x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
I tak Sigma nie przewidziała mocowania pentaxowego do tego obiektywu :-/
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
seawolf688 napisał/a:
wg. sigmy na pentaxa K jednak nie bedzie. Na sony tyż.

Toż to rasizm. :evil:
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Ciekawe dlaczego nie będzie K-mount, przecież to jednak byłby dość spory rynek zbytu...
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
Może będzie ale nieco później. Oby.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
hitman1986 napisał/a:
Ciekawe dlaczego nie będzie K-mount, przecież to jednak byłby dość spory rynek zbytu...
No nie żartujmy. Ile udziałów w rynku lustrzanek ma Pentaks? W segmencie APS-C może 5%, może mniej...
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Benek napisał/a:
w segmencie APS-C może 5%, może mniej

A może 30% a może 50%.
Wiesz tyle co i ja. Poza tym czasem nawet nie liczy się, że taki Benek czy hitman będą chcieli sobie kupić szkło, ale to, że w ogóle w tym systemie jest dostępne.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
To, że na razie nie ma informacji, że będzie dostępne pod bagnet K, to jeszcze nie oznacza, że nie będzie dostępne. A szkło ciekawe, pytanie tylko jak z jakością na powiedzmy f/2... Jesli byłaby dobra, to byłoby świetne szkło na koncerty - zakres idealny do małych klubów, czy fosy...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
hitman1986 napisał/a:
A może 30% a może 50%. Wiesz tyle co i ja.

Nie wiem ile wiesz, ale wiem tyle, że wszystkie badania których wyniki przewijały się w mediach w ciagu ostatnich 4-5 lat mediach wskazywały jasno, że udziały Pentaksa na rynku lustrzanek oscylowały w granicach 5 procent. Pentaks jest wciąż niszą, choć trochę poprawiły jego udziały k5 / k30. Twierdzenie, że Pentaks ma 50% udziału w rynku lustrzanek jest kompletnie oderwane od rzeczywistości. Nie ma sensu z tym polemizować.

hitman1986 napisał/a:
Poza tym czasem nawet nie liczy się, że taki Benek czy hitman będą chcieli sobie kupić szkło, ale to, że w ogóle w tym systemie jest dostępne.
Nie rozumiem. Coś się liczy, coś się nie liczy. Kto liczy i dla kogo? Fakty są jasne - sigma na chwilę obecną skalkulowała sobie, że nie wypuści tego szkła - podobnie jak kilku nowszych modeli szkieł - z bagnetem K. Może to nieopłacalne dla niej właśnie ze względu na udział w rynku Pentaksa?
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Tamrona 17-50 też długo nie było pod nasz bagnet. Myślę, że jest to tak rewolucyjne szkło, że na razie wypuszczą balon próbny na najpopularniejsze bagnety. Sprawdzą jak szkło przyjmie rynek, jak w praniu będzie z ostrością na 1,8 i wersji II HSM wypuszczą pod Pentaxa :) Mi w tym wszystkim najbardziej podoba się kierunek zmian: zoomy ze światłem poniżej 2.8.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
seawolf688 napisał/a:
wg. sigmy na pentaxa K jednak nie bedzie. Na sony tyż.
A po co komu taki kloc?! Mam nadzieję, że zapowiadany pentaxowy Limozoom (≈23 - ≈38) będzie miał światło f/4, dodatkowo będzie malutki i leciutki. :roll:
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Pentagram napisał/a:
A po co komu taki kloc?!

W kościele czy na koncercie nigdy nie fotografowałeś, prawda?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
zapowiadany pentaxowy Limozoom (≈23 - ≈38)

Pewnie coś takiego w innej sukience http://www.tokinalens.com...atx1735f4profx/
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
plwk, ee nie - to by nie pasowało z bardzo na Limiteda ;-) powinien się zwężać od dupki do pyszczka, a robi odwrotnie - to przeciwstawność Limiteda :-P
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Już na targach przecież PentaxForumowcy pytali się przedstawicieli Sigmy, czy planują coś nowego wypuścić na bagnet K. Zdementowali to i jak widać trzymają się swego.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
hitman1986 napisał/a:
W kościele czy na koncercie nigdy nie fotografowałeś, prawda?
Do tego służą stałki. Ale jak kto woli, nikomu nie żałuję noszenia dodatkowego ciężaru. :->
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
hitman1986, jak dla mnie to do kościoła zdecydowanie za wąskie. Poza tym wg. mnie obiektyw cięższy niż statyw trochę jednak zawadza w przemieszczaniu.. Co innego do reporterki, gdzie nie ma czasu na zmienianie szkieł.
Tak czy siak cena będzie zabijać..
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Pentagram napisał/a:
Do tego służą stałki. Ale jak kto woli, nikomu nie żałuję noszenia dodatkowego ciężaru. :->
A dużo masz tych stałek ze światłem poniżej f/2, które dadzą Ci kąt widzenia choć zbliżony do tej Sigmy na szerokim końcu?
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Pentagram napisał/a:
Do tego służą stałki.

Tak, ze światłem 1.4-2.0. Zwracam Twoją uwagę, że ta Sigma będzie miała światło 1.8, więc w czym gorsza byłaby od takiej S28/1.8 ? Albo S20/1.8 ? Podpowiem: w niczym. Miała by jedną świetną zaletę: miałbyś ogniskowe od 18 do 35 mm a nie tylko 28 lub 20 mm.
mcgyver napisał/a:
hitman1986, jak dla mnie to do kościoła zdecydowanie za wąskie.

18mm za wąskie? :-? Rybim okiem fotografujesz czy co? ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
jaad75 napisał/a:
A dużo masz tych stałek...
Wystarczająco.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
hitman1986 napisał/a:
18mm za wąskie? :-? Rybim okiem fotografujesz czy co? ;-)
Wielu robi reporterkę 16-35 na FF... Rybim okiem zresztą też sporo i to właśnie na ślubach, choć niekoniecznie przez cały czas...

[ Dodano: 2013-04-18, 22:15 ]
Pentagram napisał/a:
Wystarczająco.
Wymień. Ja znam jedną i do tego cienką. Mówimy o tym kącie widzenia na APS-C oczywiście.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach