mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Dziękuję bardzo za opinie.
Plackowate wygładzanie nie jest problemem - ten człowiek nie uprawia pixelpeepingu, tylko robi zdjęcia na bloga [!]
:-)
Mam nadzieję, że coś upoluje fajnego dzięki waszej pomocy!
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Zwycięzcą został
Fuji F550EX - z 2 bateriami za niecałe 400pln.

Dziękuję wszystkim za pomoc :-)

Jak będą ładne zdjęcia, to znów się podzielę ;-)
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Dołączę się do wątku bo poszukuję czegoś podobnego:
- niewielki kompakt (z kategorii tych mieszczących się w prawie każdej kieszeni)
- obowiązkowo tryb manualny lub chociaż jakiś półautomatyczny
- szeroki kąt (24-26 mm)
- zoom niekoniecznie fafnaście razy, wystarczy tak do 100 mm czyli 4-5x
- cena 400-500 zł (zarówno nowy jak i używka)
- nagrywanie filmików HD (720p) - fajnie jakby było z zoomem ale wiem, że w tym miejscu wymagam bardzo dużo
- jakaś sensowna jakość obrazu przy ISO800-1600 albo jasny obiektyw to rekompensujący
- zasilanie optymalnie paluszkami, małymi (AAA) lub dużymi (AA)

Przeznaczenie - zdjęcia dokumentacyjne w pracy, jakieś pstryki na koncertach (takiego malucha łatwo upchnąć w kieszeni), aparatzawszebędącypodręką - nie mam ochoty wszędzie targać ze sobą kapiątki a to, co oferują moje komórki pozostawia wiele do życzenia.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
badworm, nie ten budżet jak na takie wymagania ;-)
A zasilania innego niż dedykowany akumulator to już chyba nigdzie nie znajdziesz...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Przeczytaj ostanie strony. Nie ma takiego aparatu, który spełnia wszystkie założone przez Ciebie wymagania. Wymieniłeś cechy zaawansowanego kompakta, czyłi półka Pansonic LX 3/5/7, Canon s95/90/100. NIższe numerki juz tylko użwane, ale poniżej 500 zł nie dostaniesz.
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Po dzisiejszej wizycie w MM wróciłem z małą listą kompaktów w interesującej mnie cenie i z szerokim kątem (26mm lub mniej). Załapał się na nią nawet jakiś model zasilany paluszkami ale tylko jeden spełniał wymaganie, by mieć manualny lub półautomatyczny tryb ekspozycji: Samsung WB152F. Cena 499 zł więc na styk. Wolałbym co prawda nieco taniej kosztem wifirifi i 18-krotnego zooma ale jak się okazuje, za wielkiego wyboru nie ma :-( To chyba jakiś w miarę nowy model bo informacji o nim nie ma aż tak dużo - czy ktoś miał go już w rękach?
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
badworm napisał/a:
tylko jeden spełniał wymaganie, by mieć manualny lub półautomatyczny tryb ekspozycji: Samsung WB152F.


Manual w takich modelach zwykle ogranicza się do skrajnych wartości przesłony - wyniki czasem są gorsze od automatu.
 
jaceek81  Dołączył: 19 Paź 2010
badworm napisał/a:
To chyba jakiś w miarę nowy model bo informacji o nim nie ma aż tak dużo - czy ktoś miał go już w rękach?


W MM często pojawiają się modele, których w necie za bardzo znależć nie można. Kiedyś upatrzyłem sobie moedel Sony W370, bardzo mi się spodobał, a po przyjeżdzie do domu zdziwiłem się bo nie znalazłem go w żadnym sklepie internetowym.
 

Sent  Dołączył: 06 Lip 2010
To i ja podbiję temat: szukam w cenie 500-600 zł właśnie kompaktu na wyjazd i szczerze mam mętlik w głowie, bo z automatu bym kupił Pentaxa i wmawiał wszystkim, że jest najlepszy :D A tak na serio: wyczytałem z powyższych postów i mnie zaciekawił Samsung WB152F, wifi jest raczej nie potrzebny, szeroki kąt zawsze mile widziany :) No i nowy :)
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Sent, może nie całkowicie nowy i nie od reki ale jeżeli chciałbyś zapolować chwile, to można za te pieniądze wyrwać czasami praktycznie nowe bezlusterkowce na "popularny portalu aukcyjnym" lub na naszej giełdzie.
 

Sent  Dołączył: 06 Lip 2010
Sęk w tym, że to nie dla mnie... sam chętnie bym przygarnął jakiegoś bezlusterkowca, ale to ma być aparat dla kogoś zielonego, dla którego aparat "sam" ma robić zdjęcia.... Ja z obiegu małpek wypadłem już dawno, dlatego chciałbym radę kogoś siedzącego w temacie... ;-)
 

solarsky  Dołączył: 08 Wrz 2011
Sent napisał/a:
... to ma być aparat dla kogoś zielonego, dla którego aparat "sam" ma robić zdjęcia....
Polecam Canon PowerShot A3200 IS
http://www.techmaniak.pl/...rshot-a3200-is/
 
jurekg  Dołączył: 22 Mar 2008
Mnie się udało upolować olympusa xz1 za 400 zł.
Co prawda z nie działającą stabilizacją, ale co tam. Od zawsze podobały mi się jpg z tego modelu.
 
Ynciol  Dołączył: 15 Paź 2008
no to teraz ja ... sprzęt dla ojca bez ciągotek do manuala...żadnych.
Budżet 500-600 zł (delikatne naciągnięcie wchodzi w grę)
Warunki:
- nowy (ma mieć pudełko gwarancję i w razie "W" można go odnieść do sklepu)
- duży wyświetlacz
- inteligentny tryb auto (jak najmniej zabawy z pokrętłami itd)
- karty SD
- lampa wbudowana
- kompakt z rodzaju tych płaskich bez wystającego obiektywu
- dodatkowo może robić kanapki i otwierać piwo, ale z tej opcji możemy zrezygnować.
Zastosowanie:
- wycieczki, spotkania rodzinne

Polecany wyżej olympus naprawdę fajny sam bym się pobawił, dla ojca zbędne funkcje które podwyższają cenę.

P.S. Fuji z EXR, czy ten tryb naprawdę jest taki fajny?
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Po taniości: Olympus VR-340, Panasonic FS-50, od biedy Nikon S3500

generalnie w tym budżecie to podobne aparaty są - te powyżej znam, robiłem zdjęcia - szału nie ma ale zmieścisz się w 400 złotych.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Ynciol, poszła pw ws. Nikon s6400 :-)
 
Ynciol  Dołączył: 15 Paź 2008
Ekajana Dzięki za wiadomość !

Dziś doszło jeszcze kryterium obsługi tradycyjnej a nie poprzez ekran dotykowy.

Wspomniany powyżej olympus vr-340 wydaje się być dobrą propozycją, którą poważnie rozważam.
pytanie do arQ widziałeś fotki z tego aparaciku?
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Ynciol napisał/a:
pytanie do arQ widziałeś fotki z tego aparaciku?
widziałem, całkiem fajne jak do tej kwoty, zoom 10x (jedyny zgrzyt że OS/SR/VR/VC,etc optycznej brak), jest mikrogrip, jest sporo większy od np S3300/S3500 Nikona, ale wygodniej się trzyma - jak popatrzysz to i za 300+przesyłka zł da się go dorwać - za tą cenę warto ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
chcę kupić Vaderowi jakąś małpkę na wyjazd "wakacyjny"
ktoś jeszcze potwierdzi że w cenie do 300zł ten Olympus vr-340 będzie dobrym wyborem ?

myślałem jeszcze o Pentaxie LS465 (bo Pentax), Canonie A2300 (bo CHDK), Benq lr100 (bo niby CMOS)
 
refugees  Dołączył: 06 Sty 2014
Witam, podpinam się pod temat, waszym zdaniem nie warto inwestować w aktualne "nowości" typu samsung wb200f, lepiej wybrać Canona A3300 za niecałe 300zł, Canona IXUS 132, SX160IS lub jakby się trafił to tego Fuji F200 EXR? Napiszcie 3 modele od najlepszego w tej kategorii, szukam czegoś co z automatu robi jakościowo ładne zdjęcia do 550zł. Dzięki!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach