maros76  Dołączył: 01 Cze 2009
kupiłem grip Nevell-a. Cena dobra - wykonanie jakość spasowanie super.
Jest tylko jeden szczegół - może tylko mój egzemplarz tak ma - ma momenty kiedy, nagle bez wyraźnego powodu, zawiesza mi aparat :-/ Włączam k-5 i nic się nie dzieje - odkręcam grip - aparat działa, przykręcam - zwiecha.
MIja jakiś czas - a nagle aparat i grip działa jak gdy nic. Spotkaliście się z czymś takim ??
(za uwagi typu "trzeba było kupić oryginał z góry dziękuję :lol: )
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zapewne standard czyli problem ze stykami.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
ja jeszcze nie doszedlem co jest u mnie powodem zwiech k-5'tki.. czy to zamiennik oryginalnego gripa czy nieoryginaly akumulator ktory siedzi w tym gripie..
ale tez mam podobnie, najczesniej jak bateria w gripie jest juz na wykonczeniu i robie zdjecia w serii..
 
pzzg  Dołączył: 04 Sty 2011
Witam, szukam gripa do k5ll, przeglądam allegro i dużo jest grpiów Newell.
Miał może ktoś z nimi do czynienia? lub coś polecić, wcześniejsze przykłady-linki prowadzą donikąd
 
edwardzik  Dołączył: 01 Lis 2011
czy oryginalny grip posiada w zestawie akumulator, czy jest to osobna pozycja do dokupienia?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Osobna pozycja, akumulatorów AA też nie ma.
 
edwardzik  Dołączył: 01 Lis 2011
cholera, to za oryginalne zrobi się gruba kasa....a chciałbym jakiś do k-5
z drugiej strony jeśli mam się użerać z jakimś zamiennikiem lub liczyć na łut szczęścia, że ten który kupię będzie bez wad, to może jednak warto głębiej westchnąć i wyłożyć na oryginalny... :-|
 
bartek79  Dołączył: 21 Lip 2011
edwardzik, pzzg, posiadam rzeczonego gripa. Nawet nie brałem pod uwagę zakupu oryginalnego. Miałem wcześniej A200 i do niej też kupiłem zamiennik, bodaj Delty. Wiadomo: kasa!

Powiem tak: jestem mile rozczarowany tym Newell'em. Nie wiem, jak wypada on w porównaniu do oryginalnego Pentax'a, ale w stosunku do Delty to niebo, a ziemia.

Za tą cenę spodziewałem się jakiejś wydmuszki, a tu taki miłe zaskoczenie: ciężki (dobrze wyważony), dobrze spasowany z body, nic nie skrzypi, metalowe bolce, "stabilny" (z podpiętym T90/2.8 na pełnym wyciągu i postawiony na blacie nie chyli się ku upadkowi), Wykończenia gumowe na gripie są innego gatunku i mają inną (odróżniającą się) fakturę, niźli te zastosowane na body K-5, ale dają radę. Przyciski i pokrętła, oczywiście, nie działają z takim oporem, jak te w body, ale nie odczuwam żadnego dyskomfortu - po prostu różnica. Przycisk spustu migawki działa wyczuwalnie "dwupoziomowo" - wciśnięcie do połowy/wciśnięcie do końca. Dla mnie to ani wada, ani zaleta; inaczej niźli w body.

Baterię w body i baterię w gripie mam oryginalną i jak na razie nie doświadczyłem żadnych problemów z zasilaniem. Nie testowałem jeszcze opcji z zasilaniem bateriami AA. I pewnie szybko to nie nastąpi.

Przynajmniej w moim egzemplarzu, mógłbym się doczepić do blokady pojemnika na baterię. Działa ze zbyt dużym oporem; po ustawieniu dźwigni w pozycji "open" dość trudno wysunąć pojemnik z baterią. Ale, dla mnie, to szczegół.

Powiem tak. Mógłbym kupić oryginalnego Pentaxa za ok 1000zł. Ale kupiłem zamiennki za 220zł i do tego lampę Metz 50 AF-1. Nie narzekam. Cieszę się! :-)

Pozdrawiam

Ps. Oczywiście... Nie napisałem nic o ergonomii, wyprofilowaniu samego gripa. Dla mnie K-5 był zbyt mały, choć nie mam wielkich dłoni, więc zakup był wskazany. Teraz jest idealnie. Ale to sprawa indywidualna, więc nie będę się rozpisywał.
 
edwardzik  Dołączył: 01 Lis 2011
możecie polecić jakieś sklepy, gdzie można kupić grip newell, czy jest to bez znaczenia i po prostu kupować na allegro?
czy poza tymi newell-ami sa jakieś bardziej markowe?
i których zdecydowanie unikać?
 
pzzg  Dołączył: 04 Sty 2011
bartek79 miałbyś możliwość sprawdzić newella z aku AA czy wszystko będzie ok
 
bartek79  Dołączył: 21 Lip 2011
pzzg, spoko. Jutro zamontuję pojemnik z aku AA (potrzebnych jest 6szt) i podziałam na nim jakiś czas. Myślę, że koło tygodnia zajmie mi dojście do zera z aku i wtedy napiszę, co i jak.

edwardzik, trudne pytania zadajesz ;)
- co do sklepów, to nie wiem. (nie mam czasu po nich chodzić, a po drugie, to w Poznaniu, w stacjonarnych, ciężko coś dostać z akcesoriów do Pentaxa) Znalazłem najtańszą ofertę w sklepie internetowym na popularnym serwisie i postanowiłem właśnie tam kupić.
- bardziej markowy jest chyba tylko oryginalny grip Pentaxa
- nie wiem... Ja odpuściłem sobie te bez metalowych bolców, ale tak na prawdę, to nie wiem, czy to dyskwalifikuje pozostałe. Sugerowałem się ceną i tymże wątkiem na forum :)
 
pzzg  Dołączył: 04 Sty 2011
super, to czekam na info- nie trzymaj mnie w niepewności przez tydzień :-) , jak już zamontujesz to daj znać czy wszystko działa jak powinno
 
bartek79  Dołączył: 21 Lip 2011
pzzg, myślę, że jak je zamontuję, to wszystko będzie ok. Ale poczekajmy do pełnego ich rozładowania.
 

saxon  Dołączył: 30 Cze 2007
edwardzik, tu możesz kupować spokojnie, to sklep naszego forumowicza.

http://jabbafoto.pl/opis/...ax-k-5-k-7.html
 
bartek79  Dołączył: 21 Lip 2011
Potwierdzam, to co napisał saxon. Przeze mnie też sprawdzony.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Ogólnie OK, ale szczegóły - szybko polerujcy się na lustro plastik, w moim kluczyk zapinający komorę zbyt luźny w magazynku na akumulator i zbyt ciasny w tym na baterie. Jednak nic nie skrzypi i nie wypada, wiec polecam zwłaszcza za taką kasę.
 
pzzg  Dołączył: 04 Sty 2011
JacekK napisz jak kwestie użytkowe tj, jak działa na akumulatorkach AA, czy się zawiesza, czy w gripa używałeś może zamiennik oryginalnej baterii itp
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
W korpusie aku oryginalny, w koszyku jakiś zamiennik - pisze "fotoenergia.pl 7.4 V 3900Ah :roll: lub 6 X AA Panaconic infinium albo Sanyo eneloop. Ponieważ mam mało AA to raczej uzywam aku dedykowanego. Wybór baterii na auto.
Nie stwierdzono w ciągu 8 miesiecznej pracy żadnych nieprawidłowości z zasilaniem. Może nie zapeszyłem :-/ .Różnica jest w pracy akumulatorów, ale nie jest to związane z gripem.(Na oryginalnym trochę dłużej działa LV bez wskazywania wyładowania i tyle)
 
pzzg  Dołączył: 04 Sty 2011
Ok dzięki za dobre wieści, o takie konkretne info mi chodziło, chyba czas zamawiać grip dla siebie :-)
 
bartek79  Dołączył: 21 Lip 2011
pzzg, aku od poniedziałku w gripe... A mamy dziś czwartek. Wszystko gra. Zasilanie nie wariuje, baterie rozładowują się stopniowo. Nie widzę żadnych defektów. Ergo: mój Newell jest ok :)

Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach