a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
No znacznie lepiej! Chociaż jakieś 80% ujęć (moim zdaniem) naprawdę kwalifikuje się do statywu lub przynajmniej worka z ryżem i chwili nieruchomości. Doceniam ludzi pracowicie robiących ujęcia taką szyną, po której płynnie sunie aparat, ale to inna bajka... No i muzyka taka bardziej aborygeńska, co mi pasuje. Namawiałbym na zrobienie scenariusza do filmu. I to ostatnie piszę całkiem serio. Do dokumentów też to się robi.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
a_czacha, myślałem nawet kiedys o tym scenariuszu :)
najgorsze jest to, żę na statywy , woreczki z ryżem najczęściej brakuje mi czasu, dużo chodzę, właściwie to dopiero wróciłem ;) i mam kilka ujęć ale nie wiem czy nadadzą się do czegoś
Fajnie, że muzyka Ci pasuje, młoda mówiła "daj jakąś bardziej przystępną, chwytliwą " :D
 

Ramon  Dołączył: 11 Maj 2006
Pszczołowaty!
Muszę Ci przyznać, że Twój film jest dla mnie problematyczny. Jest tak dobry, że nie sposób porównywać go do jakichś pamiątek z wakacji. Z kolei traktując go jako film na serio jest daleki od doskonałości :) Nie jestem żadnym ekspertem od kinematografii czy reportażu, pozwól tylko, że podzielę się odczuciami.
Dużą robotę robi tu muzyka. Góry same w sobie można śmiało kontemplować więc proponuję nie bać dłuższych nieruchomych ujęć pokazujących majestatyczny krajobraz, zwłaszcza że muzyka ładnie tu podkreśla i nadaje taki właśnie klimat.
Kolega pisał o scenariuszu. Faktycznie po pierwszych widokach słysząc tę muzykę podświadomie czekałem na moment, w którym zobaczę coś w stylu facet o twarzy wysmaganej wiatrem i słońcem rąbie drwa w zbliżeniach na detale, sapiące konie ciągnące bale pod górę, itp itd :)
Jeszcze zauważyłem, że przydałoby się więcej dyscypliny pod takim względem - widz musi czuć, że kamerzysta dokładnie wie w każdej chwili co chce mu pokazać, nie może być szukania kadru w trakcie.
No i tyle uwag dyletanta, a ja na razie nakręciłem butelki po piwie w ciemnej kuchni i nieprędko coś więcej sklecę i widzę, że trzeba będzie nauczyć się obsługi jakichś programów do obróbki filmów - bo jak widać warto.
Zainspirował mnie ten film. Przedtem nie zdawałem sobie sprawy, że można mając K5 robić takie fajne filmy
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Ramon, wielkie dzięki za dobre słowo
wszystkie uwagi wezmę sobie do serca, niestety nie było podczas tego wyjazdu drwali , koni z drewnem baaa nawet kozice i miś nie chciały mi pozować :) ale może następnym razem ? ;)
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
https://vimeo.com/49535869

małe kontrybuszyn do wątku. wszystko jednym szkłem fa50/1.4 na f2.0
 

ig00rek  Dołączył: 13 Mar 2010
To ja pozwolę sobie zamieścić filmik kręcony k-x:
film
A tutaj troszkę o zastosowanym oświetleniu i powodach powstania :)
blog
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Pokazywałem już ten materiał, ale w innej ( mało-punkowej) formie.
Teraz obraz zarejestrowany przez K-5 w aranżacji przeprowadzonej przez członków zespołu :
BULBULATORS
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
tatry w zimowej odsłonie :)
marcowe tatry
 

eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
W końcu! Mam K-7 przeszło 3 lata ale po raz pierwszy stworzyłem coś więcej niż zdjęcia :P

http://www.youtube.com/watch?v=nNDwNjqTN8Q

Zapraszam! :)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
eyelet, ogólnie w porządku, modelka ładna. Ale ten papieros... fuj :-?
 

eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
Wiem, wiem... chciała z petem to ma :P moim zdaniem bańki lepsze :mrgreen:
 
verc  Dołączył: 06 Sie 2012
Zawsze mi się wydawało, że ostrość w filmach powinna być w miarę stała a tu hmmm.... . Może czasem wygląda jakbyś szukał jej, znalazł i od razu zgubił i dał sobie z tym spokój, ale wrażenie jest na plus.
To nie jest film tylko projekt artystyczny :-P

ps zapomniałem podkreślić, ze mi się klimat podoba.

 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Popieram,

młoda, ładna dziewczyna, a wyglada, jakby chciała szpanować : patrzecie, jaka duża jestem, wszystko mi wolno ...

Ble....

Pozdrawiam,

S.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Jeżeli kobietę widzę z papierosem w ręku to automatycznie dyskwalifikuje ją to do bycia kimkolwiek więcej niż wieszakiem na ubrania. Dla mnie totalna żenada, zgadzam się tutaj z sycamorem
 

eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
Dzięki za opinie :)
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
eyelet napisał/a:
Dzięki za opinie :)


Nam nie dziękuj,

przekaż "aktorce", ile negatywnych opinii z powodu jej stylu zachowania tu zebrała, jest jeszcze czas, może coś zrozumie ... Choć osobiście daję na to mniej niż 5% szans...

Jak nie dziś, to może sobie za jakiś czas to przypomni i doceni ... Jak dbaliśmy o jej i przyszłych pokoleń zdrowie :-D

W ramach rewanżu może postawić dziadkom :-B :-B :-B nam już nie zaszkodzi :-D

S.
 

eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
Paulina normalnie nie pali :P albo "okazyjnie"... jak się uparła tak ma...
a o komentarzach już wie :mrgreen: :-B

Filmik powstał bardziej na zasadzie... nagrajmy coś ciekawego, zobaczmy jak to wyjdzie i na co stać starą Ksiódemkę.

Kolejne podejście do tematu będzie z pewnością lepsze :)
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
eyelet napisał/a:
Paulina normalnie nie pali :P albo "okazyjnie"... jak się uparła tak ma...
a o komentarzach już wie :mrgreen: :-B

Filmik powstał bardziej na zasadzie... nagrajmy coś ciekawego, zobaczmy jak to wyjdzie i na co stać starą Ksiódemkę.

Kolejne podejście do tematu będzie z pewnością lepsze :)


Cytując znanego aktora : nie można wsiąść jedną nogą do jadącego pociągu ... (kto to powiedział i w jakim filmie :?: )

Albo pali, albo nie...

Podtrzymuję swoje zdanie : ble ....

A gdzie nasze :-B :-B :-B :shock: :?:

;-)

S.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
ależ za przeproszeniem pitolicie Pany o tym paleniu

jest dorosła, chce palić, wie czym to grozi itp. niech jara, aż wypluje płuca, jej wybór


a, że akuratnie jej kobiecości i szyku to nie dodaje to już inna bajka
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Nie wiem czy się łapie w regulaminie bo nakręcone dwoma aparatami:
Pentax K-5 + 50-135* f2.8 i C5dII + 24mm f1.4

https://www.youtube.com/watch?v=RBp8CDy4bG8

PS. Można obejrzeć w 720p, tylko przy wolniejszym łączu poczekać na zbuforowanie.

Jak się nie łapie to wywalić :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach