kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Epson v370- ma ktoś i używa do małego?
Jak w temacie. Następca v330, który do archiwizacji i netu sprawował się nienajgorzej. Ogólnie napaliłem się, szczególnie że cena zachęca (€119). Mimo to są także opinie, że do negatywu 35mm nie nadaje się. Dlatego pytam kogoś kto taki posiada i używa/używał z małym obrazkiem. Może ma jakieś sample, a może podesłałby skan, aby samemu móc się pobawić.
Jeszcze jedno- czy taki płaszczak będzie lepszy od dedykowanych tanich skanerów (Vefo na przykład) do 135? A może jest jakaś lepsza alternatywa?
Przede wszystkim sprzęt musi być nowy, z gwarancją. Niestety w tym roku nie mogę pozwolić sobie na coś droższego i na ryzyko, że nie będzie działał.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakaś Reflecta IScan 3600 ma prawie dwa razy większą rozdzielczość skanów od tej serii Epsonów.
kojut napisał/a:
lepszy od dedykowanych tanich skanerów (Vefo na przykład)

Vefo czy Veho? Jeśli to to drugie to na coś takiego nie należy nawet spoglądać.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
plwk napisał/a:
Jakaś Reflecta IScan 3600 ma prawie dwa razy większą rozdzielczość skanów od tej serii Epsonów.

Zależy mi aby to nowe było, a tych skanerów i na ebay i na amazon dostać nie można.
plwk napisał/a:
Vefo czy Veho? Jeśli to to drugie to na coś takiego nie należy nawet spoglądać.

Veho oczywiście. No to odracam głowę :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Znalazłem na ebayu kilka sztuk, najtańszy za około 520 zł z przesłaniem z Niemiec.
Tu jest jego test http://www.filmscanner.in...aIScan3600.html
Tu masz test Epsona V600, stojącego półkę wyżej od V370 http://www.filmscanner.in...nV600Photo.html
V200, którego kolejnym następcą jest V370 ma rozdzielczość rzeczywistą na poziomie 1300ppi.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
plwk napisał/a:
Znalazłem na ebayu kilka sztuk, najtańszy za około 520 zł z przesłaniem z Niemiec.
Tu jest jego test http://www.filmscanner.in...aIScan3600.html

Ebay nie pokazywał mi stron innych niż z UK i ROI. Na niemieckich stronach faktycznie jest tego troche i do Irlandii wysyłają. No i cena z wysyłką niewiele większa niż ten Epson. Z testu wynika, że to przyzwoity skaner. Poczytam jeszcze trochę, może znajdę jakieś sensowne porównania. No ale szala przechyla się na stronę Reflecta.

[ Dodano: 2013-05-05, 21:49 ]
Jeszcze znalazłem coś takiego jak Microtek FilmScan 3600. Warte toto rozważenia?
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Stojąc przed decyzją o wyborze skanera pozwolę się zapytać: czy ten V370 to do okazjonalnego skanowania odbitek z kliszy (format 10x15) to się będzie nadawał? Muszę zmienić skaner bo to nieszczęście, które mam (a ponoć darowanemu się pod klapę tzn. w zęby nie zagląda) to się już do niczego nie nadaje - kolory fałszuje tak, że nie jest w stanie się sam skalibrować i daje mocno żółty zafarb. Głównie potrzebuję skanera do archiwizowania dokumentów i wycinków z prasy (więc w miarę szybkie skanowanie w trybie B&W) a przy okazji chiałbym wspomóc kolegę w digitalizowaniu jego zbioru zdjęć - tak jak napisałem raczej będą to odbitki ale niewykluczone też, że dla części fotografii będą dostępne negatywy. To nie są żadne wyszukane zdjęcia - robione przez amatora, jakimś Zenitem albo podobnym sprzętem ale mają sporą wartość dokumentacyjną i sentymentalną.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli ma być skanowane dużo koloru to szukałbym czegoś z ICE.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
V500
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Czy faktycznie warto dopłacać ponad 300 zł (czyli niemal drugie tyle) do V500 względem V370 przy takich zastosowaniach jak podałem?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
badworm napisał/a:
Czy faktycznie warto dopłacać

Jeśli nie będziesz skanował klisz średniego formatu to moim zdaniem nie.
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Średni format na pewno nie wchodzi w grę. Możliwe, że sporadycznie trafi się coś w małym formacie ale też nie będę narzekał gdy jakość nie będzie strasznie wysoka. To będą na tyle rzadkie sprawy, że pobawienie się potem z obróbką skanów nie stanowić będzie problemu.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
plwk, dzięki za rady! :-B Zakupiłem tego(?) Reflecta i śmiga aż miło. Może skanuje klatki trochę długo, ale w tym czasie mogę się zająć obróbką skanów. Próbuję teraz vuescana i wyniki są lepsze niż z oryginalnym programem. Niestety nie mogę nigdzie dorwać triala silverfasta. Porównał ktoś może te dwa programy z tym akurat skanerem?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na stronie silverfasta jest wszystko http://www.silverfast.com/get_demo/en.html
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
plwk, masz następne :-B :-B Mam problem z uruchomieniem, ale (podejrzewam, że) winę ponosi system, zasyfiony przeze mnie i przez syna. W ciągu kilku następnych dni "wysprzątam" OS-a i przygotuję mały teścik porównawczy.
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
Witam.

Posiadam ten skaner i chciałbym zarchiwizować swoje stare slajdy a nigdy jeszcze tego nie robiłem. Mam do dyspozycji 3 formaty plików: PNG, TIFF i JPEG.
Do jakiego formatu najlepiej zeskanować filmy pozytywowe?
Chciałbym też mieć możliwość delikatnej obróbki w Adobe Lightroom a pliki będę oglądać raczej tylko na komputerze, raczej wykluczam drukowanie.

Dzięki i pozdrawiam
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rychubil, jak chcesz jeszcze obrabiać w LR to polecam jednak TIFF
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
Dzięki powalos.
Jaką ustawić minimalną rozdzielczość TIFFa, żeby można było wyciągnąć przyzwoitą jakość, na monitorze Full HD? Nie chcę jednak zapychać już zapchanych dysków.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ustawiłbym tak 900-1200 dla małego obrazka. Pamiętaj tylko, że TIFF-y z reguły są bardzo "ciężkie". Spróbuj może z JPG. Jakieś poprawki w LR też zrobisz na nich.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie wiem jakie są tam dostępne, ale na fhd wystarcza rozdzielczość około 1400 dpi. W skanerach z dolnej półki, dla wyciągnięcia maksimum, przeważnie trzeba skanować na minimum 3200 i potem przeskalowywać w dół do wymaganej rozdzielczości.

[ Dodano: 2020-04-09, 11:49 ]
powalos napisał/a:
900-1200

To za mało dla fhd. Długi bok 1920 / 36 x25,4 = 1355
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
Dzięki wielkie Panowie! Będę się jutro tym bawił :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach