Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Jaki monitor LCD?
Planuję zamienić stary monitor na nowszy model. Mi tam CRT pasuje, ale inni domownicy wolą LCD. W związku z tym, mam takie pytanie:
Jaki monitor LCD do 1000 zł polecacie, co by się nadawał do obróbki zdjęć? No i co sądzicie o panoramicznych panelach? Jakie są ich zalety i wady?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Ważne żeby miał matryce MVA lub PVA a nie TN. Jeżeli kwota 1000 zł jest przekraczalan polecam Samsung SyncMaster 971P, jeżeli nie to 19" Samsung SyncMaster 970P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Stachu, forum mva.pl czytales? :-) Ja bym od tego zaczal.

Tylko uwazaj z formulowaniem pytan - jesli tam zadasz je w takim brzmieniu jak tu, to dwoch panow kaze Ci sprzedac aparat, bo ich zdaniem dupa z Ciebie nie fotograf, skoro chcesz obrabiac foty na monitorze za 1000 zl :mrgreen: ;-)

Ale powinienes dowiedziec sie wszystkiego bez pytania :-)
 
Markoo  Dołączył: 12 Kwi 2007
Re: Jaki monitor LCD?
Stachu napisał/a:
Planuję zamienić stary monitor na nowszy model. Mi tam CRT pasuje, ale inni domownicy wolą LCD. W związku z tym, mam takie pytanie:
Jaki monitor LCD do 1000 zł polecacie, co by się nadawał do obróbki zdjęć? No i co sądzicie o panoramicznych panelach? Jakie są ich zalety i wady?


Tak jak tu zuz napisano, mysle ze stary crt bedzie lepszy do zdjec niz nie jeden lcd do 1kpln :(

Ale jakby tako cos kolo 1.45kpln to polecam NEC 1970nx super ergonomia ...itp. na matrycy isp, 3 lata gwarancji, kolory jak dla mnie ok, duze katy ... mam i polecam.
Jesli chodzi o panorame to zwroc uwage na rozdzielczosc pionowa czy nie bedzie dla Cibie za mala - zwlascza w monit do 1kpln.

Kopalnia wiedzy na ten temat forum www.mva.pl
pozdr Markoo
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
Ważne żeby miał matryce MVA lub PVA a nie TN.


Mam Benq FP91 G P. Rok temu kosztował cos koło 1200pln. Na mva.pl miał dużo dobrych opini. Większość ludzi zwracała uwagę, na to, że można tutaj bardzo ładnie obniżyć kontrast [co w dużej części elcedeków jest problemem = parę h siedzenia przed komputrem i oczy odpadają]. Z tego co sie orientowałam wtedy, to był to dość dobry kompromis między jakością i ceną.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Re: Jaki monitor LCD?
Markoo napisał/a:
Tak jak tu zuz napisano, mysle ze stary crt bedzie lepszy do zdjec niz nie jeden lcd do 1kpln :(

Moze tak byc, wystarczy ze CRT nie jest wypalony i w swoich czasach nie byl jakims zupelnym low-endem.

Markoo napisał/a:
Ale jakby tako cos kolo 1.45kpln to polecam NEC 1970nx

Aktualnie bez problemu mozna go kupic za 1200.

Markoo napisał/a:
super ergonomia ...

Co konkretnie masz na mysli?

Markoo napisał/a:
itp. na matrycy isp, 3 lata gwarancji, kolory jak dla mnie ok, duze katy

Chyba S-IPS ;-) Kolory sa w porzadku, ale nie zaryzykowalbym przygotowania jakichs zdjec na zlecenie pod druk. Do poprawnych kolorow na prywatnych odbitkach z labu mozna szybko dojsc metoda prob i bledow :-P

Jesli na rynku duzo sie nie zmienilo, to w tej cenie chyba nie ma lepszego LCD 19".
 
Markoo  Dołączył: 12 Kwi 2007
Re: Jaki monitor LCD?
Markoo napisał/a:
Ale jakby tako cos kolo 1.45kpln to polecam NEC 1970nx

Aktualnie bez problemu mozna go kupic za 1200.

Sprawdzilem pierwszy strzal w google tyle pokazal wiec tak napisalem :)

Markoo napisał/a:
super ergonomia ...

Co konkretnie masz na mysli?

Chodzi o pelna regulacje i bardzo latwa wysokosci kata pochylenia a przede wszystkim bardzo lekki obrot wokol osi tego najczesciej uzywam.

Markoo napisał/a:
itp. na matrycy isp, 3 lata gwarancji, kolory jak dla mnie ok, duze katy

Chyba S-IPS ;-) Kolory sa w porzadku, ale nie zaryzykowalbym przygotowania jakichs zdjec na zlecenie pod druk. Do poprawnych kolorow na prywatnych odbitkach z labu mozna szybko dojsc metoda prob i bledow :-P

To prawda ale... ale to jest monito za 1,2kpln a nie za 6kpln :)

Jesli na rynku duzo sie nie zmienilo, to w tej cenie chyba nie ma lepszego LCD 19".[/quote]

Dlatego go kupilem jakis rok temu lub dawniej.
pozdr Markoo

Oj cos pokombinowalem z cytowaniem ...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Re: Jaki monitor LCD?
Markoo napisał/a:
Chodzi o pelna regulacje i bardzo latwa wysokosci kata pochylenia a przede wszystkim bardzo lekki obrot wokol osi tego najczesciej uzywam.

No tak, ale brakuje mu np. mozliwosci regulacji mocy lamp...
 
Markoo  Dołączył: 12 Kwi 2007
dan napisał/a:
No tak, ale brakuje mu np. mozliwosci regulacji mocy lamp...


Co masz konkretnie na mysli ...? bo jakos nie moge zalapac ?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Markoo napisał/a:
Co masz konkretnie na mysli ...? bo jakos nie moge zalapac ?

Jesli Ci LCD swieci mocno podczas wieczornej i nocnej pracy, to nie musisz zmniejszac kontrastu - wystarczy obnizyc moc lamp. Dobre monitory umozliwaja plynna regulacje w duzym zakresie.
 
Markoo  Dołączył: 12 Kwi 2007
dan napisał/a:
Jesli Ci LCD swieci mocno podczas wieczornej i nocnej pracy, to nie musisz zmniejszac kontrastu - wystarczy obnizyc moc lamp. Dobre monitory umozliwaja plynna regulacje w duzym zakresie.


Ok tu masz racje (nie odsiwrzam wiedzy a wiele juz zapomnialem od czasu jak wybieralem lcd :) stad to pytanie... )Brak tez autoamtyczniej regulacji od natezenia swiatla...
Podsumowywujac.. tak pisales wyzej ... zgadazm sie z tym ze jak nie bylo ostatnio rewelacji na rynku lcd to jest to jeden z najlepszych lcd w tych pienadzach.
Pozdrowienia Markoo
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
espresso napisał/a:
I nie do końca się przejmuj opiniami kochających CRT. Co mają powiedzieć ja wydali na nie kupę kasy?


Nie rozumiem - swoją bańkę kupiłem za grosze i okazalo sie, ze po kalibracji 'pajączkiem' w zasadzie nie trzeba bylo wgrywać profilu - fabrycznie był prawie ok :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Od kazdej reguły są wyjątki. Niedawno jakaś firma sprzedawała w Kaliszu profesjonalne monitory dla grafików (poleasingowe) sprowadzone z GB. Ceny super od 400 do 1000zł. Kolega kupił i jest na prawdę rewelka.


Tak, tylko ja kupilem nowego Samsunga z niskiej półki za 350pln...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
espresso napisał/a:
ZDROWIEJ

Gdzies czytalem, ze to wcale nieprawda :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
espresso napisał/a:
ZDROWIEJ


Tiaaa.... Tylko dlaczego bania mnie naparza jak posiedze dluzej niz 4-5h przed dowolnym, nie za jasnym lcd? A przed banka to i 10h mi sie zdarza...
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
Ja mam w domu Iiyame X-486S a w pracy jakas 21 calowa ELSA(siedze non stop przed kompem w CADzie) i powiem krótko w domu moje galy odpoczywaja...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dan napisał/a:
Jesli Ci LCD swieci mocno podczas wieczornej i nocnej pracy, to nie musisz zmniejszac kontrastu - wystarczy obnizyc moc lamp
Teraz będzie głupie pytanie. A "Brightness" to co?

Dodam od siebie, że pieniądze wydane na kalibrator (no, kalibrator to za dużo powiedziane - Pantone Huey, do oprofilowywania) to jedne z lepiej wydanych pieniędzy w moim zyciu. Zwłaszcza, że niewielkie w porównaniu z ceną monitora.
Odbitki z labu bardzo mało różnią się od tego co widzę na ekranie (oczywiście sa odchyłki w kolorach, ale jak na poziom domowo-amatorski, to zupełnie akceptowalne).
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Teraz będzie głupie pytanie. A "Brightness" to co?

Podobno to nie to samo :mrgreen:
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
ja mam benq FP91g+ bardzo tani i bardzo przyjazny dla uzytkownika - nie narzekam:] po odpowiedniej kalibracjji jest rewelka w styosunku cena / jakośc.
jeszcze jedno patrz za monitorami które maja dowolny obrót i przechył
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
iiyama 19" PL H481S . Ustawiony ręcznie (dużo opcji) i "na oko" jest zupełnie dobry. Temperatura barwowa też. Cena przyzwoita.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach