rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Jaki kompakt do 1300zł - konkretne wymagania
Jako użytkownik lustrzanek "od zawsze" nie mam o tym pojęcia, a muszę kupić do pracy kompakt. Co wybrać? Moje wymagania:

- cena do ok. 1300zł
- obsługa zewnętrznych lamp błyskowych
- uchylny ekranik
- w miarę jasny obiektyw
- zoom raczej krótki niż długi - chodzi o w miarę przyzwoitą jakość obrazu

Znajdę coś takiego? wziąłbym Canona z serii G12 - G15, ale za drogi. Doradźcie coś...
 
czosnek  Dołączył: 23 Wrz 2012
Myślę, że Samsung EX1 spełnia te wymagania (ok 900zł) Bardzo sympatyczny aparat.

LINK
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
czosnek napisał/a:
Myślę, że Samsung EX1 spełnia te wymagania

Nie wygląda źle, fajny obiektyw...
 
czosnek  Dołączył: 23 Wrz 2012
Miałem go i zanim poległ w wypadku sprawiał, że jakoś mi się nie chciało z lustrzanką łazić :)
W momencie kiedy wszedł EX2 można EX1 kupić za bardzo przyzwoite pieniądze.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
EX1 owszem spełnia te punkty z wyjątkiem drugiego, bo działa tylko z dedykowaną lampą także można powiedzieć, że stopka jest bezużyteczna.

Niemniej jednak mam EX1 i polecam jako kieszonkowy dodatek do lustrzanki.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
EX1 jest najtańszy ale jeżeli o kwocie około 1300 PLN mowa to mozna już pomału kupić konkurencyjnego Panasonica LX-5.

Za ponad 1600 PLN już na półce jest najnowszy Samsung EX2F ze swiatełkim 1,4-2,7 i matrycą BSI CMOS 12 MP.
Z sampli które oglądam od jakiegoś czasu EX2 bardzo mi się podoba a i macanko juz zrobiłem wrażenia mam pozytywne (AF, ekran, operowanie).
Zoom pracuje bardzo łądnie ogólnie aparat sprawia solidne wrażenie.
EXy Lepiej mi leżą w ręce niż LX-5.

Jedną wadę zauważyłlem na początek - włączanie filtra ND jest chyba tylko w menu możliwe więc niewygodne.
Nieco też obiektyw wystaje do przodu co będzie wymagało dużej kieszeni do noszenia no ale parametry obiektywu to tłumaczą.
Nie testowałem pracy z RAW bo przymierzam się do drugiego testu gdzie zabiorę własną kartę i wykonam serię testowych sampli coby się upewnić czy obiektyw nie ma jakiegoś zdecentrowania itp.
Szczerze powiem podoba mi się EX2 tyko cena m ie powstrzymuje ale konkurencja jest jeszcze droższa w zasadzie jaka konkutencja jak tylko Samsung i Panasonic oferują 24 mm i to jeszcze F1,4!!!!
W świetlówkowym takim sobie świetle sklepu aparat w ISO auto dobierał ISO w zakresie 80-400 (w przypadku zakamarków) 8-) Flasha chyba w tym sprżęcie nie ma potrzeby używać no chyba ze w ciemnościach.
LX-5 ma świało F2, ekranik stały i kosztuje podobnie ale mżna "ponegocjowac" na 1400-1300 PLN.
Aha do EX2 jest jakiś pakiet usług na odbitki foto czy coś w tym stylu wartości 150 PLN do końca miesiąca (w Foto Jokerze).

Spadła również cena Fuji X10 do akceptowalnego poziomu (niedawna cena 2600 PLN to był śmiech na sali) ten ma zaletę w manualnym zoomie i wizjerku choć dla mnie ten wizjerek nie jest jakimś atutem mały a lunetka a aparat większy i mniej mobilny że tak powiem.
Zakres ogniskowy od 28 mm też mnie zniechęca podobnie jak w przypadku innych kompaktów bo zalezy mi na szerszym kącie z zoomem i małych gabarytach. Bez zoomu to w roli kompaktu świetnie mi się sprawdza NX10+30/F2. BTW NX5 z tym szkłem też zmieścisz w budzecie a tu matryca APS-C i wizjerek elektroniczny są sporymi atutami.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Do kwoty 1400zl znajda sie Lumix LX5 oraz Olympus XZ-1 - niestety oba bez ruchomego LCD. Za to blyskaja z tym co podepniesz. W podobnej cenie, z odchylanym LCD, jest Nikon P7100.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach