mex  Dołączył: 07 Sty 2009
Zakup cyfrówki do 300zł
Mam kilka groszy, które postanowiłem wydać na małą i tanią cyfrówkę. Aparat kupuję żonie, sam pracuję na ME Super i powiększalniku. Wkrótce zostanę ojcem, a że rodzina mieszka na drugim końcu Polski potrzebuję im wysłać zdjęcia berbecia poprzez mail. Nie chcę wydawać nań sporo pieniędzy bo to nie mój żywioł, że tak ujmę.
Czy macie jakieś doświadczenia z podobnego typu sprzętem i co byście mi doradzili. Nie zależy mi na niczym poza sensownej jakością zdjęciami, zdaję sobie też sprawę, że z aparatu do 300zł o sensownej jakości zdjęć raczej nie ma co mówić ale chciałem zawęzić wybór.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Swego czasu, niedaleko od Mysłowic w Jaworznie, w Carrefourze kupiłem na promocji aparacik BenQ C850 - kosztował bodajże 299 zł. Całkiem fajne urządzenie, na baterie R6, optyka SMC Pentax :!: poza tym jest mały i wytrzymały. Przeżył m.in. walnięcie o beton na wyjeździe zagranicznym. Zdjęcia całkiem niezłe jak za te pieniądze, trzeba się tylko przyzwyczaić do mocnego wyostrzania i absolutnie nie używać jakichś dziwnych trybów automatyki.

 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
mex, załaduj jakiś dobry negatyw do ME supera, zrób zdjęcia, zeskanuj (szybko Ci to zrobią więc rodzinka nie będzie zapewne długo czekać) i wyślij rodzince. Za resztę pieniędzy kup to co każdy ojciec kupuje kiedy na świat przychodzi jego potomek - flaszkę, albo nawet kilka flaszek. :mrgreen:
Pozdrawiam i gratuluję!
 
mex  Dołączył: 07 Sty 2009
Marek, flaszkę to ja nawet wczoraj rozpracowywałem i na to piniendze bedom, poza tym to spodobało mi się twoje podejście, problem w tym, że chodzenie do skanowalni negatywów zabiera czas, którego z pewnością nie będę miał :)Dada, tryby automatyczne muszą być :) Ten aparat będzie głównie obsługiwać, żona, a jej fotografia nie specjalnie interesuje.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Świetną jakość zdjęć oferuje Canon A610. Ale to już nienajmłodszy aparat i ciężko dostać w dobrym stanie. Poza tym, niestety, czasami psuła się w tych aparatach przysłonka albo zoom obiektywu. Ale jeśli interesuje Cię jakość zdjęć, to polecam. :mrgreen:

[edit] Aha, świetnie w nim działa tryb auto, naprawdę.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
mex napisał/a:
tryby automatyczne muszą być :)
To one są, tylko chodzi o to, żeby używać tylko programu podstawowego, a nie np. tzw. stabilizacji obrazu, polegającej na podbiciu czułości do ISO 1600, co powoduje wiadomo jakie szumy. W każdym razie ten aparacik polecam. Zresztą masz tu kilka próbek:




 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Przypomina trochę zdjęcia z dobrej komórki... 8-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nie widziałem jeszcze zdjęć (dobrych) z dobrej komórki za 300 zł. :-P
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Takie komórki są droższe, masz rację. :evilsmile:
 

MixerB  Dołączył: 16 Sty 2010
Jako zapasową "małpkę" noszę starego, pancernego Olka C-460 (plus zapasowe 2x NiMH AA), więc tylko o nim mogę coś napisać.
4 Mpix, 3xzoom, niezłe makro, tyle że na karty xD i bez żadnych współczesnych bajerów w rodzaju stabilizacji czy rozpoznawania uśmiechu :lol: .
Obiektyw (niezły optycznie) chroniony solidną zasuwą.
Miewa kłopoty z kolorem skóry przy użyciu wbudowanej lampy, potrafi też czasem popsuć błękit nieba ale w typowych warunkach radzi sobie nieźle, nie narzekam. Nawet powiększenie do 40x60cm daje się jakoś oglądać. No i trzeba go wyczuć, bo od naciśnięcia do zrobienia zdjęcia mija trochę czasu.
Z trudniejszych przypadków - aparacik przeżył nurkowanie w jeziorze i po wysuszeniu działa nadal.
Cena na Alledrogo nawet poniżej 100zł za fabryczny komplet (czasem w tej cenie z futerałem i dodatkową kartą pamięci), więc sporo poniżej założonego pułapu 300zł.
Tyle że niezbyt często się trafia - w końcu to już antyk [dla właściciela MEsuperka to chyba nie jest dyskwalifikująca cecha ;-) ].
Zdecydowanie odradzam podobne starsze modele np. C450 czy C350.


Do zdjęć "dokumentacyjnych" (także fotografie dokumentów) mogę go spokojnie polecić.
Poniżej parę (zmniejszonych) próbek.

M.


Coś z bliska

Coś nieco dalej

Ktoś w słońcu

Słońce pod koniec pracy ;-)

31. Po prostu 31.
 
Pykacz  Dołączył: 24 Paź 2008
Wczoraj kupiłem takiego Olka na "alledrogo" .W komplecie z aparatem był pokrowiec , kabel USB , karta 128 i 2 akumulatorki . Dałem za to 79zł . :-D Kupiłem go głównie do dokumentacji moich prac. Pewnie będzie mi brakowało manualnych ustawień ale może z czasem trafi się jakiś bardziej "zmanualizowany" aparacik :lol:
 

MixerB  Dołączył: 16 Sty 2010
Z "manualnych ustawień" można w tym olku korygować pomiar ekspozycji czy wymusić rodzaj balansu bieli. Nie za wiele to ale czasem się przydaje.
Z "wodotrysków" zdarzyło mi się nawet kiedyś użyć możliwości nagrania komentarza dźwiękowego do już zrobionego zdjęcia :-)

Powodzenia.

M.
 

Havoc  Dołączył: 24 Lip 2009
Pozwólcie proszę, że się dołącze z pytaiem :)

Mamuśka robi w ubezpieczeniach. Co wiąże się z robieiem fotek aut do auto-casco czy czegoś tam.
Na placu przed biurem najczęściej za jasno nie jest więc iso400 pewnie nie raz sobie aparat ustawi. Co wybrać, bo widzę że taki C-460 chyba by był okey? Czy może Pentaxowego E90?
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
bierz E90, czego więcej Ci potrzeba?
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=30111
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
  Samsung ES25
W cenie do 300zł znalezc mozna min. aparacik Samsung ES25 - wg skapca jego ceny zaczynaja sie od 254zł.

Moje spostrzeżenia po prawie 3 tygodniach uzytkowania, na poczatek plusy:
- dosc ladny wyglad, choc to bez znaczenia ;)
- klarowne menu z podowiedziami - duze ulatwienie dla poczatkujacych
- IMO bardzo dobry wyswietlacz LCD
- zakres ogniskowych: 27-108mm
- zgrabny, jak na aparat zasilany 2xAA
- 5 stopniowa mozliwosc regulacji wyostrzania, nasycenia, kontrastu

Minusy:
- blyszczaca obudowa swietnie zbiera odciski palcow
- nie mozna wylaczyc zoomu cyfrowego - na szczescie aparat pokazuje kiedy uruchamia powiekszenie cyfrowe
- srednia praca AWB
- 12mpx
- przecietny czas generowania miniatur i powiekszania zdjec 12mpx (karta SD x100)

Jakosc zdjec ocencie sami (szalu oczywiscie nie ma ;)), zamieszczam sample - standardowe ustawienia, AWB, program P. JPG prosto z puszki :mrgreen:

Sample z ISO 80-1600: http://yfrog.com/n7sam4010jx
Pozostale foty: http://yfrog.com/jwsam3892jx

Dane techniczne: http://www.samsung.com/in...b=specification
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
dość ładny wygląd? o tempora, o mores!
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Z tego co widzę to olympus robi zdjęcia lepsze od E90
 
janex  Dołączył: 29 Sie 2010
Może coś od siebie dodam na temat kompaktów :-)

Ja proponuję KODAK C140
Posiada 8.2 megapiksela, W zestaiej jakiś pasek i takie tam. Cena to około 250zł.
Robi dobre zdjęcia na makro. Pstryknąłem nim ponad 3000 tysiące zdjęć.
Więcej tutaj

A oto zdjęcia wykonane nim:







 
Radolex  Dołączył: 03 Kwi 2010
Odświeżę trochę temat, poleci ktoś jakiś kompakt do 300-350zł?
priorytetem jest jakość zdjęć, wbudowana stabilizacja i dość dobra długość pracy na akumulatorze.
Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach