wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
dzerry napisał/a:
To co prawda nie moje, ale z pierwszej ręki wiem, że z X100. Polecam :-)


Z przykrością muszę stwierdić, że mnie nie urzekło :) Ale dzięki!
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Proszsz, pierwsze sensowne:


a tak wyglądała większość pierwszych fot :roll: :


BW po mojemu bo jakoś te z aparatu prosto mi nie leżą na razie, chyba lubię bardziej kontrastowo. Fakt że oświetlenie straszne, może dlatego ten b&w z aparatu taki szary...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Nie zapominaj że do tak bliskich zdjęć trzeba włączyć tryb makro ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
wyrzykus, ustaw w BW sobie światła i cienie i będziesz miał nawet za kontrastowo. Do portretu walnij BW+R (kanał czerwony, skóra i takie tam).
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Otototo, powiedz jeszcze bo znaleźć nie mogę - zamiast trybu makro całkiem sprawne jest tryb M i ostrzenie przyciskiem AFL/AEL. Pytanie - czy włączenie trybu makro przyspieszy ostrzenie bliskich obiektów? Działa to trochę jak limiter w Tamronie 90 mm? Irytujące są te przejażdżki po całym zakresie ogniskowych, przypomniałem sobie jak to bywało w K200...
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
wyrzykus napisał/a:
a tak wyglądała większość pierwszych fot :

No dla mnie super. Wygląda naturalnie a ostrość jest wystarczająca by zrozumieć co się na zdjęciu dzieje. Wiem, wiem, w tabelkach pewnie przegra z czymś tam innym, ale mam to w nosie.
Dla mnie super fajne, albumowe, rodzinne zdjęcie :-B

[ Dodano: 2012-12-13, 13:52 ]
wyrzykus napisał/a:
Otototo, powiedz jeszcze bo znaleźć nie mogę - zamiast trybu makro całkiem sprawne jest tryb M i ostrzenie przyciskiem AFL/AEL. Pytanie - czy włączenie trybu makro przyspieszy ostrzenie bliskich obiektów? Działa to trochę jak limiter w Tamronie 90 mm? Irytujące są te przejażdżki po całym zakresie ogniskowych, przypomniałem sobie jak to bywało w K200...


Makro nic nie przyspieszy (nawet sporo spowolni), ale pozwala ostrzyć na obiekty bliższe niż 80cm (błąd paralaksy).
Ja korzystam tylko z MF z doostrzanie, ale jak coś jest bliżej niż 80cm to niestety przełączam się na makro...
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
MR - mi też wystarcza taka fota, w tej kategorii nie muszę mieć żyletki na ekranie. Ale mimo wszystko wolałbym mieć kontrolę nad tym...
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Aha, i zrób update do wersji 1.30 Wtedy aparat zaczyna działać jak aparat.
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
MacRayers napisał/a:
Aha, i zrób update do wersji 1.30


Pierwsze co zrobiłem :-) :-B
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
wyrzykus napisał/a:
MR - mi też wystarcza taka fota, w tej kategorii nie muszę mieć żyletki na ekranie. Ale mimo wszystko wolałbym mieć kontrolę nad tym...

No ba, też chciałbym mieć... Niestety AF jest tam z nazwy. Za to MF + doostrzanie dla mnie działa wystarczająco.
BTW, to wszystko i tak nie ma znaczenia, bo odpłaca się pięknym obrazkiem. Reszta - niuanse, dodatki, szpargałki.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
A ja se ustawiłem AF pod guzikiem jakimś z tyłu (teraz nie pamiętam pod którym, bo nie mam przy sobie apartu) i nie narzekam. Ręcznie nie ostrzę bo mi nie wychodzi. Zresztą często w ogóle nie ostrzę bo mi się nie chce :D

Fota z dzieciaczkiem i mamą (?) nie potrzebuje tej ostrości do niczego, i tak jest świetna :)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
W magazynie f11 jest opis X-E1, a w tekscie... wzmianka o nastepcy X100.
the range of raw convert-ers for any camera based on the X-Trans sensor is limited, including the replacement for the X100, due out early next year, which will use it as well.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
wojtekk napisał/a:


Fota z dzieciaczkiem i mamą (?) nie potrzebuje tej ostrości do niczego, i tak jest świetna :)


IMHO ostrość wręcz by przeszkadzała
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
http://wiadomosci.gazeta....zantazu.html#MT

Sprawa idiotki stała się znana.
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
Benek, pomijając fakt, że post nijak nie pasuje do wątku o X100 - podoba mi się reakcja Nikona na to wszystko.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Pasuje. Za sprawą dyskusji, która stronę wcześniej rozgorzała na temat tej idiotki. Nie wnikam, czy dyskusja pasowała do tematu.
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
Wracając do x100, serwis nie raczył mi odpisać przez dwa tygodnie na mejla w sprawie kurzu w wizjerze.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
kolouker napisał/a:
Wracając do x100, serwis nie raczył mi odpisać przez dwa tygodnie na mejla w sprawie kurzu w wizjerze.


Napisz do brytyjskiego :D
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Mała ciekawostka, x100 i k-5 mk2 s, oba na 23mm f8, pentax na iso100, fujifilm na iso200, szkiełko na k5 to sigma 17-70 (ta nowsza). Jak dla mnie poziom szczegółów taki sam, a mikrokontrast lepszy na x100 (ale to już kwestia szkła). X100 mój, Pentax Gelopy, w pliku jpg wywołane na domyślnych ustawieniach wyostrzania (tylko WB i EV dopasowane żeby było prawie identyczne) i rawy. (Nie wiem czemu ale x100 zrobił trochę ciemniej, może była tam jakaś korekcja, ale to w tym przypadku nie ważne chyba)
LINK
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Przez to cholerne x100 całą chemię szlag mi trafił...
Od listopada nie zrobiłem ani jednej klatki na filmie :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach