Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Klisza kolor iso 400,800 z małym ziarnem
Witam

Potrzebuję kliszę kolor do fotografowania w wnętrzach, głównie ludzi (wesele, rodzinka). Zależy mi na małym ziarnie. Co byście polecili?

I jeszcze jedno pytanko
Chciałbym zmienić film w aparacie na np. z wyższym iso, ale na tym w aparacie zostało jeszcze kilka klatek, czy można coś takiego zrobić, czy też muszę dokończyć film.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Motyl, zlituj się. W tym dziale bez pudła znajdziesz odpowiedź na swe pytania.

Wszelako dawno nikt nic tu nie pisał, to odpowiadam :-)

Cytat
Potrzebuję kliszę kolor do fotografowania w wnętrzach, głównie ludzi (wesele, rodzinka). Zależy mi na małym ziarnie. Co byście polecili?
Kodak Portra.

Motyl napisał/a:
Chciałbym zmienić film w aparacie na np. z wyższym iso, ale na tym w aparacie zostało jeszcze kilka klatek, czy można coś takiego zrobić, czy też muszę dokończyć film.

Zapamiętujesz liczbę klatek. Zwijasz film tak, by go nie wsysło do kasetki (czyli słuchasz kiedy końcówka filmu się wyswobodzi z zapadek naciągu), następnie zapisujesz liczbę klatek na kasetce.

Gdy wracasz do tego filmu robisz tyleż pustych klatek (polecam tryb x) + 1 dla pewności. Oczywiście zakładasz dekielek i dla pewności możesz też wizjer zasłonić.

 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Uwaga- Portra występuje w dwóch czułościach, 160 i 400.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
A 800 już nie prowadzą?
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
prowadzą
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
wuzet, ale to chyba w Twoim warzywniaku za rogiem, bo u nas to już dawno nie widziałem. Faktem jest, że negatywu kolorowego to chyba od 5 lat nie używałem.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Portrę 160 właśnie testuję, zostało jeszcze kilka klatek do wywołanie, spróbuję 400 później, bo chciałbym na weselu znajomego coś kliszakiem popstrykać.
Dzięki
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja polecam Fuji PRO 400H. Przy prawidłowym naświetleniu i wołaniu super efekty. Pzdr
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Zarówno Portra jak i Fuji Pro, to są filmy z wyższej półki i jakość będzie podobna. Różnica będzie oczywiście w kolorach, bo w końcu na tym zawsze polegają różnice w konkretnych typach filmów kolorowych ;-)
Jeśli moge coś doradzić, to wybierz którąś 400tke. Jesli warunki pozwolą, będziesz naswietlał na 400. Jeśli będziesz potrzebował naświetlić jedna czy dwie klatki na całej imprezie na wyższym ISO, np. 800 to prawdopodobnie nie zauważysz po wywołaniu różnicy. 400tka da Ci na pewno lepszą jakość niż Portra 800.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Kiedys bylo Fuji 800Z, najlepszy kolorowy negatyw jaki wymyslono (no moze nowa portra sie z nim rowna). Ale juz go nie ma... zostala mi jedna zamrozona rolka.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
NPZ też był niczego sobie. Mroże jeszce 4 rolki na specjalna okazje.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
radekone napisał/a:
Kiedys bylo Fuji 800Z, najlepszy kolorowy negatyw jaki wymyslono


Miałem 10 rolek tylko, bo był jednym z najdroższych, w cenie dobrego slajdu.
Ziarno i kolor przepiękne. Najlepszy materiał kolorowy na jakim dane mi było robić. Kodachrome nie próbowałem nigdy.
 

czaszka  Dołączył: 19 Paź 2009
Fuji 800NPZ, cztery lata po terminie ważności w cenie nowej Portry - warto go zakupić?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach