kitzat  Dołączył: 19 Sie 2008
Witam. Poratujcie proszę bo mam problem z karta. Tuż przed wyjazdem na wakacje kupiłem 2 karty Toshiby 8 GB Class 10. Nie sprawdziłem przed wyjazdem. W tej chwili sytuacja wygląda tak, ze zdjęcie zapisuje się kilkanaście sekund.Dość często nie zapisuje się w ogóle. Na obu kartach to samo. Mam stara kartę Sandisk 4 GB Class 6 i ta działa idealnie. W czym może być problem z kartami Toshiba?
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
kitzat,
formatowałeś karty na kompie a potem w aparacie ?? (w tej kolejności)
 
kitzat  Dołączył: 19 Sie 2008
Nie. Tylko w aparacie.
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
mam dwie takie Toshiby 8GB C10 (białe) i chodzą idealnie.
Przed użytkiem formatuję na kompie, szybkie formatowanie>ustawienia domyślne
potem w aparacie.
którą masz kartę , bo sa dwie, biała - professional SDHC i granatowa SDHC/UHS-l.
 
kitzat  Dołączył: 19 Sie 2008
Mam czarną. Na karcie jest napis SDHC, na opakowaniu Proffesional. Będę musiał poszukać kogoś z laptopem i czytnikiem kart. Karta musi zostać sformatowana bezpośrednio w laptopie czy można np sformatować ją podpinajac aparat do kompa przez kabel?
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
kitzat napisał/a:
Mam czarną. Na karcie jest napis SDHC, na opakowaniu Proffesional

nie ma takiej karty, "professional" sa tylko białe:
http://www.toshiba-memory...6GB_510x500.jpg
http://www.toshiba-memory.com/en/sd_cards.html
na alle.. tez są tylko takie.
 
kitzat  Dołączył: 19 Sie 2008
Mam taką kartę.
Kupiona w Komputroniku. Fakt faktem, że przy odbiorze nie załapałem, że podczas zamawiania na ich stronie na zdjęciu była biała karta. Myślałem, że kolor nie ma większego znaczenia. Podjadę tam jutro i spróbuję zareklamować, bo pomimo sformatowania w komputerze, a potem w aparacie nadal nie da się z nich korzystać. Albo zapisuje zdjęcie 5 - 10 sekund albo wyskakuje komunikat, że zdjęcie nie zostało zapisane albo po zapisaniu przy włączeniu podglądu widnieje komunikat, że Aparat nie może wyświetlić zdjęcia.
Nie wiem czy coś wskuram bo kupiłem je 8 sierpnia ale może akurat.
 
Tomasz12006  Dołączył: 28 Gru 2007
Witajcie, też mam toshibę czarną 8gb class 10, pierwsza wykazywała w gx 20 błąd karty lub problem z zapisem zdjęcia. Wymienili mi ją na nową ale ta także po kilku zdjęciach zaczęła pokazywać te same problemy. Na kartach 1gb i 2 gb zero błędów. Coś chyba nie tak z tymi kartami?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Z tego co mi wiadomo to C10 są tylko białe. Czyżby w Komputroniku sprzedawali podróbki?
Na karty obowiązuje taka sama gwarancja jak na inny sprzęt. Mam białe i ponoć dożywotnią gwarancję. Przy wymianie zażądaj białej. Pzdr.
 

newcastle26  Dołączył: 24 Mar 2010
podepne sie.
u mnie dzisiaj problem nastepujacy: rano w aparacie z karta wszystko ok. wyjalem. zabralem do firmy. wkladam w laptopa. komunikat: przed uzyciem dysku znajdujacego sie w stacji dyskow H: musisz go sformatowac. wkladam w domu w laptopa zony: to samo. wkladam w aparat: karta pamieci nie jest sformatowana. :-(
nie formatowalem bo szkoda mi zdjec, wiec nie wiem czy ozyje.
czy nie ma innego wyjscia niz formatowanie?
moze komus z Was udalo sie odzyskac zdjecia po czyms takim?
nie wyjmowalem karty kiedy aparat byl wlaczony.
karta to SanDisk 8 GB.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 
amelia.z  Dołączyła: 24 Sty 2013
zakupiłam do mego k20 kartę kingston 32gb i zapisuje niby zdjęcia do pewnego momentu, potem chcę sprawdzić- to okazuje się ze nie ma zadnego zdjęcia- brak zdjęc na karcie<wyswietla się>.
Na szczęście mam program do odzyskiwania <więc korzystam z niego>, na innych kartach, ale mniejszych nie ma tego problemu

czy problem tkwi w wadliwej karcie <sformatowana i na kompie i w aparacie> kingstone czy jest ona po prostu za duża <jeśli tak to jaka wielkość jest max do tego aparatu>?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jaką wersję firmware masz zainstalowaną w aparacie, karty SDHC obsługuje ostatni fw o numerze 1.04?
 
amelia.z  Dołączyła: 24 Sty 2013
mam 1.03 <aparat mam od niedawna wiec zielona jestem w tym temacie z leksza>
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
http://www.ricoh-imaging....tal/k20d_s.html
Tam jest ostatni firmware do K20D. Trzeba go zainstalować zgodnie z instrukcją zawartą w paczce.
 
amelia.z  Dołączyła: 24 Sty 2013
plwk dziękuję, zrobiłam- mam nadzieję, iż pomoze:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach