Wybieramy 3 najlepsze fotografie edycji
1
23% Complete
69 (23%)
2
12% Complete
38 (12%)
3
1% Complete
3 (1%)
4
13% Complete
39 (13%)
5
12% Complete
37 (12%)
6
13% Complete
41 (13%)
7
9% Complete
28 (9%)
8
1% Complete
5 (1%)
9
13% Complete
39 (13%)
 
eteter  Dołączył: 06 Kwi 2010
Głos oddałem. Ale uważam że nie wszystkie zdjęcia sa zgodne z tematem. MZ chodziło o zdjęcia makro ale scricte przyrodnicze, a nie np. pudełko zapałek.
Mimo wszystko zdjecia tym razem zgłoszone do konkursu trzymaja wysoki poziom, co w poprzednich edycjach nie udało się.
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Czytajcie ze zrozumieniem, temat to makro/fotografia przyrodnicza. Popatrzcie też na poprzednie edycje z tego i ubiegłego roku jak nie wiecie co w tej szufladce siedzi...
 
eteter  Dołączył: 06 Kwi 2010
wyrzykus napisał/a:
Czytajcie ze zrozumieniem, temat to makro/fotografia przyrodnicza. Popatrzcie też na poprzednie edycje z tego i ubiegłego roku jak nie wiecie co w tej szufladce siedzi...

Jak dla mnie makro/fotografia przyrodnicza to nic innego jak przyrodnicze fotografie makro.
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
To przysyłaj makra, fotografia przyrodnicza ma nieco szerszą tematykę
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
wyrzykus napisał/a:
To przysyłaj makra, fotografia przyrodnicza ma nieco szerszą tematykę
Zgodzę się że fotografia przyrodnicza to nie tylko macro ale koń który jest na zdjęciu nr 1 jest koniem hodowlanym więc według mnie nie podchodzi pod fotografię przyrodniczą. Dodam nawet że zdjęcie nr 8 też nie jest ani przyrodnicze ani macro.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
A czy nie lepiej zamiast domniemywać i teoretyzować co jest czym, a czym nie jest iść i zrobić jakieś zdjęcie? :oops:
 

me_how  Dołączył: 06 Lis 2010
ZbyszekB napisał/a:
koń który jest na zdjęciu nr 1 jest koniem hodowlanym więc według mnie nie podchodzi pod fotografię przyrodniczą.


"Koniu nisko zwisa ogon.
Inne sprawy ma na głowie.
Temu koniu wszyscy mogą
skoczyć na pokrowiec."
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
"Jakiś bunt się w koniu budzi,
z niepokojem patrzy w dal.
Tylko ludzi, tylko ludzi, tylko ludzi żal."
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
ADestroyer napisał/a:
A czy nie lepiej zamiast domniemywać i teoretyzować co jest czym, a czym nie jest iść i zrobić jakieś zdjęcie? :oops:
Ale jaki związek ma to czy ja robię zdjęcia do tego czy zdjęcia w tym wątku pasują do kategorii konkursu? Twoje zdanie jest takie typowe dla kogoś kto nie ma konkretnych argumentów w dyskusji. Jest ono takim dyplomatycznym sformułowaniem: "Odpier... do tych zdjęć bo się nie znasz, idź se lepiej pofocić jak Ci się nudzi."

Ja wiem że może się zdarzyć że jakieś zdjęcie nie całkiem pasuje do tematu ale te dwa MOIM zdaniem nie pasują w ogóle. A tutaj okazuje się że nie można nawet podyskutować na ten temat. Ale dobra, Wasza zabawa, Wasze zdjęcia, nic mi do tego niech Wam będzie.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
ZbyszekB napisał/a:
Ale dobra, Wasza zabawa, Wasze zdjęcia, nic mi do tego niech Wam będzie.
Chcesz się zaangażować? http://pentax.org.pl/view...1019084#1019084
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
ZbyszekB, why so serious?

Cała Twoja argumentacja opiera się na założeniu że tematem edycji jest makro przyrodnicze? Jeśli tak, to przykro mi, ale to makro LUB fotografia przyrodnicza. Dyskusja o fotografii konia i tym czy jest on hodowlany czy nie (ciekawe czy w Polsce są konie żyjące wolno?) jest zupełnie jałowa.

Rozumiem, jakbyś chciał wziąć udział w tej zabawie i miał wątpliwości czy Twoje zdjęcie się łapie, ale nie, Ty po prostu chcesz innym popsuć tą zabawę. Moim i tylko moim zdaniem wszystkie zdjęcia są zgodne z zadaną tematyką, chcesz mieć pretensje, zgłaszaj je do mnie. Ja Ci odpowiem że to tylko zabawa i jeszcze nie zdarzyło mi się kogoś odrzucać, nikt do tej pory nie miewał takich problemów jak Ty.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Cytat
Rozumiem, jakbyś chciał wziąć udział w tej zabawie i miał wątpliwości czy Twoje zdjęcie się łapie, ale nie, Ty po prostu chcesz innym popsuć tą zabawę. Moim i tylko moim zdaniem wszystkie zdjęcia są zgodne z zadaną tematyką, chcesz mieć pretensje, zgłaszaj je do mnie. Ja Ci odpowiem że to tylko zabawa i jeszcze nie zdarzyło mi się kogoś odrzucać, nikt do tej pory nie miewał takich problemów jak Ty.
OK, rozumiem. Taka argumentacja do mnie trafia. :-) Miałem wątpliwości i je wyraziłem. Nikomu nie chcę psuć zabawy. Miałem inne zdanie i wydawało mi się że mogę się z nim podzielić i możemy na ten temat podyskutować. Myślę Twoja wypowiedź kończy temat. ;-)

jorge.martinez napisał/a:
ZbyszekB napisał/a:
Ale dobra, Wasza zabawa, Wasze zdjęcia, nic mi do tego niech Wam będzie.
Chcesz się zaangażować? http://pentax.org.pl/view...1019084#1019084
Jak możesz przeczytać powyżej temat zakończyłem. Możesz ze mnie zejść.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
ZbyszekB napisał/a:
Twoje zdanie jest takie typowe dla kogoś kto nie ma konkretnych argumentów w dyskusji. Jest ono takim dyplomatycznym sformułowaniem: "Odpier... do tych zdjęć bo się nie znasz, idź se lepiej pofocić jak Ci się nudzi."

Tak się dziwnie składa, że ja zamiast wdawać się w jałowe pseudodyskusje (nie mając konkretnych argumentów) wolę iść sobie pofocić. Ot i wszystko. :roll:

Cytat
Ja wiem że może się zdarzyć że jakieś zdjęcie nie całkiem pasuje do tematu ale te dwa MOIM zdaniem nie pasują w ogóle.

Zdaniem autorów bynajmniej pasowały. Jeśli jednak nie pasują według Ciebie lub Ci się nie podobają to na nie zwyczajnie nie zagłosujesz. Nie widzę problemu. :roll:

I to jest End Of Transmission z moje strony.
 
mbs  Dołączył: 02 Lis 2008
[quote="ZbyszekB"]
wyrzykus napisał/a:
Zgodzę się że fotografia przyrodnicza to nie tylko macro ale koń który jest na zdjęciu nr 1 jest koniem hodowlanym więc według mnie nie podchodzi pod fotografię przyrodniczą.
Protestuję w imieniu żaby, która jest obok konia! Żaba nie jest hodowlana - podobnie zresztą jak trawa, krzaki i drzewa...(o mgle nie wspomnę)...
wyrzykus napisał/a:
ZbyszekB, why so serious?
Cała Twoja argumentacja opiera się na założeniu że tematem edycji jest makro przyrodnicze? Jeśli tak, to przykro mi, ale to makro LUB fotografia przyrodnicza. Dyskusja o fotografii konia i tym czy jest on hodowlany czy nie (ciekawe czy w Polsce są konie żyjące wolno?) jest zupełnie jałowa.....
Moim i tylko moim zdaniem wszystkie zdjęcia są zgodne z zadaną tematyką, chcesz mieć pretensje, zgłaszaj je do mnie. Ja Ci odpowiem że to tylko zabawa i jeszcze nie zdarzyło mi się kogoś odrzucać, nikt do tej pory nie miewał takich problemów jak Ty.


Tak poważnie mówiąc, to tradycja tego miejsca i moderatorzy określają, co mieści się w temacie, a co się z nim mija.

Zatem przymrużmy oko i nie dzielmy włosa na czworo, dokonując zbędnej prawniczej wykładni tytułu, który w praktyce i tradycji tego miejsca znaczyć może coś innego niżby wynikało z prostej analizy językowej.
 

wallace  Dołączył: 08 Maj 2010
mbs napisał/a:
Protestuję w imieniu żaby, która jest obok konia!

Rzeczywiście, naprawdę fantastycznie wyszła!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
E tam, przecież to żaba hodowlana z przydomowego ogródka ;-)
 

me_how  Dołączył: 06 Lis 2010
plwk napisał/a:
E tam, przecież to żaba hodowlana z przydomowego ogródka ;-)


Gdyby to była żaba GMO, wtedy można by ewentualnie protestować.
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
mbs napisał/a:
Tak poważnie mówiąc, to tradycja tego miejsca i moderatorzy określają, co mieści się w temacie, a co się z nim mija.


Przeczytaj regulamin "Oczka", będziesz wiedział lepiej niż teraz...
 
mbs  Dołączył: 02 Lis 2008
wyrzykus napisał/a:
mbs napisał/a:
Tak poważnie mówiąc, to tradycja tego miejsca i moderatorzy określają, co mieści się w temacie, a co się z nim mija.


Przeczytaj regulamin "Oczka", będziesz wiedział lepiej niż teraz...

Oj! - z tym może być problem!
Ostatnią rzeczą jaką czytałem (jakieś trzy lata temu), był bilet tramwajowy....
A żem się z nim umordował! :roll:
 
jerzy65  Dołączył: 10 Kwi 2009
Głos oddany fajne zdjęcia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach