dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Wywoływanie, skanowanie i odbijanie w Rzeszowie
Witam

Z racji, że uczyniłem kolejną rolkę kolorowego filmu, chciałbym zasięgnąć Waszej opinii gdzie w Rzeszowie najlepiej wywoływać kolorowe (b&w w sumie też:) ) filmy?

Pierwszą kolorową rolkę wołałem w Rossmanie, porównania do innych labów nie mam, bo to był zwykły ich film, do tego wyszły na kliszy jakieś smarki i kłaczki (nie wiem czy z winy CeWe, gdzie Rossman woła czy z winy marnego materiału na którym robiłem)

Obecnie z dwóch powodów wolę dokłądnie przemyśleć gdzie wywołać tą/tę rolkę
-pierwszy,
wypad w Bieszczady, a tam "ustrzelona" kilkukrotnie spora sarenka dosłownie z kilku metrów plus widoczki itp.

-drugi,
Na tym kolorowym filmie ASA200 zrobiłem 7 klatek, później potrzebowałem b&w ASA400 to zmieniłem rolkę, zrobiłem ją całą, założyłem z powrotem kolor ASA200. Z założonym dekielkiem wystrzelałem 7 klatek i pojechałem w Bieszczady. Wykończyłem tam rolkę i w domu przy zakładaniu nowego filmu też ASA200 mnie tknęło.
Ja głupia łysa pała nie przestawiłem w MeSuperze po poprzednim filmie z 400 na 200 i tak oto od 7 klatki "forsowałem" sobie bez potrzeby zwykłego KODAKA ASA200

za rzadko robię na kliszy plus głupota

pytanie 1:
Co teraz, gdzie oddać i co im napisać/powiedzieć? mają całość wołać jak 400 czy nie ma sensu już nic z tym robić i niech lecą jak na 200 na AUTO?

Zależy mi też na porządnym zeskanowaniu w dobrej rozdzielczości, później zdecyduję co odbić na papier.

pytanie 2.
-oddać do rossmana ? (mam 50metrów od roboty, więc mi to jest bardzo poręczne)
-oddać do innego zwykłego masowego labu nie rossmana?(prawdopodobnie też wyślą do CeWe?)media markt, kodak express, fotojoker itp
-oddać do dość znanego u nas w mieście http://www.kasowski.pl/uslugi/laboratorium i tam im wyjaśnić co i jak źle porobiłem? mają lepszą maszynę od tej co jest w CeWe?
-oddać do innego też w miarę znanego labu w Rzeszowie http://www.maxum.pl/about.php ?
-oddać ....... ?(jakaś propozycja?)

Dzięki za wszystkie rady i pozdrawiam

Zapomniałem dodać film KODAK zwykły z rossmana 200
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Ja bym wybrał Kasowskiego - tylko tam chodzę ze wszystkimi sprawami fotograficznymi, których nie mogę załatwić. Można polecić, dobra firma :-B
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
a nie wiesz z jaką rozdzielczością skanują negatywy ?
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Niestety nie mam pojęcia. Może na stronie jest telefon do nich i można przedzwonić i zapytać?
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
przedzwonię i podejdę w środę, efekty opiszę jak oddadzą.

BTW> kumpel mi pisał, żebym się nie przejmował różnicą jednej działki, bo anal, "woli być lekko prześwietlony" niż niedoświetlony jak to "lubi" cyfra
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Nawet dwoma działkami można się nie przejmować ;-)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
To dobrze, że jechałem na "AV" w ME Superze a nie kombinowałem jeszcze z ręczną korektą :]

ok. czyli wołamy normalnie, bez adnotacji, że "łysy hipster z ajfonem w ręku będąc w Bieszczadach, nie popatrzył ani razu na lewy róg swojego hispterskiego aparatu" ?

Zatem sarenka powinna jakoś "wyjść", bo ma kilka ujęć zanim zaczęła się na mnie dziwnie patrzeć. Chyba 200mm czarnego 30letniego metalowego szkła założonego na mesie nie przypominało jej wcześniej licznie widzianych kompaktów czy amatorskich wydmuszkolustrzanek z Kitem :]

[ Dodano: 2013-07-28, 12:53 ]
Zrobiłem wstępny "risercz"

w rosmanie wołają i skanują tanio 10.99zł za wszystko, ale często klisze są źle traktowane i lekko uszkadzane, do tego skanują tylko z niecałe 1500pix na niecałe 1000pix

Byłem w kodak express w millenium hall, oddałem do zrobienia i po 3 dniach okazało się że nic nie zrobili bo im padła maszyna do wywoływania i nie wiadomo kiedy będzie działać, obsługa średnia

jutro oddam albo do maxuma, kasowskiego albo http://www.fotokubin.pl/pl/9/2/cennik.html kwestia ceny, rozdzielczości i terminu

[ Dodano: 2013-07-29, 13:41 ]
Ok tak dla potomnych
Oddałem do MAXUMA

Wołanie koloru 10zł
skan 2048x3087 10zł
Całość 20zł z płytą i małym fotoindexem

Zrobione w godzinę bez żadnej dopłaty

Jakości skanu nie potrafię ocenić, bo nie mam porównania.
Film powsadzany w firmową koszulkę, nie porysowany itp.

Polecam, bo miejsc w naszym mieście z tymi usługami coraz mniej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach