy nie zawiódł. Przeżył bez szwanku takie tąpnięcie, że wyrwałem stopkę lampy z korpusu. Oczywiście uderzenia przyjęła FGZ 540 (też przeżyła) a nie obiektyw.
Zakres ogniskowych spowodował, że był głównym szkłem na kilka ślubów i imprez we wnętrzach - sprawdził się. Nie uważam go za szkło idealne (światłosiła i plastyka nie dorównuje np. Tokinie AT-X Pro 28-70 - porównuję do tego, co mam) - jest przyzwoite i neutralne. Przy doostrzaniu obraz w wizjerze, rzeczywiście porusza się - to wynik lekkich luzów, których można manualnie doświadczyć poruszając pierścieniem ostrości. Nie przekłada się to, oczywiście, na ostrość zdjęć bo te są robione po unieruchomieniu soczewek.
 

midocad  Dołączył: 03 Mar 2008
Po przeczytaniu testu na photozone też napaliłem się na DA 16-85 jak szczerbaty na suchary.
Można poczekać na egzemplarze z rozbitych zestawów ale i tak cena pewnie poniżej 2000 PLN nie zejdzie.

Po głowie chodzą mi 4 rozwiązania
1. Używany DA 17-70 - ca. 1200 PLN
2. Nowa Sigma 17-50 - 1500 PLN
3. Czekać na rozsądne ceny DA 16-85
4. Canon G7X - 2000 PLN
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
midocad napisał/a:
Po głowie chodzą mi 4 rozwiązania
1. Używany DA 17-70 - ca. 1200 PLN
2. Nowa Sigma 17-50 - 1500 PLN
3. Czekać na rozsądne ceny DA 16-85
4. Canon G7X - 2000 PLN


No właśnie, sprawa nie jest łatwa...
Też mnie kusi ów canon, który miałby zastąpić mojego XZ-1, ale nie jest on idealny, bo trochę za drogi i nie zastąpi dobrego obiektywu do dobrej lustrzanki...

PS
Widzę, że mamy bardzo podobny zestaw obiektywów :-)
 

midocad  Dołączył: 03 Mar 2008
Od kiedy mam dwójkę dzieciaków to nie wiem co będę chciał miał w kadrze za 2 sekundy
a przepinaniem obiektywów nie nadążam.
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
midocad ja do dzieciaków zanabyłem za ok. 300 zł przed 3 laty Pentaxa-FA 28-70 F4 i sprawdza się znakomicie (nie tylko w tych zastosowaniach). Ale też uśmiecham sie do 16-85 z lenistwa.
 

midocad  Dołączył: 03 Mar 2008
Cytat
PS
Widzę, że mamy bardzo podobny zestaw obiektywów :-)


Stałki skompletowałem jak $ był po 2.4 PLN. przy obecnych cenach pewnie nigdy nie kupiłbym FA 77


Cytat

Gdybym nie miał DA 17-70, to teraz wybrałbym chyba sigmę 17-50


W wolnej chwili przetestuję Sigmę w sklepie

Cytat
Pentaxa-FA 28-70 F4 i sprawdza się znakomicie


pasowałby do FA 35 i 50 [/quote]
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
AChmiel napisał/a:
Pentaxa-FA 28-70 F4 i sprawdza się znakomicie

Nie bez przyczyny zwano go gwiazdką dla ubogich!
Wciąż trudno temu szkiełku dorównać, a zwłaszcza porównując je w kwestii jakość/cena, bo tu to on konkurencji nie ma żadnej, chyba, że 35-70 z poczciwej serii F.
Taka ciekawostka, po zapowiedzi korpusu FF, niemiaszki zaczęły dostarczać masę zoomów i stałek serii F i FA do serwisu i przeglądu.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Niemiec jest przedsiębiorczy.

Będzie korpus FF to się wystawi taki obiektyw na ebay.de
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Taa... i będą płakali, sprzedając 8-)
 

Siwy177  Dołączył: 27 Sie 2015
opiszon napisał/a:
Niemiec jest przedsiębiorczy.

Będzie korpus FF to się wystawi taki obiektyw na ebay.de


no właśnie trafiłem takowy 17-70 za niecałe 200 jurków
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Póki co 35-70 serii F można kupić za grosze (15-40$). Sam zbieram szkiełka serii F, FA a nóż .... ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach