Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Panasonic LX-7
Melduję, że przepłaciłem i posiadam. (pewnie szok dla niektórych:) )
Chętnie wymienię doświadczenia z innymi posiadaczami kompaktów tej serii ewentualnie jak ktoś ma jakieś pytania w tej kwestii to postaram się odpowiedzieć.

PS
To oczywiście kompakt ale zostałem uświadomiony że dział "kompakty" dotyczy Pentaxa więc dla porządku lokuję się z tym tutaj.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Hm może pokazał byś jakiegoś RAWa z iso800/1600? Tak w warunkach oświetleniowych biurowych/domowych. Wywołał bym go sobie po swojemu, wrzucił na minilaba na 20x30 i porównał do tego, co kiedyś uzyskiwałem z LX3... Ciekawy jestem jak tam postęp w tej kwestii. Bo na dpreview widzę, że od LX5 jest odrobinę lepiej.

A - i nic nie zepsuli? Dalej ze stopki można wyzwolić cokolwiek - np. chiński wyzwalacz radiowy - i na wszystkich czasach?
 
tantal  Dołączył: 02 Sie 2009
Re: Panasonic LX-7
Kfan napisał/a:
PS
To oczywiście kompakt ale zostałem uświadomiony że dział "kompakty" dotyczy Pentaxa więc dla porządku lokuję się z tym tutaj.

Możesz napisac po co wleczesz tego offtopa po całym forum ? Na każdym forum użytkowników konkretnego systemu tak jest i raczej jest dobrze.
W każdym razie na tych forach czegoś można jakąś wiedzę znaleźć w odróżnieniu od serwisów fajnych ale z bezużytecznym forum.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Generic napisał/a:
Wywołał bym go sobie po swojemu, wrzucił na minilaba na 20x30 i porównał do tego, co kiedyś uzyskiwałem z LX3...
Mam nadzieje ze podzielisz sie wynikami tego eksperymentu - szum, szumem, ale dynamika lepsza o 1-1.5EV kusi...

tantal napisał/a:
Możesz napisac po co wleczesz tego offtopa po całym forum ?
Daj spokoj - ten typ tak ma na kazdym forum - walkuje non-stop to samo :roll:
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Generic napisał/a:
Hm może pokazał byś jakiegoś RAWa z iso800/1600? Tak w warunkach oświetleniowych biurowych/domowych. Wywołał bym go sobie po swojemu, wrzucił na minilaba na 20x30 i porównał do tego, co kiedyś uzyskiwałem z LX3... Ciekawy jestem jak tam postęp w tej kwestii. Bo na dpreview widzę, że od LX5 jest odrobinę lepiej.?


Wydaje mi się, ze będzie bardziej rozsądne jak pobierzesz RAWy z Imaging-resource albo dpreview przynajmniej będziesz mógł je porównać na jako tako tej samej scence.
Na forum optycznych (wątek LX7) dałem sampelka zrobionego z ręki na ISO 1000 ekstremalnie słabym świetle przy długim czasie 1/4s.
crop z LR 4.3 bez odszumiania tylko zapomniałem wyzerować wyostrzanie ale to akurat nie maskuje szumów tylko je podbija więc dla nauki zostawiłem.

Generalnie nie mam zamiaru dzielić włosa na czworo to tylko kompakt i zakładam, że do oglądania fotek na telewizorze FHD oraz do wydruków A4-A3 oferuje akceptowalna jakość.
Szkło jest ostre w całym obszarze - coś test na optycznych mi się tu nie zgadza w twej kwestii...

Co do DR to po co oci to?
Włączysz HDR i masz DR już w jpgu. oczywiściee trzeba to nieco poprawić w PP ale światła i cienie są zachowane.
Jest też opcja idynamic bardziej stosowna do scen ruchomych bo robi to z jednego ujęcia.

Generic napisał/a:

A - i nic nie zepsuli? Dalej ze stopki można wyzwolić cokolwiek - np. chiński wyzwalacz radiowy - i na wszystkich czasach?


Tego to nie wiem, to mój pierwszy aparat panasonica - kiedyś miałem kamerę VHS-C z tej firmy i tyle doświadczeń.
Sam chętnie się dokształcę w temacie akcesoriów.
Marzy mi się taki malutki flash z odchylanym palniczkiem.
Znajdę coś takiego?

Wizjer wiem że jest i to świetny ale.. kosmicznie drogi...

tantal - racja - przyjąłem EOT,


To maleństwo można mieć non stop i przy okazji wyciągac z futerału.
Dziś spotkałem takie coś:


Gdyby ktoś był w nieodpowiednim momencie pod tym "dachem".....

[ Dodano: 2013-03-22, 13:34 ]
Już nie moge edytować poprzedniego postu.

24/1,4



[ Dodano: 2013-04-19, 09:21 ]
Parę b&w z mojej wsi.









[ Dodano: 2013-07-01, 12:25 ]
Troszkę kolorowych jpgów z "puszki"dodam bo szaro tutaj.






Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach