Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ricoh GR (premiera: 2013)
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
:-)

To teraz czas na fullfrejma od Fuji z serii Xxxx
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Całe życie nie dogaduję się z tą ogniskową :-( szkoda! nie ma tematu dla mnie :-(
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Lipa napisał/a:
Całe życie nie dogaduję się z tą ogniskową szkoda! nie ma tematu dla mnie


"28" w tym aparacie jest doskonałe - IMO - do szeroko pojętego "miasta" (i nie chodzi mi wyłącznie o jakkolwiek rozumiany street) oraz na wszelakie średnie/bliskie ujęcia (rodzina, imprezy itp.). Brakuje trochę w terenie, w widoczkach.
No i nie za bardzo nadaje się do fotek na allegro.

Ja się cieszę cholernie z tej zapowiedzi - mój GRD3 ma już trzy lata stosunkowo intensywnego użytkowania, zarysowany obiektyw (pod światło już widać), padł mi pierwszy akumulator, do tego chciałoby się coś więcej od matrycy. Zacząłem przemyśliwać o X100s, teraz mam jeszcze większy wybór.
(tylko co ja teraz pocznę ze swoją "700"??)
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Ciekawe jaka będzie cena.

Mnie się, na małym obrazku, bardzo dobrze pracuje w tandemie 28mm i 50mm (swego czasu nosiłem 2 aparaty z takimi ogniskowymi). X-100 to świetny aparat, wydawało mi się że to będzie dobry kompromis między28 i 50, ale nie do końca tak jest. Poza tym ma jeszcze jedną wadę, że nie jest pancerno-kieszonkowy, a ten GRD wydaje się spełniac to oczekiwanie.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Przyznam, że się prawie zmoczyłem. Zdaje się, że Fuji pójdzie w dobre ręce. Obiektywy Ricoha są nieziemskie, a gdyby mój GRDIII nie miał tak malutkiej matrycy, to pewnie nigdy bym go nie sprzedał. Jezuniu, tym to będzie można wszystko trzaskać, idealny aparat na... Wszystko, no :D
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
alekw napisał/a:
Mnie się, na małym obrazku, bardzo dobrze pracuje w tandemie 28mm i 50mm


Marzy mi się dokładnie coś takiego, więc przeglądam od czasu do czasu jakieś info o konstrukcjach bezlusterkowych, nawet na naszego K-01 zerkam. Podstawowy problem to znaleźć rozsądny wizjer optyczny - tutaj zostają właściwie tylko po-radzieckie celowniki rewolwerowe lub jakieś kombinowane od starych Leic/Lajek/Lajków ;)

alekw napisał/a:
nie jest pancerno-kieszonkowy, a ten GRD wydaje się spełniac to oczekiwanie


...a żebyś wiedział.
Aparat zaliczył u mnie już wszystkie kieszenie, kilka upadków - i nic mu nie było. Aż do momentu kiedy - jak idiota - wrzuciłem TEN JEDYNY RAZ klucze do tej samej kieszeni - jakoś rozchyliły cienkie lamelki osłony obiektywu i jest rysa :(
(dodam, że pod światło szkło GRD III zachowywało się GENIALNIE, do czasu rysy oczywiście).

Ale do nowego pewnie nabędę (jak się tak życie poukłada) metalowy lens cap, ze dwie osłonki ze szkła na wyświetlacz (dwie już zarżnąłem na swoim, właśnie muszę nakleić trzecią), do tego gumka zabezpieczająca wizjer przed zsunięciem i... kolejne trzy latka? :)

wojtekk napisał/a:
Przyznam, że się prawie zmoczyłem. Zdaje się, że Fuji pójdzie w dobre ręce.


:shock: :mrgreen: :evilsmile: :-B
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
matryca z K5IIs jak mniemam :) Za 3 lata będę szukał używki w dobrej cenie :-P
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Ricoh GR a nie GRD V :-P

alekw napisał/a:
Ciekawe jaka będzie cena.
799$ na starcie. Mam nadzieje, ze wypuszcza wersje ze szklem 40mm - po cos ten patent na 27mm f/1.9 zrobili ;-)

Prezentacja GRa: http://www.youtube.com/wa...d&v=88LiM3RSVVo

 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Żeby jeszcze ta matryca miała proporcje 4:3, ojezu, bym się chyba zsikał od razu.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pozwoliłem sobie zmienić tytuł wątku na zgodny z nazwą aparatu i oznaczeniem daty premiery ;)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
cube007 napisał/a:
Ricoh GR a nie GRD V



...a to się okaże - każdy GRD miał na przedniej ściance tylko "GR Digital".

wojtekk napisał/a:
Żeby jeszcze ta matryca miała proporcje 4:3, ojezu, bym się chyba zsikał od razu.


Buocki sobie softłerowo przytniesz, to i 1:1 mieć będziesz :)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Mertz napisał/a:
...a to się okaże - każdy GRD miał na przedniej ściance tylko "GR Digital".
Ten nawet Digital nie ma ;) http://www.pentax.jp/engl...s/gr/index.html
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
No proszę, przyszedł Ricoh do Pentaxa i wybił im z głowy aparaty "q-ltowe" z matrycą wielkości paznokcia. Całe szczęście.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Porównanie z Nikonem Coolpix A:
Użytkowe:
The Camera Store TV (youtube)
Nieużytkowe:
DXO Mark

W sumie jak na 12 vs 14 bitów to różnica marginalna... Kusi mie ten Ricoh :D Mam nadzieję, że z polską ceną nie poszaleją za mocno...
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Nie powiem, żebym nie popuścił w nogawkę. Ten Ricoh nawet kosztuje całkiem przyzwoite pieniądze.

Jeszcze żeby tak miał zoom do 50mm to już całkiem bym się posiusiał. Ale se poczkam i kupię go jak cena spadnie do 300 funtów... Póki co Canon s95 rules. Do tego stopnia, że zabieram go jako jedyny aparat na wyprawę po Polsce...
 
domowik  Dołączył: 22 Lut 2013
Ech, żeby ten aparat miał wizjer... A tak, dadzą mocowany w sanki i Fuji się robi zdecydowanie berdziej kieszonkowo-pancerny.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
triger napisał/a:
Kusi mie ten Ricoh :D Mam nadzieję, że z polską ceną nie poszaleją za mocno...


Jak na razie to nie będzie czegoś takiego jak "polska cena". Generalnie nikt tego nie chce sprowadzać, podając jako główny powód brak polskiego menu.
Ricoh Polska wskazuje na Apollo. A Apollo - jak ktoś chce - zlituje się i dorzuci do którejś dostawy z... - no własnie? - z Japonii? Za 100% przedpłatą oczywiście.

Ceny - prawie że 1:1 "dolarowe", netto oczywiście:

- corpusso - 2490,00 PLN netto;
- osłona - 215,00 PLN netto
- wizjer GH-2 - ... ... ... 817,00 PLN netto :shock: :shock: :shock:
(wg mnie to najważniejsze elementy).

Korpus z osłoną wychodzi mniej-więcej tyle, co nowy/stary Fuji X100, tyle że bez wizjera (a ja wizjer mam :). Cena wizjera (jak ktoś nie chce się bawić w zamienniki, o które też trudno i niewiele tańsze) zabija tą ofertę (chociaż przy wizjerze CooplixA jest... śmiesznie tani).
Sam nie wiem, po co je produkują w takich cenach - żeby nie sprzedać?

No i teraz jestem w kropce... Ścieżek jest kilka, a kasa jedna :(

[ Dodano: 2013-07-08, 11:51 ]
...nie wiem, ossso chodzi, ale jest polskie menu i polska instrukcja...

Taa, właśnie przyszedł. W piątek. Na razie się delektuję, pierwsze wrażenia (jak kogoś to zainteresuje) za dni kilka - bo i czasu za wiele nie było.
Ale wrażenie podstawowe - jest naprawdę szybki :]
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Fajne to porównanie:

http://www.mobile01.com/newsdetail.php?id=13633

i GR wypada w tym towarzystwie dobrze. Biorąc pod uwagę cenę Ricoha, jest to najciekawsza propozycja.

PS. Lepiej tłumaczyć na angielski. Po polsku, artykuł jest nie do przyjęcia. ;-)
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Halo, Mertz! Co z tymi Twoimi pierwszymi wrażeniami, podzielisz się?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach