romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
tomak1986, wiemy że ja podepniesz prawdziwy mikrofon zewnętrzny, to słychać więcej i lepiej.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
romeoad napisał/a:
wiemy że ja podepniesz prawdziwy mikrofon zewnętrzny, to słychać więcej i lepiej

A jak nie podepniesz, to w K-r nagrywany dźwięk jest głośniejszy niż w K-5
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
W sumie to bardziej pasuje do fotoprezentacji, ale co tam:
O mnie i trochę o Tobie
Spektakl taneczny.
 
hottt  Dołączył: 03 Lut 2012
westmorland Jakim programem obrabiasz te filmiki?
P.S.
Superrr ;-)
 
caban  Dołączył: 26 Sie 2006
hottt napisał/a:
westmorland Jakim programem obrabiasz te filmiki?
P.S.
Superrr ;-)

Przylaczam sie do pytania.
U mnie po skonwertowaniu slychac takie "pykanie" co jakąś sekunde.
Próbowałem do różnych formatów przy pomocy "Freemake Video Converter" oraz "Free Media Converter".
Jak odtwarzam orginał z puszki to tych pykniec nie ma.
Skad to moze wynikac ?
Pozdrawiam.
 
Pablo_P-ce  Dołączył: 19 Sie 2011
Ja przerabiam programem VirtualDub. Video ustawić na direct copy a audio na mp3 i już nie ma pykania. Niestety trzeba poprawiać każdy filmik ale może kiedyś wyjdzie poprawka skoro są z tym problemy...
 

unnamed  Dołączył: 30 Gru 2007
caban napisał/a:
hottt napisał/a:
westmorland Jakim programem obrabiasz te filmiki?
P.S.
Superrr ;-)

Przylaczam sie do pytania.
U mnie po skonwertowaniu slychac takie "pykanie" co jakąś sekunde.
Próbowałem do różnych formatów przy pomocy "Freemake Video Converter" oraz "Free Media Converter".
Jak odtwarzam orginał z puszki to tych pykniec nie ma.
Skad to moze wynikac ?
Pozdrawiam.


"Pykanie" - z tego co wyczytałem - prawdopodobnie wynika z błędów konwersji przez ffmpeg.

Właśnie dlatego nie mogłem korzystać z polecanego wcześniej Freemake i przerzuciłem się na Avidemux . Nie ma problemu z konwersją do mkv i nie ma już pykania a sam program jest równie prosty w obsłudze a ma nawet większe możliwości konfiguracji wyjścia.
 
caban  Dołączył: 26 Sie 2006
unnamed napisał/a:
caban napisał/a:
hottt napisał/a:
westmorland Jakim programem obrabiasz te filmiki?
P.S.
Superrr ;-)

Przylaczam sie do pytania.
U mnie po skonwertowaniu slychac takie "pykanie" co jakąś sekunde.
Próbowałem do różnych formatów przy pomocy "Freemake Video Converter" oraz "Free Media Converter".
Jak odtwarzam orginał z puszki to tych pykniec nie ma.
Skad to moze wynikac ?
Pozdrawiam.


"Pykanie" - z tego co wyczytałem - prawdopodobnie wynika z błędów konwersji przez ffmpeg.

Właśnie dlatego nie mogłem korzystać z polecanego wcześniej Freemake i przerzuciłem się na Avidemux . Nie ma problemu z konwersją do mkv i nie ma już pykania a sam program jest równie prosty w obsłudze a ma nawet większe możliwości konfiguracji wyjścia.


Fajny program. Dzieki !!!
Z ciekawości do czego najlepiej konwertować Video i Audio, aby jak najmniej stracić.
Bo formatów jest całe mnóstwo.
 

unnamed  Dołączył: 30 Gru 2007
caban napisał/a:

Fajny program. Dzieki !!!
Z ciekawości do czego najlepiej konwertować Video i Audio, aby jak najmniej stracić.
Bo formatów jest całe mnóstwo.


Ja wideo konwertuję do MPEG4 a audio do mp3, joint stereo i 192kbp (tyle chyba z puszki wyłazi?) i do MKV - dzięki temu nie mam problemu z dźwiękiem na telewizorze. Wygląda dobrze, aczkolwiek filmy robię stricte "domowo-albumowe" ;) także nie zwracam jakiejś wybitnie szczególnej uwagi na ew. utratę jakości.
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
A ja mam pytanie związane z nagrywaniem dźwięku w K-5. Dźwięk jako tako jest fatalny, tzn. ledwie go można usłyszeć. Czy K-5 już tak ma i trzeba podpiąć jakiś mikrofon zewnętrzny, czy może to kwestia ustawień (szukałam, niczego nie znalazłam) ? No, chyba, że z moim egzemplarzem coś nie tak :(
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W K-7 jest podobnie. Nie ma problemu aby go pogłośnić przy obróbce. O ile pamiętam to 400% daje wg mnie optymalną głośność.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
W K-7 i K-5 dźwięk ma tylko 1 ustawienie - automatyczny poziom. Polecam zewnętrzny mikrofon Rode.
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
Dzięki chłopaki :-B To, że "ten typ tak ma" uspokoiło mnie. Popróbuję więc zgłośnić przy obróbce, a na przyszłość zastanowię się nad tym mikrofonem. Swoją drogą, to Pentax mógł się jednak bardziej postarać ;-)
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
I się postarał, w K-01 i K-30 można ręcznie ustawiać poziom audio.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
doradźcie co poprawić, zmienić, ulepszyć... jutro wyjeżdżam ;) będzie tylko k-x
http://www.youtube.com/watch?v=EYLgX8LeEO0
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Ja bym proponował mniej chodzić (może nawet wcale), więcej filmować stojąc i wolniej obracać aparatem, więcej też statycznych ujęć, wolniejszy zoom. Ale to moje zdanie. Poza tym wszystko dobrze z muzyką włącznie.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
a_czacha, dzięki, :-B to mój pierwszy filmik, wydawało mi się, że to wszystko jest trochę zbyt nerwowe, chyba za" prędki" jestem, chciałbym wszystko na już, i wyszło zbyt dynamicznie :)
 
Coolas  Dołączył: 19 Paź 2012
To i ja podsyłam swój film, sprzed 2,5 roku i nie wiem czemu w 640x480 :-) .
Zamierzam mocniej filmowaniem się pobawić, więc pewnie niebawem wrzucę trochę, tym razem już w 720p.

Pentax K-x + Tamron 70-300.

http://www.youtube.com/wa...hU&feature=plcp
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Łatwo być leniem, ale gdy przychodzi pora na pracę , to lenistwo niestety przeszkadza.
Dlatego z lenistwem przegrywam i swój filmik niestety nie dokończyłem.
Miał to być pseudo-teledysk ale chyba się nie udał :
BULBULATORS
[wersja przedostatnia bez poprawek z ułomnościami]
[K-5 + Tamron 10-24 ; Tamron 28-75]

Na marginesie jeszcze małe co nieco w kwestii K-5 + rejestracja dźwięku.
Naprawdę K-5 fajnie rejestruję środek pasma, nie powodując powstawania przesterów.
Na koncercie stałem 2 m od głośnika i wypadło tak:Zielone Żabki a z tego samego miejsca kamera + zewnętrzny mic tak: GA GA II
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Blesso napisał/a:
ale chyba się nie udał :
a mi tam się podoba :) miałeś oczywiście zewnętrzny mikrofon czy jakiś inny rejestrator dźwięku, nie znam się :)
po uwagach do majowych tatr wymęczyłem coś takiego ;)
http://www.youtube.com/watch?v=trQRQy02lqw

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach