hiperfokalny  Dołączył: 06 Lut 2010
Okular powiększający 1,25x
Witam,
przedstawiam łatwy i prosty sposób na okular powiększający 1,25x. Efekty są widoczne, jestem zadowolony, chociaż do wizjera OM1 "trochę" brakuje :-)
Otóż wystarczy wybrać się do sklepu optycznego, następnie poprosić aby optyk zeszlifował okular pod wymiar. W moim przypadku była to gumka ochronna wokoło wizjera, a zeszlifowany okular wchodzi tam "na wcisk". Mój sposób sprawdza się już od jakiegoś czasu, okular siedzi sobie w "dziupli" sztywno, solidnie i nie wypada.
Koszt operacji: różny, w moim przypadku bardzo tanio :)

A tak to wygląda:


Pozdrawiam.[img] Magnifying eyepiece 1,25x by Pentaxian2013, on Flickr[/img]
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
!
Ala jak, co?
Znaczy się idę do optyka i mówię, że moja kamera za mało/dużo dioptrii?
Dlaczego akurat x1.25?

pomysł chyba super, z naciskiem na "chyba", bo jak przyłożyć oko do tego?
Ta "gumka" wokół służy do "odcięcia" od światła zewnętrznego?
 

hiperfokalny  Dołączył: 06 Lut 2010
Ja to robiłem tak: wpadłem do optyka, miał różne próbne okulary - i +. Wytłumaczyłem mu, że są takie na aparaty fotograficzne i powiększają obraz w wizjerze i czy da radę takie ustrojstwo wyszlifować. Najpierw przymierzaliśmy od + 3 dioptrii i schodziliśmy w dół. Najlepszy efekt dla mnie był na 1,25 dioptrii, więc umówiłem się żeby doszlifował taki okular.
Gumka wokoło wizjera to jest fabryczna muszla oczna to co fabryka dała. Zeszlifowany okular wciska się w dołek w tej muszli ocznej. Oko przykładam normalnie i wszystko jest ok.
Najlepiej iść do optyka i mu wytłumaczyć co i jak i będzie git :)
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Dzięki.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
hiperfokalny,a ile zainkasował optyk,bo jeżeli nie majątek,to bardzo ciekawa alternatywa dla O-ME3.
 

hiperfokalny  Dołączył: 06 Lut 2010
% :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach