Toffik  Dołączył: 14 Sie 2011
To ja przedstawię swoją wersję statywową ;P

Potrzebne są:
rączka od statywu (w moim przypadku camrock z głowicą 3D)


guziki (znalazłem na starej płytce z telewizora)


gniazdo mini jack


Kabel z dwiema wtyczkami, z jednej strony mini jack a z drugiej mikro jack, Ja zrobiłem sam z kabla koncentrycznego, a wtyczki są za grosze dostępne w sklepie lektrycznym :)


Z rączki zdjąłem czarną gumę i w czerwonym plastiku wydrążyłem dziurę na guziki i gniazdo mini jack


W czarnej gumie była prostokątna dziura, która aż się prosiła żeby tam umieścić guziki :P Połączyłem je odpowiednio kabelkami z gniazdem mini jack, i wszytko wpasowałem w wyżłobienie w plastiku i naciągnąłem na to gumę. Po sprawdzeniu czy działa, wyżłobienia uzupełniłem klejem na ciepło (taki z pistoletu ) i założyłem na statyw :)
Do rączki podłączamy kabelek odpowiednią wtyczką, a z drugiej strony kabelek podłączamy do aparatu :)

Tak się to prezentuje:


Planuję jeszcze na te guziki np kawałek dętki dać, żeby tak w oczy nie kuły. i dla wygody :)

Jedynym problemem jest u mnie to, że w K20D nie działa z pilota Auto Focus w żaden sposób... ale i tak głównie manualami robię, także to nie problem :)

Pozdrawiam
Toffik!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Toffik napisał/a:
Jedynym problemem jest u mnie to, że w K20D nie działa z pilota Auto Focus w żaden sposób...

W menu przestawiłeś sposób działania AF z pilotem ;-)
 

Toffik  Dołączył: 14 Sie 2011
Chodzi o automatykę ostrości przy zdalnym sterowaniu w tej czwartej zakładce?
Mam włączone to, i mimo to nie działa... Już kiedyś jak robiłem zwykłego pilota to tez nie działało... Może to jakaś usterka?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
  Wężyk
Cześć.

Odgrzeję temat i przedstawię moją propozycję wykonania wężyka:



Jak widać, jest to wersja dla miłośników Commodore i Atari. ;) Koszt: 5 zł za kabelek (wystarczy na dwa takie wężyki) i 5,50 zł za dżojstik (chyba że ktoś ma jakiś stary na strychu, to może wykorzystać). U mnie górny przycisk to AF, a przedni - migawka. Fajnie, bo pasuje mi również do NX5, chociaż w Samsungu jest inna "polityka" działania wężyka - żeby wyzwolić migawkę, trzeba mieć wciśnięty przycisk od AF; w Pentaxie działają niezależnie (nie trzeba przeostrzać przed wykonaniem kolejnego zdjęcia).
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
No dobra, ale pokazałeś gifa z żabą i nic poza tym.
 
tantal  Dołączył: 02 Sie 2009
bakulik, złamałeś własny zakaz hotlinkowania :-P
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
tantal napisał/a:
bakulik, złamałeś własny zakaz hotlinkowania :-P

Zupełnie o nim zapomniałem i nie dodałem forum do listy wyjątków... Zdarza się. :) Już powinno działać.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach