Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Wbudowana lampa w nowych korpusach, a M42
Witam, mam szybkie pytanie:
Czy w nowych korpusach występuje też taki problem, że z obiektywami bez komunikacji wbudowana lampa zawsze pali pełną mocą?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Nie sądzę, by się coś w tej kwestii zmieniło.
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
A mógłby to ktoś sprawdzić na 100%? Jest to dla mnie dość istotna informacja. Jeśli okazałoby się, że jednak coś w tej kwestii zmienili, będzie kolejny użytkownik nowego korpusu ;)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Masaho napisał/a:
A mógłby to ktoś sprawdzić na 100%?
Ale tu nie ma co sprawdzać. Obiektyw nie komunikuje się z korpusem więc skąd ma tenże wiedzieć, z jaką mocą ma odpalić lampę.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Do tego lampa wbudowana za słaba aby opłacało się dorabiać sterowanie manualne.
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
piotr_luk napisał/a:
Ale tu nie ma co sprawdzać. Obiektyw nie komunikuje się z korpusem więc skąd ma tenże wiedzieć, z jaką mocą ma odpalić lampę.

Nie wiem skąd ma wiedzieć, ale korpusy konkurencji wiedzą, więc jest na to jakiś sposób :)

Cytat
Do tego lampa wbudowana za słaba aby opłacało się dorabiać sterowanie manualne.

W sumie na moje skromne potrzeby starczyło by to, co daje lampa w puszce.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Masaho napisał/a:
korpusy konkurencji wiedzą
Mógłbyś napisać coś więcej?
 

ds  Dołączył: 19 Sie 2013
Cytat
Nie wiem skąd ma wiedzieć, ale korpusy konkurencji wiedzą, więc jest na to jakiś sposób :)


Mój Canon z manualami jakoś nie wiedział. Ale może to dlatego że body japońskie, obiektyw rosyjski, do tego chińska przejściówka. Pewnie bariera językowa. :mrgreen:
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Masaho napisał/a:
ale korpusy konkurencji wiedzą, więc jest na to jakiś sposób :)
chodzi Ci o programowanego dandeliona, żeby korpus czytał "ustawioną" (de facto na sztywno) przysłonę - czyli mamy szkło np. 135/3.5 ustawiamy dandelion na powiedzmy F/5.6 i korygujemy czasem/iso ?

[ Dodano: 2013-11-14, 11:39 ]
Masaho, albo pobaw się ze stykami i ustaw sobie odpowiednie zworki - jak dla mnie zabawa nie jest warta świeczki, za 100-150 zł kupisz lampiona z automatyką własną
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
arQ napisał/a:
za 100-150 zł kupisz lampiona z automatyką własną
i to jest "best option :-) można tez kupić nowsząlampę też z automatyka własną:-) na m42 używać z autoamtyką, z nowszymi obiektywami z p-ttl-em :-)
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
arQ napisał/a:
chodzi Ci o programowanego dandeliona, żeby korpus czytał "ustawioną" (de facto na sztywno) przysłonę - czyli mamy szkło np. 135/3.5 ustawiamy dandelion na powiedzmy F/5.6 i korygujemy czasem/iso ?


Chodziło mi raczej o przedbłysk, aparat strzela przedłybskiem i dobiera odpowiedni czas do światła, które się odbije, albo coś w ten deseń

Jarek Dabrowski napisał/a:
Mógłbyś napisać coś więcej?

C20D z Heliosem potrafi dobrać siłę błysku na różnej przysłonie i fotki wychodzą dobrze naświetlone,
myślałem, że może nasze puszki w wyniku ewolucji też już to umieją ;-)

Ale spoko jeśli taka funkcjonalność u nas nie występuje to już się dowiedziałem tego, co chciałem.

Temat w zasadzie do zamknięcia

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach