Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
  Małpka do 500zł - priorytet jakość obrazu, pomocy
Koleżanki i koledzy,
Postanowiłem zrobić prezent mamie i wymienić jej stary kompakt na nowy. Mama używa tylko trybów automatycznych i tylko JPG, nie obrabia zdjęć w komputerze.

Wymagania:
- jak najwyższa jakość obrazu na niskim iso, wysokie nie jest priorytetem
- obiektyw 3-4x zoom, zaczynający się od 28mm
- prostota obsługi
- sensownej jakości ekran lcd.
- zapis filmów w jakości HD (nie konieczne)

To co nie jest potrzebne:
- duży zoom
- zapis w formacie RAW
- tryb M
- zapis filmów Full HD
- duża liczba mpx

Nie ważne jakiej firmy aparat, byle by dawał możliwie ładne zdjęcia w trybie auto, proszę o pomoc - sugestie.
Pozdrawiam!
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Polece Fuji F100fd. Swietny kompakcik, maly a jakosia obrazu moze powalic ....Sprawdz go ;)

Pozdrawiam.
 
jaceek81  Dołączył: 19 Paź 2010
Sony DSC-W570 taki fajny mały kobiecy jest. Ma optyczną stabilizację, szeroki kąt. Rozważałem kupić dla swojej dziewczyny.
Jeżeli nienawidzisz Sony to szukaj innego. Pozdrawiam
 

kosmos  Dołączył: 28 Lut 2012
Moja dziewczyna ma nikona S5100. Mały, poręczny, 5x zoom. Na alledrogo, ledwo uzywany za 350zł.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Zawalcz tutaj:
http://allegro.pl/nowy-fu...2435740921.html

Jakość obrazu jest bezwzględnie rewelacyjna. Na allegro ten aparat to biały kruk.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Re: Małpka do 500zł - priorytet jakość obrazu, pomocy
Morg napisał/a:

Nie ważne jakiej firmy aparat, byle by dawał możliwie ładne zdjęcia w trybie auto, proszę o pomoc - sugestie.
Pozdrawiam!


To jest porblem bo co ładne dla osoby X to dla osoby Y nie.
Mam powinna sama ocenić co uważa za ładne.
Wycieczka do sklepu z kartą i testy wskazane albo po prostu rzuć monetą.
Poziom jest tak wyrównany ze nie ma sie czym przejmować.
Pozostaje kwestia gustu.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
odświeżę wątek.

Poszukuję kompaktu - raczej używanego. Cena do ok. 500 pln.

wymagania:
- używalne ISO 3200
- szeroki kąt odpowiednik min. 28
- cena do 500pln
- mile widziana chocby najprostsza lampka

Nie musi:
- być nowy
- mieć zooma x pierdyliard

Które serie komapktów mają przyzwoitą jasność i ISO 3200?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
mygosia napisał/a:
- używalne ISO 3200
- szeroki kąt odpowiednik min. 28
- cena do 500pln


Nie ma w ogole takich kompaktów. Nawet powzyej 500 zl. Nawet w LX5 za ponad 1000 zl, uzywalne 3200 ISO to eufemizm.

[ Dodano: 2013-01-11, 11:43 ]
A zresztą po co akurat 3200? Szybkie zdjecia w nocy? Kompakty demonami szybkosci nie sa, wiec to 3200 tez duzo nie da.

[ Dodano: 2013-01-11, 11:52 ]
Kontynuujac dialog z samym soba, sprawdzilem na allegro po ile chodzi Panasonic LX3, czyli jasny, szeroki, z lampka. Do 500 zl nie, ale za okolo 600 mozna znalezc. Ale czy to jest uzywalne 3200?
http://www.flickr.com/pho...N00/3064643214/
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
mygosia napisał/a:
Które serie komapktów mają przyzwoitą jasność i ISO 3200?
Zadne, nawet jak sa nowe. Chociaz ISO3200 w Olku XZ-2 czy LX7 jest bardzo dobre (jak na matryce 1/1.7!) to do 500zl baaaaardzo im daleko...

W LX3 czasem uzywam ISO3200 w b&w, ustawiajac odszumianie na minimum, a ostrzenie na maxa. Piekne ziarno ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Dzerry - dzięki za wskazówkę!

Ten panasonic jest niezły. ISO 3200 - jakość wystarczająca. 24mm - super :)

to jest kompakt dla kogoś kto prowadzi bloga, i kto chciałby robić zdjęcia zwierzakom w bardzo różnych warunkach oświetleniowych (wnętrza!) nie waląc im lampą po oczach
:)

Na razie 600-650pln przekracza budżet, ale będę namawiać, żeby raczej dozbierać i polowac na okazję, bo aparacik zacny :-)

cube007, to 3200 nie takie złe - do wykorzystania blogowego spokojnie wystarczy 8-)
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
Jakieś body używane można już poniżej 500 kupić jeśli niekoniecznie ma być małpka...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Przy zwierzętach liczy się wielkość - chodzi o aparat kieszonkowy 8-)
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Niedawno był na allegro Fujifilm F200EXR za 280 zł, a teraz jest za 700 na ceneo (cudem!) co i tak jest dobrą ceną, biorąc pod uwagę jakość zdjęć. Siedzi w nim matryca 1/1.7 czyli z tych większych. Rzadko się pojawia na allegro - ludziska nie chcą się go pozbywać, ale czasem się trafi. Niezmiennie jakość zdjęć również na wysokim iso, mnie zadziwia. No i jest szybki. Ale fakt, - lepiej starą lustrzankę.
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
mygosia, D40 na podpałkę wejdzie do kieszeni, no chyba, że ktoś myszy fotografuje czy inne mniejsze sierściuchy

pamiętaj że lustrzanka, zwłaszcza stary Nikon /bo tych najwięcej :P/ to w słabych warunkach ISO 3200 na bloga ale też autofocus co zdąży ostrego zwierzaka złapać

[ Dodano: 2013-01-11, 15:29 ]
D40/D60 kojarzy mi się właśnie z aparatem indoor dla blogerów
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Morg napisał/a:
ładne zdjęcia w trybie auto,
ano właśnie to jest ogromny plus tego fujika. W zasadzie nic nie trzeba robić, naświetla idealnie i do tego ma ogromną DR.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
jitt, ale wiesz... jakbym szukała lustrzanki, to bym zadała pytanie gdzie indziej ;-)
Ta osoba jest dorosła i wie czego potrzebuje - nie ma co innym zycia naprawiać.

Zresztą - ta osoba MA lustrzankę i WIE, że się nie sprawdza. ok?
:roll:

Ekajana, fajny! Prześlę dalej :)
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
mygosia, to super kompakt. Oceniam go wyżej niż canona s95, który przepala łatwo. Ale należy pamiętac, że fujik ma ciemne szkło (choć jakościowo bardzo dobre). Kompakty zaś słabości isowe matrycy nadrabiają jasnością optyki. Niemniej fujik trudnych warunków się nie boi. Ustawiamy tam tryb EXR z max otwartą przesłoną i aparat produkuje piękne kolorystycznie i tonalnie fotki. Dynamiką przebija kadyszkę, szybkością AF zresztą też.
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
mygosia, dzięki za konkrety :-P i żeby nie przedobrzyć ostrzegę przed specyficznym PLACKOWATYM odszumianiem w fujikach.

bez komentarza, możesz sama sprawdzić, pierwszy przykład z wyższego iso z pbase http://www.pbase.com/mcconloc/image/131263194
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
jitt, nie wiem czy to dotyczy wszystkich modeli. Ale ze zdjęć z s9500 byłem bardzo niezadowolony. Zaś F200EXR... np. niedawno otrzymałem duży kalendarz z dużym zdjęciem z iso 400 w tym aparacie. Wysokiej jakości, lakierowany wydruk. Kalendarz miesięcznika fotograficznego i wielkiej firmy drukującej. To plackowate odszumianie im nie przeszkadzało.
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
Ekajana, drukowałem na prezent spory cyfrowy crop z małpki 3,2Mpx do rozmiaru 40x60cm. Ja wiem, że się da :-> Zwłaszcza miesięcznik foto + Wielka Firma Drukująca. Wyższe ISO, zwłaszcza z EXR są plackowate, bo w ten sposób soft chce zamaskować szum. Ja wolałbym zdjęcie z szumem, bo nawet bez powiększania do 1:1 jak widzę włosy kobiece ala "wodospad z szarym filtrem kilka sekund naświetlony wyczesane" :evilsmile: :mrgreen: :evil: to mnie naleśnik bierze.

Fuji to swoją drogą i tak moja pierwsza miłość fotograficzna, jeszcze analogowa...

[ Dodano: 2013-01-11, 20:57 ]


dla mnie plastikowe niestety; może to osobniczy gust, znajomi mieli F550EXR na wycieczce blisko rocznej po Azji i byli zachwyceni na tyle, że po niefortunnej utracie wskutek kradzieży, ponownie kupili ten kompakt.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach