Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
hitman1986 napisał/a:
ta Sigma będzie miała światło 1.8, więc w czym gorsza byłaby od takiej S28/1.8 ? Albo S20/1.8 ? Podpowiem: w niczym.
Być może. Mało mnie to porównanie interesuje, bo wymienionych Sigm nie mam i nie miałem. Ale w tym zakresie jest kilka stałek małych i lekkich, które można nosić w kieszeniach.


jaad75 napisał/a:
Wymień.
Normalnie jak dziecko.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Pentagram napisał/a:
Ale w tym zakresie jest kilka stałek małych i lekkich, które można nosić w kieszeniach.
Które? Są małe i ciemne, są większe i też niezbyt jasne, a w miarę szeroka i ze światłem poniżej f/2 jest tylko Sigma 20/1.8. Za wyjątkiem tej Sigmy praktycznie nie ma szerokich jasnych stałek do luster - ostatnia jasna ogniskowa to 24mm.

[ Dodano: 2013-04-18, 22:24 ]
Pentagram napisał/a:
Normalnie jak dziecko.
Po prostu nie wiesz o czym mówisz.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Pentagram napisał/a:
Mało mnie to porównanie interesuje, bo wymienionych Sigm nie mam i nie miałem.

Sigmy 18-35 też nie masz a jakoś nie przeszkadza Ci to w wypowiadaniu się czy byłaby lepsza czy gorsza od innych obiektywów.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Zauważ, że wypowiadałem się tylko na temat wymiarów i wagi (znanych z tabelki), ale jak chcesz sobie dopowiadać, proszę bardzo, nie krępuj się.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Pentagram napisał/a:
Zauważ, że wypowiadałem się tylko na temat wymiarów i wagi
Nie, wypowiadałeś się też na temat tego, że do fotografowania w kościele, czy na koncercie służą stałki, ale nie potrafiłeś wymienić nawet jednej równie jasnej i szerokiej z kilku (napisałeś, że jest ich "wystarczająco"), które wg. Ciebie istnieją. :roll:
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
chyba za duzo to nie ma.. sigma 20/1.8, samyang 24/1.4, sigma 24/1.8 (tylko czy te 24 to takie szerokie na apsc?), moze jeszcze pentax 24/2.0, jest cos jeszcze?
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
paradziqs napisał/a:
jest cos jeszcze?

DA 14/2.8
Sigma 15/2.8 (ale to fish)
FA 31/1.8

i to byłoby chyba na tyle

[ Dodano: 2013-04-18, 23:04 ]
A, no i Sami/Falcon 14/2.8... ale manualem w kościele to ciężko...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Mówimy o jasnych szkłach, czyli co najmniej f/2 i szerokością zbliżonych do szerokiego końca tej Sigmy - poza 20/1.8 nie ma nic. I to nie tylko pod Pentaksa, ale pod lustra APS-C w ogóle. Szeroko i jasno można owszem mieć, ale na FF.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
I dlatego ten zoomik będzie świetny dla osób potrzebujących szerokiego jasnego szkła. Bo nie dość że odpada obowiązek noszenia dwóch, albo nawet trzech szkieł, to jeszcze jasnością nie ustępuje tym co lepszym.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Pytanie tylko o jakość...
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
jaad75 napisał/a:
nie potrafiłeś wymienić
To tylko Twoja interpretacja, daleko odbiegająca od prawdy. Daruję sobie jałową dyskusję, po co śmiecić. :-P
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
No pewnie, lepiej udawać, że wie się coś, o czym nie wie nikt... Tak jest bardziej tajemniczo... :-P
A dyskusja faktycznie jałowa, śmieszne tylko, że idziesz dalej w zaparte.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
sołtys, a ta 35/1.8 to nie jest przypadkiem tylko DX?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
romeoad, teoretycznie jest, ale od biedy kryje FF. Zwłaszcza otwarta.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
A korpus sam z siebie się nie przełącza na DX jak mu się podepnie obiektyw DX? Skoro nie można po prostu podpiąć M42 przez przejściówkę to autocropowanie wcale by mnie nie zdziwiło.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
romeoad napisał/a:
A korpus sam z siebie się nie przełącza na DX jak mu się podepnie obiektyw DX?
Opcjonalnie - można to wyłączyć.
romeoad napisał/a:
Skoro nie można po prostu podpiąć M42 przez przejściówkę to autocropowanie wcale by mnie nie zdziwiło.
Dlaczego nie można? Można, tyle, że zazwyczaj przez przejściówkę z optyką - bagnet F ma dłuższy rejestr niż m42.

 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Jakość wygląda świetnie...
http://lcap.tistory.com/e...5mm-f18-Preview
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Ale bomba :shock:
Będzie kosztował jak nic co najmniej 3,5 tysia. Nawet 4 rzekłbym.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
hitman1986, optymistycznie, to zamknie się w pięciu, ale dość prawdopodobnym jest, że na początku, to będzie coś koło 6K...
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Na fotoblogii ktoś rzucił cenę 3590 zł, ale źródeł tej rewelacji brak.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach