serafin1  Dołączył: 14 Lis 2011
Kupcie sobie to i po problemie:

http://www.alibaba.com/pr...st_Catcher.html


Sam "odkurzacz" jest fajny. Lepsze niż gruszka i zwykłe pędzelki (jeślichodzi o czyszczenie na sucho). Lampka podświetlająca to jest super pomysł. Wyraźnie wszystko widać i raczej nie szkodzi ona matrycy.
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
to jest ciekawa metoda:

http://www.youtube.com/wa...feature=related

20 euro z przesyłką za baniak 320ml. wygląda na skuteczną i bezpieczną metodę ale czekać 2 godziny ... :roll:
 
waldis  Dołączył: 07 Lip 2012
Nie zrozumiałem wypowiedzi odnośnie odkurzania.Widocznie mam inny odkurzacz :-) - w mojej wypowiedzi to zwykły sarkazm.Zasady fizyki znam, Dziękuję za konstruktywną krytykę osób bardzo zaawansowanych - szczególnie koledze berpa :-B .
Żyjemy w XXI wieku i odkurzacze nie są już takie straszne jak to dawniej bywało.
Posiadają wile ciekawych funkcji i właściwości jak np. płynna regulacja obrotów, podwójne filtry HEPA, nie posiadają worków itd.
Radzę sobie w ten sposób i mi pasuje. :-D
Robię około 30 tyś zdjęć rocznie szczególnie w systemie bezcieniowym w domu i K-r niestety się dość często kurzy.Może trafiłem na taki egzemplarz :-) .
Niestety tańsze modele lustrzanek nie są dobrze uszczelnione - coś za coś.
Życzę wielu udanych zdjęć !!! :-D
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
berpa napisał/a:
to jest ciekawa metoda:

http://www.youtube.com/wa...feature=related

20 euro z przesyłką za baniak 320ml. wygląda na skuteczną i bezpieczną metodę ...

Zamiast reklamować,przetestowałbyś(bo uznałeś za skuteczną i bezpieczną) tę metodę.
Nie zrobiłeś tego ,więc Twoja rada/wskazówka/sugestia jest BEZWARTOŚCIOWA a wręcz :szkodliwa

Doradzanie zastosowania niesprawdzonych w jakiejkolwiek sprawie jest :niemoralne.
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
waldis napisał/a:
Nie zrozumiałem wypowiedzi odnośnie odkurzania.Widocznie mam inny odkurzacz :-) - w mojej wypowiedzi to zwykły sarkazm

sorrki nie zajarzyłem :-P .

berpa napisał/a:
to jest ciekawa metoda, wygląda na skuteczną i bezpieczną

ciekawy ( ze słownika języka polskiego ) - interesujący, zajmujący, intrygujący, atrakcyjny, fascynujący, osobliwy, niezwykły, niecodzienny, wzbudzający ciekawość...

wyglądać ( ze słownika języka polskiego ) - prezentować się, mieć wygląd (jakiś); robić, sprawiać wrażenie (jakieś), wydawać się, przypominać (kogoś)...

zamach napisał/a:
bo uznałeś za skuteczną i bezpieczną) tę metodę.
Nie zrobiłeś tego ,więc Twoja rada/wskazówka/sugestia jest BEZWARTOŚCIOWA a wręcz :szkodliwa


aleś ty się nakręcił :roll:
a w którym to miejscu ja uznałem tą metodę i komu ją doradzam? napisałem tylko, że mnie zainteresowała ( bo dzisiaj na nią niechcący wpadłem i sam zastanawiam się czy tego nie sprawdzić ) i zostawiam ją czytelnikom do oceny, tudzież czekam na czyjeś konstruktywne komentarze ( chyba do tego służy forum? ). przeanalizowałem również reklamówkę firmy w której podają, że płyn ten jest na bazie wody i nie zawiera rozpuszczalników. a ty się nakręcasz, opacznie analizujesz każdy mój przecinek i uważasz wszystkich czytelników tego forum za debili, którzy już biegną do sklepu żeby wydać swoje pieniądze. to może w ogóle nie piszmy o nowościach bo to: niesprawdzone, potencjalnie szkodliwe, niemoralne, itd. - wg. pana zamacha... ty masz swoje zdanie - co szanuje a ja mam swoje ( i niekoniecznie zbieżne z twoim ), ale to nie powód żeby się na kimś wyżywać.
używania dużych czcionek i wytłuszczonego druku już nawet nie komentuje bo to w internecie na ogół jednoznacznie określa autora.
 

So Seductive  Dołączył: 14 Cze 2009
Mam pewien problem z moim K-m. Chciałem wyczyścić matrycę więc zrobiłem wszystko tak jak napisane w instrukcji, lustro zablokowało się w górnej pozycji. Potem wyłączyłem aparat, zamontowałem obiektyw - włączam. I aparat oszalał :/ robi zdjęcia w przedziale co 3 sekundy, w wizjerze nic nie widać bo matryca jest "zasłonięta" przez migawkę, można wybierać jakieś opcje w menu, ale są tak jakby "lagi" i dopiero można coś zrobić w momencie gdy aparat klapnie znowu migawką. Znowu wybranie opcji czyszczenia, podnosi lustra i "odsłania" matrycę i znowu sytuacja się powtarza gdy wyłączam aparat. :-?
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
nic ci do środka nie wpadło? nie wiem czy powinno się wyłączać aparat po czyszczeniu z założonym obiektywem...
 

So Seductive  Dołączył: 14 Cze 2009
Według instrukcji dopiero po. Baterie pomogły dopiero za 3 razem z jednoczesnym wyjęciem karty :evilsmile: pierwsze czyszczenie i już takie problemy :evilsmile:
 
daktyl  Dołączyła: 26 Wrz 2011
Mam może banalne pytanie, ale dzisiaj robiąc zdjęcia, mój chłopak przybliżył się do obiektywu i coś tam mówił o czarnych plamkach. Patrząc choćby przez obiektyw faktycznie zauważyłam czarne plamki, i teraz mam głupie pytanie te plamki znajdują się na obiektywie czy na matrycy/lustrze? Nie przeszkadzają, bo na zdjęciach ich nie widać, ale jednak tak się głowię na czym się usadowiły...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
daktyl napisał/a:
mam głupie pytanie te plamki znajdują się na obiektywie czy na matrycy/lustrze?
A wiesz co to jest i do czego służy migawka ? I kiedy się otwiera ? No to jak można widzieć plamki na matrycy patrząc przez obiektyw ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W oczy jej patrzył a Ona nie zrozumiała.
 
daktyl  Dołączyła: 26 Wrz 2011
Nie można, migawka otwiera się, kiedy naciskam spust migawki. Czyli plamki znajdują się na obiektywie?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Albo na matówce, albo na lustrze, skoro je widać od zewnątrz. Jeśli widać je także przez wizjer, to są na pewno na matówce.
 
daktyl  Dołączyła: 26 Wrz 2011
Przez wizjer nie widać, czyli lustro. Dada dziękuję za odpowiedź.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
daktyl, zdejmij obiektyw i pooglądaj - kręć zoomem czy ostrością, przyda sie też pociągnięcie za dźwignię przesłony. a na marginesie - co to za obiektyw?
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Zamówiłem dzisiaj takie nawilżone pędzelki do czyszczenia matrycy.
Mam kilka sporych paprochów z którymi grucha sobie nie radzi - chciałem oddać aparat do czyszczenia ale 50 Euro to przesada za podobną usługę.
Myślę, że podobny zestaw powinien rozwiązać problem.
 

pentajar  Dołączył: 12 Mar 2011
Jak już zamówiłeś, to po co pytać...? Najlepszy i jak myślę jedyny słuszny sposób aby we własnym zakresie wyczyścić matrycę, to ten przedstawiany już kilkakrotnie przez Dadę.
Wiem, bo widziałem jak czyści i widziałem efekt.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
pentajar napisał/a:
Jak już zamówiłeś, to po co pytać...? Najlepszy i jak myślę jedyny słuszny sposób aby we własnym zakresie wyczyścić matrycę, to ten przedstawiany już kilkakrotnie przez Dadę.
Wiem, bo widziałem jak czyści i widziałem efekt.

Na wszelki wypadek je pokazalem - wielkiej filozofii w czyszczeniu nie ma trzeba tylko uwazac na patyczki bo slyszalem, ze niektore potrafia zarysowac sensor.
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
pentajar napisał/a:
Najlepszy (...) sposób (...), to ten przedstawiany już kilkakrotnie przez Dadę.


Jakiś link by można prosić? Przeleciałem cały temat i nie znalazłem. Szukajka też nie chce ze mną dyskutować.
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach