plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Osobiście kolorowe wywołuję w Rossmanie.
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
piokra napisał/a:
To może inaczej. Czy warto szukać szczególnie wybranej lokalizacji do wywoływania filmu, czy nie warto się tym przejmować?

No to zależy od higieny pracujących :-)
Kiedyś wołałem blisko domu, ale permanentnie na ostatnich klatkach miałem odciski palców laboranta. Zwróciłem uwagę dwa razy, a potem pożegnałem się.
 
piokra  Dołączył: 12 Maj 2013
plwk napisał/a:
Osobiście kolorowe wywołuję w Rossmanie.


W takim razie na początku przetestuję Rossmana. Dzięki.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
komisarz napisał/a:
Wnioskuję (może błędnie), że w domku mają jakąś ciemnię, gdzie się bawią w tradycyjne wywoływanie filmu.
Co to znaczy tradycyjne wywołanie C41? Nieważne czy robisz w labie, koreksie, na ramie, w procesorze, proces jest taki sam.
 

tomekl  Dołączył: 25 Maj 2006
Rosman robi piękne rysy na negatywach;-)
 

komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
dzerry napisał/a:
Co to znaczy tradycyjne wywołanie C41? Nieważne czy robisz w labie, koreksie, na ramie, w procesorze, proces jest taki sam.


chyba nie chodziło o wywoływanie, ale o robienie odbitek (nigdy w życiu tego nie robiłem samodzielnie, więc nie wiem o czym mówię)

Pytałem kobity, ma jakąś starą maszynę, nie bardzo była zorientowana w szczegółach technologicznych, ale mówiła, że ta maszyna robi bez pośrednio z kliszy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Każda, zarówno analogowa jak i cyfrowa, robi bezpośrednio z kliszy ale nie wierzę, żeby to była jeszcze analogowa.
 
olowek74  Dołączył: 30 Kwi 2011
tomekl napisał/a:
Rosman robi piękne rysy na negatywach;-)

Zgadza się.Dziś odebrałem trzy klisze.Agfafoto,Ultramax i Equicolor.Dwie pierwsze z Z-20,trzecia z Mju 1.Na wszystkich piękna rysa na środku.I to nie jest pierwszy taki wypadek.Wady aparatu i kasetek nie biorę pod uwagę,bo to niemożliwe żeby rysa mogła powstać w tym samym miejscu(na środku negatywu,wzdłuż).Nie chce mi się reklamować,bo to tylko testowe pstryki z nowo zakupionych aparatów,ale chyba najwyższy czas zmienić laboratorium,bo coraz więcej fuszerki odstawiają i nawet niska cena nie rekompensuje kiepskiej jakości usługi.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach