MichalR  Dołączył: 31 Maj 2011
wczoraj oddalem puszke do Apollo, oczywiscie na miejscu nie dalo sie nic zdiagnozowac, wiec sobie poczekam, maks dwa tygodnie na diagnoze i oszacowanie kosztow.
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
Głowy sobie uciąc nie dam, ale wydaje mi się, że miałem identyczny problem. Okazało się, że przyczyną była migawka, niestety. I też przy 40 tys zdjęc.
 
MichalR  Dołączył: 31 Maj 2011
naprawiales? oplaca sie to w ogole?

[ Dodano: 2012-04-20, 11:04 ]
dzwonilem do Apollo, powiedzieli ze Francja, ponad 1000 zlotych bo padla migawka, a oni migawek nie wymieniaja bo nie maja czym pozniej wyregulowac aparatu. dzwonilem pozniej do pana Bienka ktory powiedzial ze moze sie temu przyjrzec bo ta diagnoza jest watpliwa i mozliwe ze Apollo nie wie do konca co tam nawalilo.
 
Hihnt  Dołączył: 06 Wrz 2008
Techmetal napisał/a:

dzwonilem do Apollo, powiedzieli ze Francja, ponad 1000 zlotych bo padla migawka, a oni migawek nie wymieniaja bo nie maja czym pozniej wyregulowac aparatu. dzwonilem pozniej do pana Bienka ktory powiedzial ze moze sie temu przyjrzec bo ta diagnoza jest watpliwa i mozliwe ze Apollo nie wie do konca co tam nawalilo.


I jakie wyniki? Bo ja mam najpewniej to samo z K20 :/ Jutro dzwonie do Apollo i jak sie uda, to zanosze im aparat do oceny.
 
MichalR  Dołączył: 31 Maj 2011
Wynikiem jest nowa puszka ktora musialem kupic.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dada napisał/a:
Nie słyszałem o nikim, kto by miał taką usterkę.

No to kurde, mam szczęście... W sobotę byłem na imprezie firmowej i mój K10D powiedział, że nie będzie podnosił lustra i już. Miałem nadzieję, że coś się zacięło w mechanizmie lustra ale ten wątek nieco mnie zmartwił... Nic, spróbuję dac aparat do pana Cytulskiego w Bydgoszczy, może da radę coś poradzic. Jak nie, to przyjdzie wrócic do analoga...przynajmniej filmy z lodówki wykończę.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Arti, a tak z ciekawości. Kojarzysz przebieg puszki?
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
jakieś niecałe 50 tys.
 

Emir  Dołączył: 17 Lis 2007
Straszycie. Czy ktoś wyrobił na K10D więcej klatek niż 50 tys.?
Mój aparat powoli zbliża się do 40 tys. i zaczynam niepokoić się, bo od grudnia do marca musi być niezawodny, i to przy dość dużej eksploatacji migawki.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Idzie jesień, choroby się pojawiają i kaDychy zaczynają zDychać
Oby mojej jakaś głupota nie wpadła do tego zaszumionego łba, choć mi do 40tysi jeszcze sporo zostało
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Emir, kadyszka którą miałem przez jakiś czas w momencie odsprzedaży miała 70 tysięcy klatek nabite ;-)
 

Emir  Dołączył: 17 Lis 2007
Dzięki za otuchę. To nie będę martwił się na zapas. Moja kadyszka jak dotąd sprawuje się znakomicie, a do 70 tys. na pewno w trzy miesiące nie dobiję.
Swoją drogą zastanawia mnie te problem. Może strzelanie migawką w trybie zdjęć seryjnych powoduje szybsze zużycie tych elementów przy silniczku?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
dlugas1982 napisał/a:
Idzie jesień, choroby się pojawiają i kaDychy zaczynają zDychać
Pamiętaj, lepiej zapobiegać, niż leczyć. Nalej do środka syropu na kaszel, będzie dobrze. ;-)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Przeta wiadomo, że najlepszy na to jest spirytusowy chuch podczas pozbywania się syfów z matrycy, wyczyści, zdezynfekuje i przy okazji zabawa przednia ;-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Odebrałem swój aparat dzisiaj. Zdiagnozowany, nie do końca naprawiony. Okazało się, że padł silniczek ruszający lustrem i czymś tam jeszcze. Da się go jeszcze wskrzeszać doraźnie jak się zablokuje, ale trzeba raczej wymieniać. I znowu kasiora... no ale żyje i to nie migawka.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Biorąc pod uwagę, że kadychę można teraz kupić za 700-800 zł, to 1,2 tys. za naprawę to jakieś nieporozumienie ;) Moja kadyszka od 5 lat ma się dobrze, ale ja jej tak nie zajeżdżam. Przebieg ma dopiero jakieś 16 tys. zdjęć :)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
mdfan napisał/a:
kadychę można teraz kupić za 700-800 zł

Kurcze, co przeglądam naszą giełdę, to widzę dużo wyższe ceny, trochę dla mnie niezrozumiałe, bo K7 widać już za 1500... na alledrogo leży za 500 z rozwalonym AFem, w sumie to w sprawnym też jest tak sobie...;-), to może warto.
A w ramach rozwoju sytuacji, moja K-dycha zaczyna wariować, popychanie silnika co jakiś czas to już standard, ale wczora zaczęła kłapać lustrem po dotknięciu jakiekolwiek przycisku.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Znajomy ostatnio sprzedał 100% sprawną kadyszkę za 750 zł. Można trafić na Allegro. Choć oczywiście biorąc pod uwagę wiek tej konstrukcji, pewnie ciężko będzie o zadbane egzemplarze.

PS. Przynajmniej wiem, że jak ją będę sprzedawał, to nie powinienem mieć z tym problemów ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
No to przyszło mi w zaszczycie dołączyć do szanownego grona posiadaczy Ka-dych z padniętym napędem lustra. Do tego - prawdopodobnie, doszedł objaw skiełbaszonej ostrości na kilkunastu fotkach przed defektem i absolutnym padem. Pech chciał, że stało się to w w samym środku okresu urlopowego i wyprawy rowerkowej. Cóż, pudełko i do stolycy.
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
W ten sam sposób padł mi K10D z przebiegiem 50K
Problemem ponoć jest silnik napędu lustra. u mnie np poruszyłem kołem zębatym i aparat był wstanie znów zrobić kilka zdjęć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach