Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
konkurs "Kitowy Portret"
Regulamin konkursu "Kitowy Portret”

W związku z ciągle powtarzającymi się pytaniami o najlepszy obiektyw portretowy oraz pewnym na nowo odgrzebanym wątkiem postanowiłem rozpisać konkurs na portret zrobiony kitem. Wiosna przyszła, pora zabrać się do pracy! :-)


Zasady zgłoszeń

Każdy uczestnik może wysłać na konkurs maksymalnie dwa zdjęcia o tematyce portretowej. Zgłaszamy zdjęcia wykonane w tym roku (2013) przy użyciu aparatu cyfrowego z obiektywem "kitowym" (było "Pentax SMC DA 18-55mm f/3.5-5.6 w dowolnej wersji" ale dopuszczalne są inne systemy i inne kity, byleby mniej-więcej w zakresie 28-80mm, w przeliczeniu na klatkę małoobrazkową, i nie jaśniejsze niż f/3.5. I żeby nie było - "pełna klatka" nie wchodzi w grę!). Prace nie mogą być wcześniej publikowane na forum. Zdjęcia nie mogą posiadać widocznego podpisu autora ani żadnego znaku wodnego.


Sposób zgłoszenia

Zdjęcia w formacie JPG i rozmiarze 700 pikseli na dłuższym boku proszę wysyłać na adres foto@yarosh.pl do 1 czerwca 2013 roku. Pełny EXIF w pliku jest mile widziany, zostanie on jednak wycięty w wersji pliku umieszczonej do oceny. Jeżeli zdjęcie nie ma EXIFa, to w treści maila proszę podać datę jego wykonania. Obowiązuje zasada wzajemnego zaufania. Zgłaszający oświadcza, że jest autorem zdjęcia i zgadza się na publikację zdjęcia w wątku konkursowym.

Pliki nazywamy wg szablonu:
portret_nick_nrZdjecia.jpg (np. portret_sebastian_1.jpg, portret_sebastian_2.jpg)

W temacie emaila, proszę napisać:
Kitowy Portret nick (np. Kitowy Portret Sebastian)


Głosowanie

Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony w drodze głosowania powszechnego. W galerii konkursowej nie będzie ujawniony autor zdjęcia. Głosujemy na maks. 3 najlepsze nadesłane fotografie.

Finał konkursu – głosowanie na najlepszy portret będzie trwało od 4go do 16go czerwca.

Nagroda - w trakcie ustalania... :-)


Postanowienia ogólne

Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia wybranych zgłoszeń. Dotyczy to w szczególności zgłoszeń o niskiej jakości oraz zgłoszeń przekraczających granice dobrego smaku. Organizator gwarantuje, że ta furtka będzie używana tylko w skrajnych przypadkach, po konsultacji ze zgłaszającym.

 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
czy inne kity wchodzą w grę? Osobiście mam samsunga nx100 z kitem - pentaxa nie posiadam.
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
ogłoszenie: pożyczę kita :D:D:D
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Inne body to i siłą rzeczy obiektyw dodawany w komplecie jest inny. Myślę, że Sebastian, jako pomysłodawca konkursu, nie będzie się sprzeciwiał.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ponieważ jesteśmy forum bardzo ekumenicznym, myślę że można dopuścić również inne systemy i inne kity, byleby mniej-więcej w zakresie (w przeliczeniu na klatkę małoobrazkową) 28-80mm i nie jaśniejsze niż f/3.5. I żeby nie było - "pełna klatka" nie wchodzi w grę! ;-)

[ Dodano: 2013-04-24, 14:18 ]
Zaraz poprawię regulamin...
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
I tym sposobem nie posiadanie kita przestało być fajne :(
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Chciałbym użyć analoga, oczywiście Pentaxa. Do niego, jako kit, dodany był smc F 35-105. No i tu mam pełną klatkę. Czyli odpadam?

 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
Sebastian napisał/a:
I żeby nie było - "pełna klatka" nie wchodzi w grę!

czyli np skan z pełnoklatkowej Velvii nie wchodzie w gre...?
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
a to może i dopuścic sie da zwykłe 35 ale domkniete? Bo niestety nic innego w zakresie kita nie posiadam '/
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
chlopaki - droczycie sie jak przekupki na bazarze :evilsmile:
ma byc kit pentax 18-55 bo tak chcial organizator konkursu - zrobcie wlasny konkurs na dowolny kit i bedzie po sprawie :mrgreen:
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Poszedłem na ustępstwa, ale bez przesady ;-) , ma być "crop'owa" cyfra z kitem, stałki nie wchodzą w grę. Jakby miały być stałki i skany to można by wysłać i skan z slajdu zrobionego średnim formatem :-)

 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
phi, łaski bez, nie musze robic portretu "byle czym" :D
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
korkotrampek napisał/a:
nie musze robic portretu "byle czym

Nic nie musisz. Pomysł jest fajnisty. To nie sztuka robić portrety limitedami :-P
 

komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
Super pomysł, powoli zaczynam myśleć, że "wyższą szkołą jazdy" jest zrobienie dobrego, przykuwającego uwagę portretu brzydkiej (= nie-pięknej modelce) kobiecie obiektywem bez małej GO, gdzie główną rolę gra pomysł, poza, kolorystyka i kompozycja. Dobrze, że termin odległy, bo spróbuję powalczyć, a podejrzewam, że walka (z moimi umiejętnościami) będzie długa.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Taka mała prośba, jeżeli ktoś będzie przesyłać dwa zdjęcia, to prosiłbym o dwa możliwie różne kadry, chciałbym żeby nie była to ta sama osoba w dwóch lekko różnych ujęciach albo, co gorsza, to samo zdjęcie w dwóch wersjach (np. kolor i czarno-białe).
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
 
komisarz napisał/a:
Super pomysł, powoli zaczynam myśleć, że "wyższą szkołą jazdy" jest zrobienie dobrego, przykuwającego uwagę portretu brzydkiej (= nie-pięknej modelce) kobiecie obiektywem bez małej GO, gdzie główną rolę gra pomysł, poza, kolorystyka i kompozycja. Dobrze, że termin odległy, bo spróbuję powalczyć, a podejrzewam, że walka (z moimi umiejętnościami) będzie długa.


no właśnie komisarzu. Bez małej GO, pomysł itd. ALe to można zrobioc i przymkniętą stałką, bedzie to samo co kitem.

PS. Tylko czemu mówisz o kobiecie, pozie?
To nie można zroboc portretu mężczyxnie, wśrdowisku naturalny, bez sztucznych póz?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
korkotrampek napisał/a:
PS. Tylko czemu mówisz o kobiecie, pozie?
To nie można zroboc portretu mężczyxnie, wśrdowisku naturalny, bez sztucznych póz?
Można. Zrób.
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
nie mam kita, to jak mam zrobic :D
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
korkotrampek napisał/a:
nie mam kita, to jak mam zrobic :D
Pożycz.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kup i używaj albo sprzedaj.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach