Fenrir  Dołączył: 05 Mar 2013
  Jakie obiektywy pentaxa 67 przez adapter do FF?
Jako nowy na tym szanownym forum chciałbym powitać wszystkich serdecznie :)
Jednocześnie mam nadzieję uzyskać jakąś pomoc w moich dylematach...

Otóż, można gdzieniegdzie kupić adapter tilt-shift, który pozwoli połączyć korpus cyfrowy (ja myślę o FF pewnego niegodnego systemu;)) z obiektywami pentaxa 67. Interesuje mnie tylko system pentaxa 67, gdyż adapter można zamówić do tego systemu bądź do Hasselblada. Na tego drugiego mnie niestety nie stać ;)

Zależy mi na kupnie przynajmniej dwóch obiektywów. Jednego do architektury, drugiego do fotografii przedmiotów (konkretnie ceramiki herbacianej, którą po prostu muszę obfotografować, gdyż jest tak piękna:)).

Czy szanowne grono mogłoby polecić jakieś warte uwagi obiektywy, które sa do zdobycia na ebayu? Najszerszy, który pewnie posłużyłby w foto architektury to chyba pentax 45mm f/4 smc:
http://tiny.pl/h26f5

Do makro widzę tylko obiektywy pentax 135mm f/4 smcp i jeszcze drugą wersję...
http://tiny.pl/h26f1 oraz http://tiny.pl/h26fj

Czy warto się w ogóle nimi interesować biorąc pod uwagę potrzeby takie, jak moje?
Jeśli nie te, to może jakieś inne są warte uwagi? Może jakiś z ogniskową 120mm? (w sumie adapter ponoć działa dobrze na ogniskowych od 40 do 120).

Będę wdzięczny za jakieś rady i z góry przepraszam, jeśli umieściłem temat w nieodpowiednim dziale. Myślę, ze tutaj dość pasuje...
Pozdrawiam
Fenrir
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jest jeszcze 55, która mogę polecic i znakomity 105 + pierscienie.
 
Fenrir  Dołączył: 05 Mar 2013
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Nie mam pojęcia, jak 105 może działać z pierścieniami plus ten adapter, ale może zaryzykuję.

Ktoś z Was może ma tego 135 macro? która z tych dwóch wersji, które na oko się dość różnią, może być warta uwagi?
Jeśli ktoś używa/używał ww obiektywów, będę bardzo wdzięczny za jakieś rady :)
Pozdrawiam
Fenrir
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
135 mam w wersji Takumar. Nie jestem pewny na 100%, ale chyba wszystkie obiektywy do 67 optycznie są takie same. Różnica jest w wieku produkcji, czyli starsze są to Takumary, nowsze już jako Pentax. Jesli coś pokręciłem to przepraszam/ W każdym razie jak kupowałem swoje szkła, nie zwracałem uwagi która wersja szkła, tylko jaka cena ;-) Co do samej 135-ki, to nie robiłem nią jakoś dużo zdjęć do tej pory, ale moje wrażenie to ostry i z ładnym bokehem.
Tutaj fotka, akurat podpięty był do P 645.


Ektar 100
 
Fenrir  Dołączył: 05 Mar 2013
Wielkie dzięki za odpowiedź :)
A jeszcze tak nieśmiało spytam... Może masz jeszcze jakieś zdjęcie makro? Z jakiej odległości minimalnej ten takumar ostrzy?
Pozdrawiam
F.
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
75cm
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Zrobiłem tym obiektywem dwa filmy. Cos tam wygrzebałem makropodobnego ;-)
Wszystko z Ektara 100. Szkło podpiete do Pentaxa 645. Na 67 jeszcze nim nie fociłem :oops:



 
Fenrir  Dołączył: 05 Mar 2013
Dziękuję pięknie za pomoc :)

Oczywiście, jesli ktoś miałby jeszcze jakieś rady, będzie bardzo miło je przeczytać.
Pozdrawiam
F.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach