GieKa  Dołączył: 23 Paź 2010
http://www.gazetabilgoraj...artyzantow.html
Dzisiaj na TVP Historia o 21:50, jutro powtórka o 13:30
 

j-z  Dołączył: 23 Sty 2009
http://www.dfv.pl/fpbn

Dzisiaj kolo 20.00 ma ruszyc nowy program poswiecony fotografii
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
"Robert Doisneau. Nic dodać, nic ująć" na Planete+

NAJBLIŻSZE EMISJE:

07:15 sobota 9 lutego
10:15 piątek 15 lutego

http://www.planeteplus.pl...-nic-ujac_38087
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Dzięki, żeby tylko powtórkę dali w normalnych godzinach. Chyba, że poświęcę się w sobotę i wstanę:)
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Zniszcz mu aparat
Niesamowity dokument na temat jednego z najbardziej znanych paparazzi - Rona Galelli.
Z jednej strony- kawał łobuza i chuligana, z drugiej- jego zdjęcia nagle okazały się sztuką. Polecam- nie pożałujecie.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat




Fotograf partyzantów (2011)

Film dokumentalny przedstawiający sylwetkę Edwarda Buczka - polskiego fotografa pochodzącego z Biłgoraja, który był zaprzysiężonym fotografem partyzanckim i w czasie II wojny światowej wykonał wiele zdjęć żołnierzy AK, stacjonujących w lasach pod Biłgorajem. O postaci Buczka opowiada po latach jego córka, przedstawiając nie tylko historię swojego ojca, ale także przywołując klimat zagrożenia, napięcia oraz powstańczej walki o niepodległość, obecny w Biłgoraju w latach wojny. W filmie prezentowana jest ogromna ilość zdjęć pochodzących z prywatnego archiwum córki Edwarda Buczka, w wielu przypadkach zdjęć dotąd nieupublicznianych.
http://www.filmweb.pl/fil...B3w-2011-640808



Bohaterem filmu „Fotograf partyzantów" jest Edward Buczek (1906 -- 1983), który w czasie II wojny prowadził w Biłgoraju własny zakład fotograficzny. Z jego usług korzystali mieszkańcy i okupujący te tereny żołnierze niemieccy. Bohater filmu utrwalił klimat i nastrój tamtych dni a jego fotografie tworzą niezwykłą opowieść o partyzantach. Większość fotografii wykonał wiosną 1944 roku, przed bitwą osuchowską. Udało mu się zatrzymać w kadrze ludzi, którzy w większości zginęli w walce. Był także zaprzysiężonym fotoreporterem partyzanckim, na terenie biłgorajskiego obwodu AK, z prawem przebywania w obozach i oddziałach stacjonujących w okolicznych lasach. W tajemnicy dokumentował działalność oddziałów partyzanckich (Konrada Bartoszewskiego „Wira" i Józefa Steglińskiego „Corda").

Są to najlepsze zdjęcia zrobione partyzantom podczas wojny na terenie Polski, pokazujące życie i działania odziałów partyzanckich na zamojszczyźnie. Autor robił zdjęcia partyzantom w różnych sytuacjach, np. w czasie szkoleń i podczas różnych uroczystości. Kolekcja kończy się poruszającymi scenami poległych żołnierzy w bitwie pod Osuchami. W czerwcu 1944 roku, wycofująca się z frontu wschodniego armia niemiecka okrążyła sfotografowane przez Buczka oddziały partyzanckie, stacjonujące w lasach Puszczy Solskiej. Około tysiąca partyzantów stanęło naprzeciw 30 000 armii niemieckiej ze wsparciem lotniczym i artyleryjskim.

Edward Buczek po zakończeniu wojny, jak większość akowców, został poddany represjom. Poszukiwany przez UB cudem uniknął aresztowania. Wędrował po całej Polsce z fałszywymi dokumentami aż w roku 1952 zamieszkał w Warszawie. Podjął pracę fotografa w Katedrze Archeologii Polski Uniwersytetu Warszawskiego.

1 http://www.youtube.com/watch?v=cejxaQzqvd4
2 http://www.youtube.com/watch?v=kKVj-JonJb4
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Oglądałem i polecam. Fotograf z mojego miasta więc czuję dumę, że Biłgoraj wydał na świat takiego fotografa.
 

j-z  Dołączył: 23 Sty 2009
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Henri Carter-Bresson. Po prostu miłość
"Henri Cartier-Bresson był jednym z najwybitniejszych fotoreporterów w historii. Aktywny twórczo aż do śmierci, zasłynął jako artysta prowokujący, zuchwały i zawsze poszukujący nowych wyzwań.
Z wykształcenia był malarzem, ale najbardziej znany jest ze swych zdjęć, które rozpoczął robić na początku lat 30. XX wieku. W czasie wojny należał do francuskiego ruchu oporu, po roku 1945 został niezależnym fotografem. To jemu zawdzięczamy koncepcję tzw. decydującego momentu, który - uchwycony na zdjęciu - wyrażać miał kwintesencję danej chwili.

Dokument "Henri Cartier-Bresson. Po prostu miłość" ukazuje mistrza u schyłku życia, kiedy w wieku 93 lat powrócił do malarstwa i rysunku. Nadal miał wiele do powiedzenia o sztuce, z którą przede wszystkim jest kojarzony. "W fotografii jedyne co się liczy to szczęście" - przekonywał. "Musisz być gotowy i mieć oczy szeroko otwarte. Cała reszta jest dziełem przypadku". "
Pierwsza emisja- sobota, 20 lipca 20:45

[ Dodano: 2013-07-16, 20:15 ]
I jeszcze jedno. "Barctwo Bang Bang"
Jeśli nie znacie poniższego zdjęcia, to najwyższa pora uzupełnić braki.

"Bractwo" to nie jest film tylko o tym zdjęciu, Jest też o zdjęciu, za które Greg Marinovich dostał Pulitzera

"Jeśli twoje zdjęcie nie jest wystarczająco dobre, znaczy to tylko, że nie podszedłeś wystarczająco blisko – Robert Capa". Tu widać, że na Pulitzera trzeba być na odległość 10 cm od czubka noża. Dołujący film jak mało który, z obrazami walącymi w ryj. I jeden z mądrzejszych jakie widziałem. Jak ktoś ma "AleKino"- teraz leci często (Teleman- trzeba sprawdzać) )
I jeszcze fajny artykuł na temat zdjęcia Kevina Cartera

[ Dodano: 2013-07-16, 21:29 ]
I jeszcze znalazłem trochę zdjęć z książki "Bractwo Bang Bang".
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Wywiad z Millerem prawie 1,5h
https://www.youtube.com/watch?v=mzGulhylUa0
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Robur napisał/a:
I jeszcze jedno. "Barctwo Bang Bang"

Właśnie oglądam na Ale Kino ... przejmujące
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Polecam książkę. O klasę lepsza.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
1) dzisiaj (8 października) o 22.50 w dwójce "Dziennik z podróży".

Portret prekursora polskiej fotografii reportażowej Tadeusza Rolkego. Do 82 - letniego Tadeusza Rolkego, nestora polskiej fotografii reportażowej, zgłasza się 15 - letni Michał zafascynowany fotografią. Powoli się zaprzyjaźniają.

Koniecznie!!!

2) Na planeteplus nadają też dziesięcioodcinkowy serial "Fotografia". Układ odcinków tematyczny (w jednym, o intymności, zestawiono Lartigue'a z D'Agata:). Ciekawe i porządkuje wiedzę. Emisje można sprawdzić na stronie kanału.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Może ktoś nagrać ten 'Dziennik z podróży' jakoś? Chciałem od dawna obejrzeć, a nie mam polskiej telewizji (w zasadzie nie mam telewizji w ogóle, ale to inna sprawa :)

Dzięki!
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
wojtekk napisał/a:
Może ktoś nagrać ten 'Dziennik z podróży' jakoś?


Może:)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
:-B
 
Mirro  Dołączył: 03 Sty 2013
Stosunkowo nie dawno był też z Nim bardzo obszerny wywiad w radiowej Trójce... bardzo ciekawy. Pewnie można go gdzieś znaleźć na stronie Polskiego Radia.
 

jannad  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja nagrałem, tylko że z mojego dekodera nie da się zgrać :-/ . Choć początek mi uciekł.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
jannad napisał/a:
Ja nagrałem, tylko że z mojego dekodera nie da się zgrać
Dekoder Polsatu? ;-)
Film fajny, z klimatem, ciepły, głęboko humanistyczny. Anielsko cierpliwy "dziadziuś Tadziu". Przypomina mi trochę filmy Pawła Łozińskiego. Momentami bardzo osobisty, jeśli chodzi o Rolkego. Film zapada w pamięć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach