squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Nowa lampa Metza 52-AF1
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
ciekawe jak z rozmiarem... znając życie będzie co najmniej jak 50. Zastanawia mnie w opisie "tryb automatyczny" - czyli że automatyka tyrystorowa? Byłoby bomba (szkoda tylko że cena też będzie bombowa)
 

mtb  Dołączył: 05 Mar 2011
pyciar napisał/a:
Zastanawia mnie w opisie "tryb automatyczny" - czyli że automatyka tyrystorowa?

Tłumaczenie na swiatobrazu jest raczej mylące. W oryginalnym opisie i danych sprzętowych chodzi o "automatic fill in flash" i raczej nie ma to dużo wspólnego z automatyką własną.
Dużą innowacją jest za to dotykowy ekran, ciekawe czy to się sprawdzi.
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Cytat
Dużą innowacją jest za to dotykowy ekran, ciekawe czy to się sprawdzi.

w ostrym świetle ( hss ) raczej wątpię w użyteczność tego wynalazku. poza designem i ciut podniesioną mocą palnika znaczących innowacji w stosunku do metza 50 jakoś nie widzę ( aczkolwiek aż tak intensywnie się nie przyglądałem :-P ).
"The expected price will be $325", czyli w eurokołchozie 325 euro- chyba już mi się nie podoba :cry: . +125 euro za +2 liczby przewodniej i ekranik, to chyba średni biznes.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
berpa napisał/a:
eurokołchozie 325 euro
Skąd to info???
Ja widzę trochę inną cenę: http://www.foto-erhardt.d...tal-pentax.html
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
piotr_luk napisał/a:
berpa napisał/a:
eurokołchozie 325 euro
Skąd to info???
Ja widzę trochę inną cenę: http://www.foto-erhardt.d...tal-pentax.html


wyciągnąłem z pierwszej lepszej wygooglanej strony:

http://www.1kindphotograp...ases-first.html

ale to znalezione przez ciebie wygląda już dużo rozsądniej.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Doszła do mnie dzisiaj, pierwsze wrażenia bardzo przyjemne, obudowa podobna do tej z 44-af1, panel dotykowy bardzo czytelny, na razie działa fajnie, powietrzu także dobrze widoczny :-)

[ Dodano: 2012-10-21, 15:39 ]
Dalsze wrażenia:-)
1/ what's in the box?
ano lampa, futerał, podstawka i oczywiście instrukcja (polskiego brak), nb.instrukcji w pdf brak na oficjalnej stronie Metza.

Dziś miałem możliwość porównać gabarty z 44-af1, jednak 52 jest ciutek większa.

co mi się podoba?
1/ wyświetlacz - duży i czytelny, poruszanie się po menu to bajka, choć jednak szybciej ustawia się niektóre funkcje w 540fgz :-)
2/ porządna buduowa, wszystko fajnie spasowane, brak mechanicznych przełączników (ogólnie tylko 3: wł/wył, menu i wyzwalanie błysku),
3/ metalowa stopka i standardowe przykręcenie lampy (jak to w Metzach).

Napakowana funkcjami (brak jedynie automatyki własnej), wyraźnie czulsza od posiadanej przeze mnie wcześniej 44-ki w trybie remote. Kilka fotek na zakończenie:

1.


2.


3.


4.


5.tu zapomniałem przestawić kanał na inny i lampa też "sypła" światłem...



[ Dodano: 2012-10-27, 22:01 ]
Po kilkunastodniowym użytkowaniu musze dodać, ze poprawiono czułość w pracy wireless :-)
 

Relaks  Dołączył: 04 Gru 2012
też zakupiłem - instrukcja w PL już jest, niemniej troszkę szybko i nie dokładnie przetłumaczona.
Lampa trochę ślizga się w ręku, warto podkleić anty poślizg coby kiedyś nie upadła.
Podstawka inna niż u Kolegi.
niebawem testuję.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
dzięki squonk za opis. Dałbyś jeszcze radę zrobić zdjęcia porównujące gabaryty, z 44? trochę przerażają mnie te "armaty" które teraz produkują.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Relaks napisał/a:
też zakupiłem - Podstawka inna niż u Kolegi.

podstawka w zestawie taka sama, moja została w pudełku, ta jest mniejsza i mieści mi się w małej kieszonce klapy plecaka....

[ Dodano: 2012-12-05, 21:58 ]
pyciar napisał/a:
dzięki squonk za opis. Dałbyś jeszcze radę zrobić zdjęcia porównujące gabaryty, z 44? trochę przerażają mnie te "armaty" które teraz produkują.


już nie, nie mam 44-ki już :-(
 

Relaks  Dołączył: 04 Gru 2012
Panel dotykowy nie reaguje na przypadkowe lekkie, krótkie dotknięcia - trzeba przytrzymać ok 3/4 sek - może to plus.

Powiedz mi proszę squonk czy działa w niej bezprzewodowo P TTL ? nie mogę ustawić?
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
oczywiscie, bez problemu, wyzwalam albo z lampy wbudowanej albo z innej na sankach...
 

Relaks  Dołączył: 04 Gru 2012
ja też wyzwalam, ale czy działa ci automatyka w trybie Slave?
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
tak, ustawiam w body na sztywno czas, przeslonę i czułość, a p-ttl w remote dobiera siła błysku.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Bardzo nie podoba mi się pomysł dotykowych ekranów. Lubię guziki. Dużo szybciej ustawia się opcje, czasem nawet nie trzeba patrzeć, tylko odruchowo wprowadza się odpowiednią korektę.
Z założenia to ma być reporterska lampa, a do reporterki się nie nadaje. Bo jeżeli wcześniej się tej lampy prawidłowo nie nastawi, to w akcji nie ma szans na jakąś błyskawiczną korektę. :-/
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
ja akurat reporterki nie robię, więc nie przeszkadza mi to, zwałaszcza że mam jeszcze 2 inne lampy :-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Chcesz błyskać biednym kotkom po oczach? ;-)
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Pentagram napisał/a:
Chcesz błyskać biednym kotkom po oczach? ;-)

złośliwiec :-)

znaczy, błyskanie kotkom po oczach to reporterka?? człek się całe zycie uczy :-)

nie błyskam kotkom po oczach, 2 lampy stoją wysoko skierowane w sufit :-)
 

zlaskovik  Dołączył: 13 Maj 2008
squonk jak tam wrażenia z użytkowania lampy bo moja 48 umarła i rozglądam się za czymś nowym.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Bardzo pozytywne :-) Tym bardziej że trochę lamp przerobiłem (w tym Metze: 44 i 58), mam jeszcze 2 lampy Pentaxa (360 i 540), razem teżze sobą gadają :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach