Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Do NOWYCH uzytkownikow korpusow cyfrowych......
Przeczytalem caly watek :
http://pentax.org.pl/view...der=asc&start=0

i przyznam ze rece opadaja.........

Zanim!!!!! zaczniecie pisac podobne tematy :
1 - obejrzyjcie jak zdjecie wyglada "ekspozycyjnie" - jezeli jest niedoswietlone o 2EV to "wyciaganie" w programie ZAWSZE da wieksza ilosc szumow.....w KAZDYM systemie...
WNIOSEK - nauczyc sie robic technicznie lepsze zdjecia
2 - KAZDY program do wywolywania RAW ma swoje "kaprysy" i trzeba sie z nim zapoznac....bo mozna calkiem niezle spartolic fote (szczeg. taka technicznie niezbyt dobra...)
3 - najgorsza wersja postepowania to: bezmyslne ustawienia w aparacie / automagiczne wywolanie w programie / podgladanie obrazka na 100%


Nie bronie korpusow pentaxa i samsunga.... maja wady.....w miare codziennego uzytkowania widze i ucze sie jak je omijac.....

Natomiast wiara w to ze przy takiej jakosci zdjecia(wynikajacej z braku wiedzy uzyszkodnika) jaka zaprezentowal autor tamtego watku zdjecie z aparatu innej firmy da lepsze efekty przy wyciaganiu o 2,5 EV to...... :evil:



[/i]
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przeczytałem.
Zrozumiałem.
Będę się stosował.

Fafniak, sixpack ode mnie :mrgreen:

 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
tak problem tylko z tym że niektórzy "nowi" użytkownicy nawet nie popatrzą w ten wątek bo nie są nowymi , ja wlazłem bo myślałem że będzie o tym jak zrobić w 3200 bez szumu a fotkę sprzedam na jakiś bilbord :cry:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
gezeb napisał/a:
ja wlazłem bo myślałem że będzie o tym jak zrobić w 3200 bez szumu a fotkę sprzedam na jakiś bilbord
- canon mark III - prosze bardzo..... :-P
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
[/quote] - canon mark III - prosze bardzo..... :-P [/quote]
no tak ale to wyczytałem w przytoczonym wcześniej wątku
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
Nie rozumiem kwestii wyciągania wątku jako przyklejonego, zawierającego czyjeś wywnętrznienia na temat jednego zagadnienia - brak tutaj konkretnych merytorycznych danych testowych - czegokolwiek co wyróżniałoby go spośród innych wątków. Moim zdaniem Trochę Cie Fafniak poniosło z wyróżnianiem własnych wypowiedzi i jak dotąd IMO wątek powinien zniknąć w tłumie innych.
Najlepszy przykład na to co by było gdyby wszyscy byli kolorowi.
Bez urazy, czekam na edit i ewent. przeniesienie do FAQ.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ganz napisał/a:
Bez urazy, czekam na edit i ewent. przeniesienie do FAQ.


Tez dobra opcja... ale fafniak ma racje. Przebrnąłeś przez wątek podany w pierwszym poscie?
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
a poza tym Fafniak nie wyróżnił tego postu z własnego "widzimisię"
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
O, teraz było do mnie chyba 8-)
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
zorzyk bo z Twoim postem co go już nie ma :?: wszystko było by jasne :->
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ganz napisał/a:
Nie rozumiem kwestii wyciągania wątku jako przyklejonego, zawierającego czyjeś wywnętrznienia na temat jednego zagadnienia - brak tutaj konkretnych merytorycznych danych testowych - czegokolwiek co wyróżniałoby go spośród innych wątków
- wiesz..... czytanie nie boli.... przeczytaj jeszcze raz...moze dotrze do ciebie o co mi chodzilo.....
Ganz napisał/a:
Moim zdaniem Trochę Cie Fafniak poniosło z wyróżnianiem własnych wypowiedzi i jak dotąd IMO wątek powinien zniknąć w tłumie innych.
- twoja wypowiedz napewno powinna zniknac.....

Jeszcze raz namawiam do przeczytania calosci......
Jezeli nadal bedziesz twierdzil ze sa to tylko
Ganz napisał/a:
zawierającego czyjeś wywnętrznienia na temat jednego zagadnienia - brak tutaj konkretnych merytorycznych danych testowych
to dodaj ten watek do ignorowanych......mam to w d......
Licze ze moze czasem ktos przeczyta i pomysli zanim spyta dlaczego nieoswietlona fota o 2-3EV wyciagana za "uszy" w programie dostaje szumow i "plackow" ........
jakie dane testowe ?!?!?Ganz, ????!!!!! - kupe takich fotek jest w sieci :-P i placzacych uzyszkodnikow ze aparat jest zly...... :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Licze ze moze czasem ktos przeczyta i pomysli zanim spyta dlaczego nieoswietlona fota o 2-3EV wyciagana za "uszy" w programie dostaje szumow i "plackow"

Eeee tam, w Canonie tak nie ma, tam tylko po ciągnięciu pojawiają się przepały, a nie żadne szumy. Jakbyś miał monitor 32-calowy, to też byś to zauważył ;-) :-P

I w ogóle to spokojnie, chłopaki, lepiej :-B otworzyć przy niedzieli.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
bEEf, :-B
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Oświadczam, że przeczytałem zalinkowany wątek i teraz zabieram się za czytanie postu Fafniaka.
Dam znać, jak obydwa zrozumiem.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jestem w połowie powyższego postu Jarosława.
Gdy skumam o co chodzi odezwę się i powiem co o tym myślę.
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
gezeb napisał/a:
tak problem tylko z tym że niektórzy "nowi" użytkownicy nawet nie popatrzą w ten wątek :


a właśnie że popatrzą.
myślę, że nowy użytkownik czasem potrzebuje prostej odpowiedzi, czy nie ma do czynienia z awarią sprzętu lub oprogramowania (chociaż to nie serwis :roll: ) i w takim przypadku wystarczy odpowiedź, że sprzęt wygląda oki a wina jest w braku umiejętości. takie porady uważam za potrzebne i sam chciałbym wiedzieć, że mogę liczyć na taką pomoc.
ot i cała sprawa
taka jest moja filozofia nowego uzytkownika
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
samber napisał/a:
myślę, że nowy użytkownik czasem potrzebuje prostej odpowiedzi, czy nie ma do czynienia z awarią sprzętu lub oprogramowania (chociaż to nie serwis :roll: )
Całkowicie sie z tobą zgadzam. Ale z postów w tamtym wątku, wywnioskowałem, że autor wątku wcale nie chce odpowiedzi.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Wg mnie dobrze, że jest taki wątek - przyklejony, czy nie - obojętne. Ważne jest, że będzie można gdzieś odesłać pytającego forumowicza.
 

ABCuser  Dołączył: 19 Lis 2006
od wczoraj mnie nie było, z chęcia kogoś op przy niedzieli :mrgreen: Bez urazy, ale ostatnio zawitało na forum stado baranów [nie mylić z owcami], którzy piszą co im slina na język przyniesie. Czytać się tego nie da, a najgorsze jest to, że oni nawet nie starają sie zrozumieć prób pomocy/tłumaczen bardziej doświadczonych. Cos mi się wydaje, że brutalna forma transportu bananów drogą morską [ :mrgreen: , eh, to 3miasto!] zostanie wznowiona [i to na dużą skalę].
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dla mnie banana, raz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach