alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
dzerry napisał/a:
alekw napisał/a:
Drugi od lewej (nieco bokiem) to musi być jakiś street photography killer
Żebyś wiedział, że killer :-) To Rafał Biernicki.


No chyba tak :-)
Heh no to trafiłem kulą w płot :oops: :mrgreen:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
jeśli będzie zbiorcze zamawianie, to piszę się na 2 bułeczki HP5.
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
dzerry, ten tri-x naświetlany nominalnie czy zmniejszyłeś mu czułość? kręciłeś dłużej koreksem? wziąłem właśnie tego dwunastoletniego t-maxa i zastanawiam się czy na starcie nie przydzielić mu 200 ISO.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
xneon, tak szczelalem go na 200, a wolalem jak na 400 w D76. Jest zadymiony, ale wiekszych problemow nie stwarza. Jak tylko przyjdzie wywolywacz bede go odbijal, ale patrzac na skany nie przewiduje klopotow.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Ja uzywalem trixa z 80' lat i juz jest nic nie warty. Zadymiony i zaziarniony na maxa. Choc odbitki wychodzily to robienie na czyms takim to bylaby raczej 'sztóka' a nie fotografia.

A te papiery to przytule, bo przesylka stosunkowo tania..
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
ja to bym chętnie włączył się w zbiorowy zakup gripów do z-1 jeśli ktoś by robił...
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Po tej stronie wody objawiła sie bardzo atrakcyjna cena na rzeczonego HP5+, szczególnie w formacie 120. Nie wiem czy jest to globalna tendencja Ilforda na obnizenie ceny za ten film, ale tutaj cena spadła poniżej 4$ za rolke. postanowilem zatem zaprzyjaźnić sie z tym filmem ;-) . Na początku zrobiłem kilka rolek w HC-110 ale jakos nie do końca byłem zadowolony z efektu finalnego. Zrobiłem kilka nastepnych rolek w Xtolu i juz jakby jest lepiej.



(powyższe fotki są z małego formatu)

Czy jest coś jeszcze, co lepiej współpracuje z HP5+ ?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja wymiotuję tym filmem. Dla mnie on był zawsze kompromisem. Niby ilford, ale tani. Używałem tylko na małym, dobrze wychodzi w xtolu, d76, robiłem też w FX-1.

Dla mnie zawsze był za mało klarowny, taki gęsty, zbity. A została mi jeszcze cała szpula 30,5m i z 10 nawiniętych rolek tego filmu.

Na średnim robiłem chyba 1 czy 2 rolki. Bez szaleństw.

Bo latach żal mi odchodzącego w cień Neopana 400. Więc z 400-setek wolę wysupłać kasę na Trix-a. Vivian Maier nie mogła się mylić :-P
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
jorge.martinez, tez mam takie odczucie po tych kilku rolkach ktore zrobilem. No nic, mały zapasik tego filmu nie zaszkodzi na spacerowe pstryki ;-) Jeszcze musze porandkować z T-Maxem 400, bo tez jest dosyc dobra cena na niego.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
A ja przez ten zakup przeprosiłem się z HP5+, bo wcześniej go nie lubiłem, no ale w takiej cenie nie wybrzydzałem. Strzelałem go już na 400, 800 i 1600 i wywołując bez zbędnych kombinacji w HC-110 B bardzo mi się podoba - szarości są jak trzeba, kontrasty, wszystko mi pasuje :-)

A ten papier Forte sprzed roku to była również dobra decyzja.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
wuzet napisał/a:
bo tez jest dosyc dobra cena na niego.
Też. Znam tylko 100. Czeka w lodówce kilka rolek, ale to tylko awaryjny zakup był.

Z 400-setek nigdy w życiu nie robiłem na Delcie. Ale chyba nigdy nie będę próbował. Po co mieszać?

Choć Delta 100 fajnie mi wyszła.

Idę w to co Ty. Trix + Acros + FP4+ od święta.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach