jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Stachu napisał/a:
Poza tym, to źle?
Ależ oczywiście że nie. Bardzo dobrze. Wyśmienicie rzekłbym.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
Ja właśnie próbuje się z 6x4,5. Miałem kiedyś mamiye 645 ale nie została u mnie długo. Teraz jako uzupełnienie do 6x6 kupiłem dalmierz Broniki 6x4,5.
Pracuje się bardzo przyjemnie - mały, cichy, zaawansowany sprzęt. Trudno zepsuć technicznie zdjęcie.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
gilby napisał/a:
jako uzupełnienie do 6x6 kupiłem dalmierz Broniki 6x4,5.
No właśnie widziałem na Fejsie.

gilby napisał/a:
mały, cichy, zaawansowany sprzęt. Trudno zepsuć technicznie zdjęcie
Brzmi przekonująco, nawet mimo tego formatu :-P
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Jasiek Matacz, 67 jest daleki od kwadratu. Sprawdź sobie jaki masz wymiar faktycznego zdjęcia. 60mm to wysokość filmu nie gotowego zdjęcia.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
55X70, to jest rozmiar klatki w 6x7.
 
maxis  Dołączył: 22 Paź 2008
Bawiłem się 6x6 i 6x7. Ten drugi format zdecydowanie bardziej mi odpowiadał. Jak dla mnie różnica bardzo duża.
Obecnie poszedłem nieco na łatwiznę i z uwagi na rozmiar i wagę sprzętu pozostawiłem sobie tylko 645.
Niby średni format, ale mnie bardziej przypomina jednak mały obrazek. Powrót do 6x7 kusi. ;-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Za namową matth'a dokupilem 645n i teraz to jest mój podstawowy aparat spacerowy. Dlaczego ? .... Mniejszy i lżejszy i poreczniejszy od 67, który jest na specjne okazje. Robi się nim 16 klatek. Czyli zachowując jakość średnioformatowca, mam najekonomiczniejsze wykorzystanie filmu ;-) . I kolejna zaleta ....podpinam szkła od 645 oczywiście + przejsciowki i zapinam szkła od P67, PSixa i Hasselblada.
 
maxis  Dołączył: 22 Paź 2008
A mnie na Pentaxa 645, jak bym się nie starał zawsze wchodziło tylko 15 klatek. Może to wina kasety z filmem. Odstępy pomiędzy klatkami były dość duże.
 
maxis  Dołączył: 22 Paź 2008
Możliwe. Ja miałem wersje bez N. Robiłem tylko na filmach 120.
Obecnie mam Mamiye 645 AFD i tam wchodzi 16 klatek.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
maxis napisał/a:
A mnie na Pentaxa 645, jak bym się nie starał zawsze wchodziło tylko 15 klatek. Może to wina kasety z filmem. Odstępy pomiędzy klatkami były dość duże.
645 tak ma. Ja przez dlugi czas myslalem, ze mam zepsuty aparat :-)
 
maxis  Dołączył: 22 Paź 2008
No to sprawa się wyjaśniła.
Swoją drogą nawet w 6x7 nie miałem tak dużych odstępów pomiędzy klatkami.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Tylko 645n robi 16 klatek. 645 i 645nII robią po 15.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
wuzet napisał/a:
Za namową matth'a dokupilem 645n i teraz to jest mój podstawowy aparat spacerowy.


Bardzo się cieszę :) Ja strasznie żałuję, że sprzedałem swojego. A jeszcze bardziej żałuję sprzedania kieva 60. Tak samo jak żałuję przesiadki z P30n na Super A. I przesiadki z K10D na K20D. Za każdym razem jak chcę sobie poprawić to kończy się to tak, że robię coraz mniej zdjęć. Bez sensu.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
jorge.martinez, ale przecież taka mamijka 645 też ma możliwość podpięcia kominka. Tylko wówczas trochę ciężko kadrować w pionie.
 
Pamys  Dołączył: 14 Paź 2012
Tref, muszę przyznać, że tym opisem trafiłeś w dziesiątkę. Od jakiegoś już czasu coś mnie nosi żeby wrócić do analoga i sobie popstrykać z kliszy a że mój wiekowy Zenit dawno już padł to niedawno kupiłem MZ-7. Ale chciałem też pójść trochę dalej i pobawić się średnim formatem. Z tego też powodu zainteresowałem 645.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Nie tylko. Mam oba i widzę roznice w odległościach pomiędzy klatkami. Jest inaczej ustawione przewijanie filmu. A to ze masz kkasete 220 to po prostu oszukujesz aparat ;-)
 
Fidel  Dołączył: 05 Sty 2015
czy ktos uzywa obiektywow z 67 do 645?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Fidel, wuzet używa.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Fidel napisał/a:
czy ktos uzywa obiektywow z 67 do 645?

jorge.martinez napisał/a:
Fidel, wuzet używa.

Potwierdzam. Używam.
 
Fidel  Dołączył: 05 Sty 2015
i jak? Sa jakies minusy?

[ Dodano: 2015-01-11, 01:20 ]
btw wuzet przegladalem twoje zdjeica wczoraj... super i zazdrosze ci NY.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach