NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
Kilka zdjęć do oceny
W związku z tym, że od kilkunastu dni zamiast robić zdjęcia, siedzę przed komputerem i czytam o tym czy i kiedy pojawi się K100D, chciałem się od tego oderwać.
Już się trochę zadomowiłem na tym forum, towarzystwo przednie, dlatego chciałem poprosić o krytyczne spojrzenie na dotychczasową moją radosną twórczość.
Zatem, gdyby komuś znudziło się czytanie i pisanie o K100D, K10D i K1D, a miał chwilkę czasu i ochotę, to proszę o spojrzenie i krytykę.
Zdjęcia są na plfoto, żadne nie robione Pentaxem :oops:
Żebyście mogli pojechać po mnie równo, to zdradzę które zdjęcie uważam za najlepsze : to moja córka z chustką na głowie. Co sądzicie o tym zdjęciu?


http://www.plfoto.com/uzy...authorname=NaiR

[ Dodano: 2006-08-18, 17:08 ]
Jakość zdjęć wprost proporcjonalna do posiadanego sprzętu :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mi oczywiście najbardziej do gustu przypadły zdjęcia córy - jakoś tak lubię chyba portrety bardziej - a tych to pierwsze i drugie z katalogu "Ala II". Nie ukrywam, że może na to miećfakt, że modelka jest na nich zabójczo podobna do Pipi Lamstrung ;-)
Sądzę, że masz OKO i do pstrykaczy się nie zaliczasz ;-) Gratuluję, całkiem ładnie się zaprezentowałeś.
Teraz - jeśli byś mógł - to może jakieś auto akty, co by nam się zwiększyła populacja płci pięknej na forum.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
[...] że modelka jest na nich zabójczo podobna do Pipi Lamstrung ;-) [...]


Lamstrung to będzie jak Samsung wykupi coś na "Lam..."

Pipi Langstrumpf. Albo - z tego, co pamiętam - Fizia Pończoszanka. Szanujmy klasykę.
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
Michu napisał/a:
Teraz - jeśli byś mógł - to może jakieś auto akty, co by nam się zwiększyła populacja płci pięknej na forum.


Wybacz, chyba jakiś ograniczony jestem ale za nic nie kumam co chciałeś przez to powiedzieć :?:

A w ogóle bardzo dziękuję za to co napisałeś, raczej nie zasługuję na taką ocenę, ale to miłe :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
NaiR napisał/a:
Michu napisał/a:
Teraz - jeśli byś mógł - to może jakieś auto akty, co by nam się zwiększyła populacja płci pięknej na forum.


Wybacz, chyba jakiś ograniczony jestem ale za nic nie kumam co chciałeś przez to powiedzieć :?:


Kolega Michu zapewne chciał powiedzieć, żebyś rozebrał swój samochód na częsci i zrobił mu zdjęcie. ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
....dodam, że oczywiście każda część portretu auta ma być zdjęta w trybie AUTOmatycznym. :mrgreen:

[ Dodano: 2006-08-18, 18:30 ]
Zdjęcia rewelacja!
1. krajobrazy, mgły, zachody - piękne!!!
2. córka - ten high key super! - ocenili wyżej 8-)
3. coś mi tu brakuje na dole www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=632425
4. a w ogóle to sam kolorujesz czy ewentualnie jakiś pro?

Konkluzja:
wg mojej klasyfikacji (i tu powtórzę za Michem): masz Chłopie oko!
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Kolega Michu zapewne chciał powiedzieć, żebyś rozebrał swój samochód na częsci i zrobił mu zdjęcie.

Dokładnie. Obywatel Jarek D. jak zwykle spełnił swój obywatelski obowiązek tłumacząc z naszego na nasze. Mnie by kręcił wałek nierządu.
Jarek Dabrowski napisał/a:
Pipi Langstrumpf. Albo - z tego, co pamiętam - Fizia Pończoszanka. Szanujmy klasykę.

Sorry Jarek - masz rację. Mogłem napisać Lanksztrómf - wówczas nie byłoby wątpliwości o kogo chodzi.
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
Zorzyk, tak pochwaliłeś że się rumienię :oops: :oops: :oops:
dzięki
Najbardziej lubię b@w, ale z mojego aparatu jak skonwertuję to za nic nie mogę uzyskać takiej jedwabistości obrazu jakiej bym oczekiwał, dlatego zazwyczaj zostawiam w kolorze.
Najczęściej poprawiam trochę kontrast w poziomach, czasem trochę podciągnę kolory. Zawsze odszumiam i trochę wyostrzam.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
NaiR napisał/a:
Jakość zdjęć wprost proporcjonalna do posiadanego sprzętu

Nic bardziej mylnego. Istnieje pewna fantastyczna anegdota świetnie wyrażająca bezsasadność tego typu myślenia o znaczeniu sprzętu w fotografii.
Przytocze ją tu w skrócie.
Przychodzi Hemingway do Avedona (cholera nie pomne dokładnie czy rzeczywiście do niego zresztą można tu wstawić dowolnego znanego nam mistrza fotografii) i mówi mu tak: mistrzu uwielbiam twoje prace, sa wspaniałe, najlepsze jakie widziałem, jakim apratem pracujesz? Na to nasz mistrz do Hemingwaya: (również możemy tu wstawić naszego ulubionego pisarza) mistrzu uwielbiam twoja prozę, jest wspaniała, najlepsza jaką czytałem, na jakiej maszynie piszesz?
Kurcze warto o tym pamiętać!!! Zresztą to z nudów tylko było.
Zdjęcia bardzo interesujące! Pozdrawiam!
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
Lipa napisał/a:
bezsasadność tego typu myślenia o znaczeniu sprzętu w fotografii



Lipa, chodziło mi o rozdzielczość i ostrość. Ja wiem że smieną można zakasować zdjęcia robione dobrym aparatem.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
NaiR napisał/a:

Lipa, chodziło mi o rozdzielczość i ostrość. Ja wiem że smieną można zakasować zdjęcia robione dobrym aparatem.


ha :) a ja się wybieram na warszawski fotoplastikon właśnie ze smieną :-) (taka impreza organizowana przez fotopozytyw - czyli fotografowanie sprzętem bylejakim... ).

W zeszłym roku byłam bardzo mile zaskoczona zdjęciami... (ostatni raz miałam w ręku smienę jakieś 15 lat temu)


a co dowcipu, słyszałam go w wersji jeszcze - spotyka się wybitny fotograf i wspaniały kucharz... i jeden pyta drugiego o aparat, a drugi pierwszego - o garnek ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach