dariuszbar  Dołączył: 30 Mar 2008
Witam
Miałem grip Phottix
1 Pokrętło bez podglądu ostrości
2. plastikowe bolczyki
3. po przykręceniu do statywu aparat kiwał się na gripie.
4. po założeniu kompletu dobrze naładowanych paluszków, aparat pokazywał full, ale po uruchomieniu wbudowanej lampy, aparat od razu się zawieszał. W koszyku na bateryjki były sprężynki z cienkiego drutu.
5. Przednie pokrętło działało w przeciwną stronę niż w body.
Oddałem go do reklamacji - otrzymałem zwrot pieniędzy
Pozdrawiam
 

zlaskovik  Dołączył: 13 Maj 2008
Ja do k5 używałem zamiennika Meike, ogólnie wszystko działało, bolczyki metalowe ale zrobione z bardzo miękkiego metalu, coś jak mosiądz i nie pasowały idealnie do otworów w body. Przy próbie spiłowania jeden się urwał i okazało sie ze są bardzo słabo przymocowane więc grip trzyma się de facto na samym gwincie. Co do wykonania to niby wrażenie całkiem pozytywne ale zawsze jakoś bałem się trzymać aparat za sam grip.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Przypuszczam,że Nevell to tylko dystrybutor, a nie producent. Może trafiłem na sztukę z "lepszego garażu". Nevelowi mówię zdecydowanie"raczej chyba tak".
 
dariuszbar  Dołączył: 30 Mar 2008
Witam
Kupiłem Newella przez Allegro od użytkownika mixfoto.pl
W porównaniu z Phottixem ma prawie same plusy
1 Pokrętło z podglądem ostrości
2. metalowe bolczyki
3. aparat nie kiwa się na gripie.
4. Przednie pokrętło działa w tę samą stronę co w body.
5. Są uszczelnienia między gripem a body. Nie ma ich na koszykach na baterie
Minus:
1. po założeniu kompletu dobrze naładowanych paluszków NI-MH, aparat pokazuje że są puste, ale może to sprawa softu w aparacie. Nie sprawdzałem na bateriach alkalicznych.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
dariuszbar napisał/a:
aparat pokazuje że są puste, ale może to sprawa softu w aparacie

To zazwyczaj sprawa styków w gripie.
 

zlaskovik  Dołączył: 13 Maj 2008
dariuszbar napisał/a:
2. metalowe bolczyki
nie wiem jak w gripie Newell ale w Meike to nie był plus
 

dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
Witam,

Szykuje mi się kilka poważniejszych zleceń i boję się, że mogę ich nie "oblecieć" na jednym oryginalnym akumulatorze. Mam więc do wyboru zakup drugiego oryginalnego lub zakup grip'a Newell i wykorzystanie swoich eneloopów.

Teraz pytanie do tych, którzy korzystają z akumulatorków AA w tym gripie - Na jak długą pracę Wam pozwalają? Proszę porównajcie procentowo do wydajności nowego oryginalnego akumulatora Pentaxa, bo ilość wykonanych zdjęć jest bardzo subiektywnym miernikiem.

Po za tym czy macie jakiekolwiek problemy związane z zasilaniem po za tymi, które wynikają z winy styków?

Kłaniam się,
Kuba.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
dntsln napisał/a:
akumulatorków AA w tym gripie

Jeżeli to poważne zlecenie to raczej bym nie liczył na takie zasilanie, znacznie pewniejszy jest oryginalny akumulator.
Bez użycia wbudowanej lampy błyskowej powinieneś zrobić około 800 zdjęć na oryginalnym akumulatorze.
 

dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
Na oryginalnym zrobiłem ok 3,7tys klatek do wyczerpania. Poważnie.

Częste strzały, niekiedy po 2-3 klatki i praktycznie zero kolorowego LCD... Łącznie ok 8-9h pracy. :)

Ponawiam pytanie o wydajność eneloopów względem oryginalnego aku.

Offtop: Swoją drogą aku z k-dyszki był równie wydajny... Pentax robi rewelacyjne aku i nie śmiałbym zastępować ich na dłuższą metę zamiennikiem.

[ Dodano: 2013-06-27, 20:31 ]
Witam po raz kolejny...

Kupiłem dziś Grip Newell i mam z nim pewien problem, mianowicie działa super na oryginalnym aku Pentaxa oraz na bateriach alkalicznych, nie działa jednak na akumulatorach [sprawdzałem na różnych, wszystkie naładowane].

Spotkaliście się z takim problemem? Co może być przyczyną? Ustawiałem w menu aparatu rodzaj baterii na auto lub Ni-MH - bez rezultatu.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
dntsln napisał/a:
Co może być przyczyną?

Może napięcie?

tabliczka znamionowa: 9.0 V
zasilacz zewnętrzny: 8.3 V
akumulator D-LI90: 7.2 V
4x bateria AA: 6.0 V
4x akumulator AA: 4.8 V EDIT: 6x = 7.2 V, sorry, czyli raczej styki...

Ale nie jestem elektrykiem....
Zdano napisał/a:
Pierwszy grip (zamiennik) działał bardzo dobrze na akumulatorze ale nie chciał przekazać prądu z paluszków.
Drugi w ogóle tego prądu nie chciał przekazać do aparatu.

 

dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
Baterii wchodzi sześć, łącznie po 1,2V każdy. To w teorii daje równowartość napięcia oryginalnego aku Pentaxa, na którym startuje bez problemu.

[ Dodano: 2013-06-28, 23:38 ]
Już wiem w czym był problem... baterie były naładowane w ok 60% [nowe eneloopy są sprzedawane naładowane również na mniej niż 100%].

Naładowałem swoje eneloopy na 80-95% [sprawdzam procentowe naładowanie myszką Logitecha] i aparat wystartował bez problemu.

Wystarczy, że jeden paluszek będzie znacznie słabszy, a napięcie nie będzie wystarczająco wysokie by aparat wystartował. Suma napięć musi się zgadzać z napięciem oryginalnego aku Pentaxa.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Kupiłem sobie tego gripa i po pierwszym dniu użytkowania (z zamiennikiem aku, bez paluszków) muszę powiedzieć, że to poręczne narzędzie. Oczywiście - trzeba się do niego przyzwyczaić - zajmie mi to pewnie chwilę, ale jak na razie jestem zadowolony z powiększonego uchwytu, szczególnie kiedy fotografuje w pionie. Minusem dla mnie jest plasticzana obudowa, która miejscami odstaje od korpusu na kilka mm. Jeżeli zobaczę coś więcej - dam znać w tym wątku.
 

Obiektywny  Dołączył: 17 Kwi 2013
Mi dwa tygodnie po zakupie wytarły się napisy na gripie, także od siebie nie polecam Newella ;-)
 

cinek325  Dołączył: 28 Sie 2012
Do minusów (przynajmniej u mnie ) ,co któreś klikniecie kółko od str wyświetlacza nie łapie.

Druga sprawa jaką zauważyłem to,to że metalowe styki z baterią nie są najwyższych lotów - aku w korpusie pokazuje wyższy poziom jak po włożeniu do gripu.(jeśli nie jest w pełni naładowany)
Ciekawi mnie czy w oryginale też tak jest.Bo obstawiam że styki w Newellu po prostu wytwarzają większe obciążenie. (?)

A ogólnie warty polecenia i działa jak należy poza tymi wadami.Jak za taką kasę z pewnością nic lepszego się nie znajdzie.
 

dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
Obwiozłem tego Newella już po kilku sesjach i mam mieszane uczucia...

Z pewnością jest to najlepsza kopia jaką miałem w rękach, jednak tak jak wspominali przedmówcy ma swoje widoczne wady:

- bateria [paluszki i ta z korpusu] wyświetlane są jako słabsze - więc pewnie tak jak mówi cinek325, elektronika/blaszki dają zbyt wysokie obciążenie

- pokrętła/kółka są zbyt głęboko osadzone [zwłaszcza to od strony wyświetlacza]

- po za wielkością masa aparatu znacznie się zwiększa... Osobiście wolałem odpiąć grip na czas wakacyjnego wyjazdu

- czasami chwytam tak, że dolną częścią dłoni wciskam spust migawki z gripa - dlatego jeśli robię poziome kadry, to wyłączam grip.

Samo trzymanie aparatu jest zdecydowanie na plus! :) Kiedyś bolało mnie przedramię od trzymania aparatu w 3-4 palcach.

Gdybym miał podjąć decyzję raz jeszcze... Pewnie kupiłbym Newella, choć niestety nie z myślą o zasilaniu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
dntsln napisał/a:
czasami chwytam tak, że dolną częścią dłoni wciskam spust migawki z gripa

Oryginał ma tą samą wadę.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
cinek325 napisał/a:
Bo obstawiam że styki w Newellu po prostu wytwarzają większe obciążenie. (?)
Styki mają najprawdopodobniej większą rezystancję co przekłada się na większy spadek napięcia. Aparat "mierzy" pojemność kontrolując napięcie baterii a skoro jest niższe (z powodu większej rezystancji) to wskazuje że poziom energii jest niższy. Tej wady nie mają akumulatory z wbudowanym chipem (np. do lustrzanek Sony) ale wtedy jest problem z zamiennikami - są droższe i mogą nie być rozpoznawane.
 

dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
Ciekaw jestem czy ta rezystancja wpływa na żywotność baterii...

Zresztą, skoro napięcie na starcie jest niższe, to pewnie działanie aparatu będzie krótsze - zgadza się?
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
dntsln napisał/a:
Ciekaw jestem czy ta rezystancja wpływa na żywotność baterii...
Nie powinno.

dntsln napisał/a:
Zresztą, skoro napięcie na starcie jest niższe, to pewnie działanie aparatu będzie krótsze - zgadza się?
Aparat wyłączy się wcześniej pomimo że w akumulatorze będzie jeszcze trochę energii.
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Zamiennik to nie duży wydatek, ale przed kupnem postanowiłem się rozejrzeć nieco na Alledrogo i na eBeju.

Z tego co zauważyłem to sa 2-3 odmiany tych zamienników:

1. To co znamy jako Meike/Alpha Digital/Phottix. Charakteryzuje się brakiem wgłębienia na kciuk, brakiem podglądu GO, plastikowymi bolczykami (a przynajmniej na zdjęciach, bo np. zlaskovik pisał, że miał metalowe).

2. Newell i inne (np. sprzedawane za 290 zł z dopiskiem "metalowe bolczyki" na Allegroo). Metalowe bolczyki, wgłębienie na kciuk, podgląd GO. Charakterystyczne ma tez 3 pary śrubek wokół mocowania gwintu (Meike mają jedną parę) oraz takie podłużne wgłębienie na spodzie od strony komory na baterię. Na eŻulu znalazłęm odmianę tego gripa z gumami (!!) właśnie w tym wgłębieniu i kilku innych. Nie nazwałem tego uszczelnieniem, ale jako że lepiej jak jest, niż nie ma, to może cos to daje. Na Allegro takich nie widziałem ;)

Przykład:
http://www.ebay.com/itm/D...=item27cc0ebe55

3. Jedna odmiana której nie znalazłem w szczegółowych zdjęciach, bo sprzedawcy z eBaya na okładce dawali inne zdjęcie, a inne w opisie (albo nawet nie dawali :-? ).

http://www.ebay.pl/itm/OR...=item2ec15a09ab

Najpewniej na zdjeciu to po prostu grip od innego aparatu, zmieniać nie chciało ;)

Jak podejrzewam, niektórzy sprzedawcy nie podając nazwy producenta/wariantu podsyłają na przemian różne modele w zalezności od tego co im się na magazynie trafi.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach