nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Dzięki :-)

Jeszcze nie wiem w jakich godzinach ale wybieram się w sobotę z Johnnym i może jakimiś znajomymi.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Krótko o maratonie autorskim (nie widziałem wszystkich artystów).
Ragnar Axelsson - sympatyczny gość, bardzo ciekawie i ze swadą opowiadał o swoich wyprawach i zdjęciach. Część zdjęć z pokazu będzie można zobaczyć na wystawie.
Raul Belinchon - bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Pokazał świetną serię o swojej babce - fotografia delikatna, intymna i bardzo mocno działająca na emocje (w pozytywnym sensie). Poza tym mogliśmy zobaczyć też jego projekty dotyczące rodziny Cyganów i stacji metra. Na FAF pokazuje zdjęcia hiszpańskiego kurortu, dobre ale moim zdaniem mało odkrywcze.
Andreas H. Bitesnich - pokazał dwa projekty - na wystawie zobaczymy jeden z nich. Ciekawa, intensywna fotografia miasta do tego kolaże zdjęć które wydają się być jednym ujęciem.
Andriejs Grants - próbował wyrazić swe łotewskie myśli po angielsku, tłumacz próbował ten angielski przetłumaczyć na polski... Pokazał kilka projektów jednak jakoś mnie nie przekonał (np. robił na ulicy zdjęcia osób oślepianych przez asystenta lustrem).
Pavlos Kozalidis - czyli Pentaksiarz pełną gębą ;-) Nie wiem jak Inez Baturo na niego trafiła ale fakt, że to bardzo interesujący człowiek. Nie uważa się za artystę, raczej za kogoś pomiędzy amatorem a zawodowcem. Nie używa emaila, nie występuje publicznie. Na FAF wysłał film w którym opowiada o sobie i o swoich zdjęciach. Inez dodzwoniła się do niego po pokazie ale gdy usłyszał brawa publiczności, westchnął i szybko się rozłączył.
William Ropp - zaczynał od zdjęć w teatrze (był reżyserem) - fotografował dużym formatem osoby odbite w lustrze. W tej chwili robi portrety w technice cyfrowej z dość sporym udziałem fotoszopa. Ciekawa postać, bardzo ciepło opowiadał o swoich modelach. By kogoś sfotografować umawia się zazwyczaj w przeddzień sesji na spotkanie żeby go poznać.
Jacob Sobol - największy luzak festiwalu. Nie dorabiał filozofii do swoich prac. Jego cykle zazwyczaj były związane z kobietami które go przyciągały w dane miejsce (Grenlandia, Tokyo). Robił m.in. projekt reklamowy dla Leiki Monochrome. Serię z Grenlandii zrobił małpką (jego Canon zatonął ;-) ).
Xiao Zhang - włączył 45-minutowy pokaz zdjęć które zrobił wzdłuż wybrzeża Chin. Zdjęcia o tyle ciekawe, że kraj to jednak daleki i fotografowany na dodatek przez autochtona.
Tomasz Tomaszewski... Gadałem kiedyś o nim z nemo i mieliśmy wrażenie, że facet mówi o tym o czym ludzie chcą słuchać. Tym razem poszedł po bandzie. Najpierw opowiedział nam co sądzi o zdjęciach na facebooku (że głupie, wtórne i bez sensu). Następnie dostaliśmy pokaz zdjęć z Tajlandii wysłanych do redakcji NG. Materiał bez selekcji, pełen powtórek, bez spójności i historii. Po pokazie dostaliśmy wykład na temat zasad pokazywania zdjęć (które kompletnie nie pasowały do tego co sam pokazał). Następnie zachęcał do fotografowania Polski pokazując wymieszane zdjęcia z dwóch swoich projektów. Na końcu uraczył nas trailerem filmu o sobie fotografującym Podlasie. Wyszedłem gdy po kolejnym pytaniu z sali ("proszę pytać nie uwłaczając mojej inteligencji") zaczął snuć filozofię o korzystaniu z życia i czerpaniu przyjemności z tego co się robi ("bo w innym wypadku to tylko wanna, ciepła woda i żyletki").
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Denerwujesz mnie. Jeszcze bardziej żałuję, że nie mogłem być.




;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Kto się jeszcze wybiera? Bo mam ochotę pochodzić nieco, ale w szczególności się napić i pogadać.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
To kiedy w końcu, tego 19-go? O której?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Albo w BB ok 12.30, albo gdzieś ok 10 w Kato. Pasici?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
jorge.martinez napisał/a:
w BB ok 12.30
pasi :)
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
ok 10 w Kato
No dobra, niech stracę :-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
macioh, nie musimy punkt 10. Pociąg mamy o 11:

odj. 10:59
przyj. 12:09
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
nie chcesz iść że mną na shoping w galerii? :cry:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Moge isc. Bo i tak bede w kato o 10. Ostrzegam, kible sa platne 2 zl.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Niestety przeziębienie dziecka mnie pokonało. Nie mogę jutro być...
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
kible sa platne 2 zl.

Dzięki za cynk, wezmę więcej reklamówek.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach