mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Gdzie/czym drukowac B&W?
Mam potrzebe zrobienia paru porzadnych odbitek z analoga - sek w tym, ze nie posiadam sprzetu do zabawy ciemniowej, a nikt za mnie nie wywola tych odbitek wg mojego widzimisie - kwestia maskowania i takichtam zabaw. W zwiazku z tym naszlo mnie - na ile gorszy bedzie wydruk z czegos naprawde wypasionego po skanowaniu i obrobce na kompie? Wiadomo, ze tani lab cyfrowy jest dobry bo tani - ale chodzi mi o taki naprawde mozliwie najlepszy druk - format A3. Ktos ma jakies doswiadczenia w temacie? Wiem, ze nie bedzie to to co prawdziwa reczna robota - ale nie mam mozliwosci zrobic to zgodnie z powinnoscia, wiec mysle o mozliwie najlepszym rozwiazaniu (tyle ze ciemny jak burak jestem w temacie). Ratunku, czy tam help me ;)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
mily, alkos na wystawę robił, były całkiem ok! Robił w Wawie. Przeczytaj jego wątek, może napisał [bo miał się podzielić info, gdzie w końcu robił], a jeśli nie, to czas najwyższy, żeby się podzielił.

[ Dodano: 2007-07-11, 23:56 ]
link
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
W zwiazku z tym naszlo mnie - na ile gorszy bedzie wydruk z czegos naprawde wypasionego po skanowaniu i obrobce na kompie?

Dlaczego obstawiasz, że gorszy? ;-)
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Przeczytaj jego wątek, może napisał

no nie napisal :D

Cytat
Dlaczego obstawiasz, że gorszy?

a takie czarnowidztwo sobie uprawiam :)

halooooo ... help help help - gdzie jest alkos? :D
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
halooooo ... help help help - gdzie jest alkos?


JEstem, ale sie nie znam. Za malo robilem w ciemni, zeby miec porownanie, ale z tego co mowili tacy, co sie znaja na temat moich odbitek, to ze bylo to 90% jakosci barytu.

Obecnie drukuje pigmentami Lysona na Hahnemule Photo Rag i Epsonie 7600, ale to raczej nie wyglada jak odbitka z ciemni. Raczej jak odbitka z jakiejs techniki plastyczno-drukarskiej. Robi wrazenie tak czy inaczej.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
a gdzie drukowales te 90procentowki? ;) Tudziez czy masz jakies doniesienia - gdzie mozna to zrobic sensownie?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kazdy lab z Lambdą i Kodakiem Endurą z szerokiej roli ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach