Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
mcgyver napisał/a:
A właśnie, jak często powinno się dopompowywać koła? Ja to zwykle robię to 2 razy w roku. Chyba powinno wystarczyć bo ubytki są niewielkie.


Mój brat Ijon powiedział mi przed wyjazdem na Kaszubskie Grzybki II, że sprawdza ciśnienie przed każdą podróżą dłuższą niż 100km. Ja sprawdzam ciśnienie przy okazji tankowania paliwa, ale nie zawsze. Niedopompowane opony u mnie czuć w prowadzeniu oraz zużyciu paliwa.

Przy okazji zapytam, czy zna ktoś dobrą kompresor/pompkę z wiarygodnym manometrem?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ijon ma opla, a Ty mój drogi zmień opony na mnuej palowożerne, bo nici z zamiany aut :-P

A na poważnie, to macie dobre przyzwyczajenia. Niestety są one zbyt wymagające żeby taką nadgorliwość wprowadzić w życie. Raz na jakiś czas jak się przypomni. Bo jak huczy, to już za późno na prewencję.
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Kytutr napisał/a:
Przy okazji zapytam, czy zna ktoś dobrą kompresor/pompkę z wiarygodnym manometrem?
Lepiej kup oddzielnie pompkę i manometr. Po pierwsze: w zapchanym bagażniku taki pompko-manometr łatwo można uszkodzić ( albo pedałując na sprzęcie :-P ). Po drugie: mam wątpliwości co do dokładności pomiarów wbudowanych, badziewnych manometrów. Po trzecie: przy dziwnych pomiarach wolę sprawdzić na dwóch ciśnieniomierzach i po obydwóch stronach czy pokazują to samo ( obojętnie czy to ciśnienie w oponach czy w tętnicach :mrgreen: ).

 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Kytutr napisał/a:
przed każdą podróżą dłuższą niż 100km
to musiał bym sprawdzać przynajmniej co wtorek 8-)
 

DevilDead  Dołączył: 10 Wrz 2012
A ja prawie że co dziennie :D :D :)
Bez przesady z tym c0 100 km co 1000km to jeszcze można....
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
DevilDead napisał/a:
Bez przesady z tym c0 100 km co 1000km to jeszcze można....

Nigdzie nie napisałem, że co 100km:
Kytutr napisał/a:
przed każdą podróżą dłuższą niż 100km
 

czaszka  Dołączył: 19 Paź 2009
A kiedy decydujecie się na zmianę opon? Ja zazwyczaj czekam zbyt długo, a potem pluję sobie w brodę, że najbliższy wolny termin jest za 5 dni trzeba jeszcze stać w kolejce. Teraz zrobię to chyba w tym tygodniu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ze dwa tygodnie jeżdżę na zimówkach.
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
Zawsze zmieniam na zimówki, wybierając się w podróż na 1go Listopada.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
a moje deszczówki teraz spisują się znakomicie :-)
zmiana na zimówki pewnie na początku grudnia jak będę koło nich w pobliżu następnym razem :-P
 

Mariusz Sułek  Dołączył: 16 Lut 2009
opiszon,

to ile tych opon masz do bryki? Letnie, słoneczne, deszczowe, zimowe ? :mrgreen:
Ale biorąc pod uwagę zimę w mieście - to deszczówki są jak najbardziej pro (czyżby UNIROYAL?).

Reasumując - lepsze słabe zimówki - zimą - niż letnie zimą.
Dobre wspomnienia mam z oponami Firestone FW930 i obecnie z Nokian WR A3.

Pozdrawiam
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Za to zimówki w lecie całkiem nieźle się sprawują. Mam kolegę, który kupuje używane zimówki zakłada na zimę, potem jeździ również w lecie na nich i jeszcze na następną zimę wystarcza. Jesienią nawet śmigną na tym do Holandii nie ograniczając się z prędkością na niemieckich autostradach..

[ Dodano: 2013-11-20, 20:54 ]
Żeby była jasność nie polecam. Ale jak ktoś ma wątpliwości i nie chce stać w kolejkach to spokojnie można już 20 października sobie na spokojnie zimówki zaaplikować ;)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Mariusz Sułek, mam tylko deszczówki (Kleber) i zimówki (Maxxis - te się chyba wpisują w twoją tezę "słabych zimówek" ;-) )

slicków nie posiadam :-P
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
czaszka napisał/a:
A kiedy decydujecie się na zmianę opon? Ja zazwyczaj czekam zbyt długo, a potem pluję sobie w brodę, że najbliższy wolny termin jest za 5 dni trzeba jeszcze stać w kolejce. Teraz zrobię to chyba w tym tygodniu.


Ja zawsze zmieniam gdy średnia temperatura dobowa przez dwa kolejne tygodnie utrzymuję się poniżej 7st.C lub gdy zaobserwuje wyraźne tendencje do napływania nad nasz obszar europy powietrza z nad dalekiej północy ,zmianę cyrkulacji mas powietrza ... ( ale to już meteorologia :) )
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
paszczak007 napisał/a:
Ja zawsze zmieniam gdy średnia temperatura dobowa przez dwa kolejne tygodnie utrzymuję się poniżej 7st.C lub gdy zaobserwuje wyraźne tendencje do napływania nad nasz obszar europy powietrza z nad dalekiej północy ,zmianę cyrkulacji mas powietrza ... ( ale to już meteorologia :) )
Mnie nie interesują temperatury całodobowe: dojeżdżam wcześnie rano a wracam wieczorem. Co jest w południe to nawet nie wiem bo na salach operacyjnych nie ma okien.
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
berpa, to zmieniaj już . Jak masz taki charakter pracy jak ja to nie ma na co czekać .Widzisz , ja wyjeżdżam o 4:30 a wracam nie rzadko około 20 :00 , 21:00 ...
A za to ,że pomagasz ludziom (?) :-B
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
paszczak007 napisał/a:
berpa, to zmieniaj już .
Od 3 tygodni jeżdżę na zimówkach :mrgreen: .
paszczak007 napisał/a:
pomagasz ludziom
Czasem ( gdy się ociągają ) pomagam przenieść się na lepszy świat :evilsmile: .
 

czaszka  Dołączył: 19 Paź 2009
matth napisał/a:
Klebbery Krisalp HP2 195/65/15...
A na śniegu kleberki idą jak retrak :]

O, ja właśnie wczoraj zmieniłem swoje Uniroyale na identyczne zimowe Klebbery.
Złego słowa o nich powiedzieć nie mogę, dostałem je w komplecie z zakupionym autem więc to nie był jakiś mój świadomy wybór. Pan oponiarz stwierdził, że to bardzo dobre gumki i jeszcze sporo życia przed nimi. Czego chcieć więcej? :mrgreen:
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
czaszka, mam Klebery w tym rozmiarze i nie podzielam zachwytów fachowca.
Na błocie pośniegowym kiepsko. Na śniegu dają radę, ale nic ponad przeciętność. Jak na zimówki, są zaskakująco dobre na suchym asfalcie, nawet przy temp. +10 C.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Kytutr napisał/a:
Przy okazji zapytam, czy zna ktoś dobrą kompresor/pompkę z wiarygodnym manometrem?

Made in Poland ;-)
http://allegro.pl/mini-ko...3664315779.html


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach