pzzg  Dołączył: 04 Sty 2011
dzięki za info, ja czekam na swój grip, miał być dzisiaj :-(
jak tylko go dostane to się podzielę wrażeniami
 
bartek79  Dołączył: 21 Lip 2011
Ciesz się zakupem i podziel się swoimi spostrzeżeniami.
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Ja najpierw kupiłem grip Meike i okazał się być bardzo kiepskim sprzętem. Kiwał się po przykręceniu do body, pokrętła - zero "kultury kręcenia" - plastikowo na maksa. Nic wspólnego z "miękkością" pokręteł w body. W miejsce na dodatkową kartę pamięci trzeba było wciskać ją "na siłę". Największą wadą okazał się jednak fakt, że przednie pokrętło działało odwrotnie niż to w body. Oddałem do naprawy gwarancyjnej i po kilku tygodniach dano mi wybór: wymiana na nowy lub zwrot pieniędzy. Przymierzyłem nowy egzemplarz - ten sam objaw. Jeszcze jeden - to samo.
Zacząłem się obawiać, że to wada korpusu, ale postanowiłem sprawdzić na innym gatunku, czyli na Newell'u i... wszystko OK. Lepiej spasowany, pokrętła o dużo większej kulturze pracy, miejsce na kartę odpowiednich rozmiarów, no i kierunki pracy pokręteł zgodne z korpusowymi.
A co do wad: od czasu do czasu zdarza się lekkie zawieszenie. Po odkręceniu i ponownym przykręceniu wszystko działa dobrze.
 
bartek79  Dołączył: 21 Lip 2011
zbyllu, a czym u Ciebie objawiają się te lekkie zawieszenia? Przyciski przestają funkcjonować, czy może problemy z zasilaniem? W moim, jak na razie wszystko super, ale warto zbierać doświadczenie.
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Np. pokrętełko przestaje działać, ale nie zawiesza to całego aparatu - dotyczy tylko gripa.
 
bartek79  Dołączył: 21 Lip 2011
Dzięki za info zbyllu. Warto wiedzieć, co może się ewentualnie przytrafić.
 
mille  Dołączył: 27 Sty 2010
Czytam i widzę że Newell zbiera raczej pozytywne opinie. Ale nie był bym sobą gdybym nie chciał jeszcze uszczypnąć trochę ceny i kupić u chińczyka. Czy ktoś z posiadaczy Newella może z dużą dozą prawdopodobieństwa potwierdzić że to jest ów Newell tylko jeszcze niebrandowany?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
mille napisał/a:
uszczypnąć trochę ceny i kupić u chińczyka

Tylko pamiętaj, że jeżeli odpukać, akumulator lub zestaw paluszków, lub jedno i drugie nie będzie miało odpowiedniego kontaktu to będziesz miał drogie trzymadełko.
Od polskiego sprzedawcy możesz domagać się wymiany lub zwrotu pieniędzy.
Pierwszy grip (zamiennik) działał bardzo dobrze na akumulatorze ale nie chciał przekazać prądu z paluszków.
Drugi w ogóle tego prądu nie chciał przekazać do aparatu.
Trzeciego nie sprawdzałem, kupiłem oryginał. Nie buja się na korpusie i z zasilaniem też nie ma problemu.
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
mille napisał/a:
że to jest ów Newell

Wygląda tak samo, ale co ma w środku?
Ja także uważam, że gra nie warta świeczki - przy jakimkolwiek problemie - zęby w tynk.
 
mille  Dołączył: 27 Sty 2010
Wg. mojej obserwacji grip z przywołanego linku powinien być właśnie Newellem.
Ale chyba macie rację i faktycznie przy tym rozrzucie jakościowym może to być nieopłacalne ryzyko, pomimo że mam jak na razie b.pozytywną opinię na temat praw konsumenta przy zakupach u chińczyków. Tj. nie gorsze niż w kraju.
 
pzzg  Dołączył: 04 Sty 2011
Bawię się newellem już ok tyg,wykonanie całkiem dobre, spasowanie chyba też(nie widziałem oryginału).
Na AAkumulatorkach śmiga Ok, na początku miałem z wiechę spustu, ustawiał ostrość ale nie robiło foty. Odkręciłem - przykręciłem i wszystko działa tak jak powinno.
+
cena
dobre wykonanie
cena
-
ciężar całego zestawu :-P
 

ig00rek  Dołączył: 13 Mar 2010
Mam małe pytanko do posiadaczy tego gripa. Czy trzymając aparat w orientacji portretowej można bez problemu zmieniać kciukiem punkty ostrości? bo oceniając po zdjęciach to sporo dalej jest do guziczków i się zastanawiam czy palca starcza.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Dla mnie właśnie wygodniej z gripa do krzyżaka niz z chwytu gdzie muszę wręcz cofać kciuk, natomiast do samego przełącznika trochę za daleko, ale mam dośc duże łapska
 

newcastle26  Dołączył: 24 Mar 2010
a co sadzicie o gripie z tej aukcji:

http://allegro.pl/grip-d-...3207870142.html

pewnie nie wiele rozni sie od Newella, wiec po co przeplacac :p
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Oznaczenie sugeruje, że to oryginał.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
plwk napisał/a:
sugeruje, że to oryginał

Nie za te pieniądze, stanowczo za tani.
 

newcastle26  Dołączył: 24 Mar 2010
No wlasnie tez mi sie tak wydaje, tym bardziej ze sprzedawany jest jako "nowy".
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
oryginał ma napis PENTAX o ile się nie mylę,
a tu widać, iż to kopia bo skórka jest przylepiona na budapren ;)
 

eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
A ja polecam grip Phottixa, używam od ponad trzech lat i ani razu mnie nie nie zawiódł, nic się nie odkleiło ani nie starło :)
 

newcastle26  Dołączył: 24 Mar 2010
wczoraj do mnie dotarl wlasnie ten Newell. no coz: spasowanie chyba nie najgorsze. odstaje bardzo delkatnie po bokach z kazdej strony. tzn tak jakby ze 2 mm szerszy niz korpus. pokretla chodza ok, ale z mniejszym oporem jak w doby. ten przy kciuku jakby za gleboko osadzony, ale nie jest to jakis wiekszy problem. przyciski ok oprocz zielonego i AF. wyraznie delikatniej niz pozostale. spost migawki super. samo wykonanie tez nie najgorsze, chodz do body mu daleko. trzyma sie bardzo wygodnie. napewno wart tych dwoch stowek :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach