espresso  Dołączył: 30.04.2007
Info o Pentax 645 Zomm SMC FA 4,5/80-160mm Cytuj
Witam. Kto ma, lub miał Pentax 645 Zomm SMC FA 4,5/80-160mm?. Proszę o opinie. Nie mam zbytnio wiedzy o szkłach do 645. Czego po nim można się spodziewać?

[ Dodano: 2008-10-11, 19:26 ]
Czy to aby na pewno forum pentaxa.... :?:

WaldekW  Dołączył: 28.10.2007
Wprawdzie nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale ten dział: "Obiektywy i filtry" nie dotyczy średniego formatu. Spróbuj zadać to pytanie w dziale:
"Pentax 645 i 67
Korpusy, obiektywy i akcesoria"

matb  Dołączył: 02.11.2006
espresso napisał/a:
Czego po nim można się spodziewać?

Ponad kilograma wagi ;-) I średnicy filtra 77mm.

WaldekW napisał/a:
"Pentax 645 i 67
Korpusy, obiektywy i akcesoria"
sorki, moja wina.
matb napisał/a:
Ponad kilograma wagi I średnicy filtra 77mm.
jakość??? pełna dziura?

matb  Dołączył: 02.11.2006
espresso, wybacz, ale nie wiem. Nie mam tego szkła. Nawet aparatu takiego nie mam.

tref  Dołączył: 05.09.2006
SMC FA 4,5/80-160mm - dobre szkło. Da się nosić w góry (choć po całym dniu boli ramię). :-P Ostrość - dobra. Od pełnej dziury. Winiety nie zauważyłem, spadków ostrości też nie - ale to może spowodowane jest tym, że ja po prostu robię tym zdjęcia, a nie testy :evilsmile:

Nie wiem za ile masz okazję go kupić, bo ceny są bardzo różne, począwszy od kosmicznych. Powiem tylko, że warto to szkło mieć. Ja mam :mrgreen:

tref napisał/a:
ja po prostu robię tym zdjęcia, a nie testy
e, nie sadzę abyś przy powiększeniu nie widział jakości szkiełka, nie miał też zapisanej informacji o warunkach expozycji. Ja osobiscie jestem zwolennikem testów, daje mi to wiedzę, jak ewentualnie można najlepiej szkło wykorzystać. Problem mają głównie Ci, co foca tylko plansze testowe i na inne foty nie mają juz czasu i ochoty. To tak troszkę jak z samochodem. Jak kupuję nowe, to sprawdzam co może... i dalej już jeżdźę, ale lepiej wiem czego moge się spodziewać.

80-160 jest już do mnie w drodze, udało mi się kupić "nówkę" sztukę. Pewnie pod koniec tygodnia ją przestrzelę (w tym jakies testy...)

espresso napisał/a:
80-160 jest już do mnie w drodze
Gratuluję :-D

espresso napisał/a:
nie sadzę abyś przy powiększeniu nie widział jakości szkiełka
Przy powiększeniu 30x40 z hp5 (a takie na razie robiłem największe z klatek od tego szkła) nie widzę problemów spaku na rogach. Przeważnie pracowałem 5,6 i 8. Co do slajdów natomiast, to :oops: jeszcze nie widziałem ich ani po skanowaniu, ani na ścianie, więc się nie wypowiem.

PiotrB.  Dołączył: 19.04.2006
645 FA 80-160/4,5 Cytuj
Co sadzicie o tym szkle? Czy warto?

jorge.martinez  Dołączył: 16.05.2007
PiotrB., dokleiłem do istniejącego wątku.

Dzieki,
a czy jest roznica w jakosci zdjec miedzy szklami A a AF? Mam mozliwosc kupna obu szkla, z tym ze roznica w cenie ponad 4 krotnie....

Dla komfortu pracy wez wersje FA. To naprawde fajne szklo, z perspektywy czasu stwierdzam, ze jedno z najczesciej przeze mnie uzywanych.

No tak, tylko ja tak naprawde nie potrzebuje AF. Aparatu nie bede uzywal do szybkiego "polowania" ujec, raczej bardziej stabilne ujecia. A koszt duzy, to wole kupic 80-160 i 45-85 i jeszcze zostanie kaski. W tej chwili mam 3 korpusy, 645, 645N i 645II. Dwa ostatnie, to praktycznie nowki, no i jeszcz ze srednich mam 6x7. Oczywiscie w planie, ale powoli, 67 i 67II.
A do Ciebie tref, bede mial pytania, ale to juz na prva, ale pozniej.

[ Dodano: 2013-03-24, 20:54 ]
A jak jest cena na rynku polskim 80-160 i 45-85 oczywiscie mowa o AF.

Skocz do: