Co począć :) ?
Pozostać przy S5 (na jak długo?)
6% Complete
1 (6%)
D7000
13% Complete
2 (13%)
K5
53% Complete
8 (53%)
jeszcze co innego (co?)
26% Complete
4 (26%)
 
natus  Dołączył: 28 Mar 2008
upgrade Fuji S5 Pro na K5
Cześć

Po długiej przerwie, w związku z przeskokiem na inny bagnet, powracam na to zacne forum, tym razem z pytaniem o drogę powrotną - mam nadzieję, że jeszcze nie było takiego wątku.

Chciałbym "uaktualnić" trochę aparat który posiadam (S5 Pro, konstrukcja 2006 rok, 35k przebieg) na coś nowszego (i lepszego). Po krótkim przejrzeniu co jest na ryku wybór padł na K5. Niby najlogiczniejszym aparatem powinien być d7000, ale w systemie N nic mnie specjalnie nie trzyma (bardzo popularne 18-70, 35, 70-300), a K5 wydaje mi się być solidniejszym sprzętem.

Kupiłbym K5 z 18-135 w zestawie, obiektyw od razu na sprzedaż (nowe body wyszłoby za ~2400). Potem dokupienie T17-50 (lub 18-55 i 35/2.4) i za jakiś czas coś dłuższego a potem kto to wie...

No i tu pytanie - czy taka zamiana w chwili obecnej ma sens?
Stracę na pewno dużo większy rynek wtórny szkieł, DR na iso 400-800 i lepszy AF (???) - a na pewno cichszy AF-S.
Zyskam dużo wyższe iso (w ogóle i użyteczne), SR ze wszystkimi obiektywami oraz zbiję wagę body.

Czy o czymś zapomniałem albo czegoś nie wziąłem pod uwagę?
Z góry dzięki za wskazówki.
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Nie lepiej pomyśleć o K-5II. Jego AF jest zauważalnie lepszy niż pierwszej wersji, zaś reszta praktycznie taka sama. D7000 ma co prawda więcej punktów AF-u (a przez to są one mniejsze), jednakże resztę parametrów ma porównywalna lub wręcz gorszą od K-5 (np jakość na wysokich ISO). No może jeszcze współpraca z lampami błyskowymi jest u Nikona zauważalnie lepsza, ale przy takim ISO to jakny coraz mniej ważne jest. Tak czy inaczej zauważysz sporą różnice po przesiadce z S5.
 

kelus  Dołączył: 15 Lip 2012
Pisanie, że wysokie ISO zastępuje lampę to bzdura. Bardziej zastępuje statyw ale też nie do końca.
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
W niektórych sytuacjach zastepuje (przynajmiej mi). Tam gdzie K10D musiałem błyskać (wszlekie mniejsze imprezy, koncerty itp) ze względu na jego niskie uzyteczne ISO tamtej puszki w przypadku K-5 często daję rade na 100% zastanym. Statywem takiej sytuacji zwykle nie "załatwisz" bo ludki sie ruszają i tak.
 
natus  Dołączył: 28 Mar 2008
dzięki za głosy i odpowiedzi
K5II nie biorę pod uwagę - obecnie to prawie 1k PLN za lepszy AF w ciemności - za te pieniądze wolę obiektyw.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Natus - w Nikonie nic Cię nie trzyma, a co mogłoby Cię przyciągnąć do Pentaxa?
D7000 jest dobry, a patrząc na Twoje potrzeby ilościowe (7lat - 35k fotek) pewnie starczy na długo, zważywszy na możliwości zastosowanej w nim matrycy.
Dlatego Pentax może przyciągać, ale raczej nie osoby, które posiadają już parę szkieł od N. bo te dwa systemy pod względem obrazowania są dosyć zbliżone.
Kwestia szkieł? Tamron 17-50/2.8 jako szczyt marzeń? Eeee! Jako uniwersalne szkło sprawdzi się. Ale możesz przecież zaszaleć z wersja stabilizowaną do Nikona, o Sigmie nawet nie wspomnę.
A może D5200 jako tani zamiennik D7000 lub uzupełnienie Fujika?
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Sprawa rozchodzi się o upgrejd D200 z matrycą na sterydach Fuji ;) mając taki, zestaw szkiełek to chyba wolałbym kupić sobie D7000, ew. dozbierać na D7100 :-) w Pentaksie, notabene zacnym zaczynasz od nowa, AF będzie głośniejszy, bo na śrubokręcie, nieco inne menu i obsługa, chociaż do tego akurat się idzie dostosować... Choć na pewno zyskasz tą zmianą in plus, na poziomie forum :evilsmile: dotyczącego systemu
 
natus  Dołączył: 28 Mar 2008
Odpowiadając na kilka pytań:
- do pentaxa przyciąga mnie najlepsza w swojej klasie puszka, niska waga sprzętów, stabilizacja dla wszelakich szkieł oraz jakość wykonania K5

-dokupienie drugiego korpusu do tego co mam teraz nie wchodzi w grę - nie zarabiam na fotografii i wystarczy mi dźwiganie 1 body

-tarmon 17-50 byłby na początek (szczytem marzeń to są raczej świetne stałki i/lub zoomy * - tylko ta ich waga :-? ) jako szkło do wszystkiego w najpopularniejszym zakresie
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
natus, na * 16-50 się nie nastawiaj - szkło hmm "specyficzne" :mrgreen: , tutaj chyba lepiej Sigma 17-50 f/2.8 EX, albo DA 17-70, ino że ma światełko F4... * 50-135 już chyba logiczniejsze, drogie, ale z K-5 zestaw co deszczu się nie boi...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach