dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Problem z Canoscan FS4000US
Wpadl mi w lapy Canoscan FS4000US. Znacznie wolniejszy od mojej Minolty Dual III, ale z ciut lepsza rozdzielczoscia i podczerwienia do usuwania kurzu i rys. Niestety, cos z nim jest nie tak. VueScan odpala, lampa sie swieci, holder sie przesuwa, ale tylko w czasie ustawiania klatki. Podczas skanowania stoi nieruchomi, silnik rzęzi, a efekt jest taki:



Spotkaliscie sie z czyms takim? Czy silnik ma jakies inne przelozenia do ustawiania holdera, a inne do skanowania? Bo wyglada na to, ze on skanuje po prostu w jednym miejscu i nawet nie wie, ze holder sie nie przesuwa.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy na wszystkich rozdzielczościach identycznie reaguje?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
plwk napisał/a:
Czy na wszystkich rozdzielczościach identycznie reaguje?
Tak, nawet na podgladzie.
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
dzerry napisał/a:
Czy silnik ma jakies inne przelozenia

Raczej wątpliwe. Za to zazwyczaj za bieg szybki jest odpowiedzialny jeden obwód ze swoim sterownikiem, a za sterowanie w czasie pracy drugi obwód ze swoim sterownikiem. Poszukaj po prostu zdolnego elektronika.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
rozbierałem kiedyś skaner Acera żeby przeczyścić i były 2 mechanizmy do przesuwu.
Jeden ustawiał klatki a wewnątrz niego był drugi, z osobnym silnikiem, który przesuwał holder przy skanowaniu.
Nie wiem, czy już rozebrałeś ten skaner i przejrzałeś co jest w środku, może jest takie samo rozwiązanie.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
W Minolcie 5400II tez sa 2 oddzielne mechanizmy.

Odpal go bez obudowy i przypatrz sie dobrze, czy cos sie nie blokuje albo nie odpielo - jakas zebatka czy pasek.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Nabywca mojego skanera przypomnial mi o tym watku. Tak jak myslalem, Canonscan ma dwa napedy. Wystarczylo pyknac srubokretem zebatke od precyzyjnego silnika, wskoczyla na miejsce i wszystko gra.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach