plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak jak napisałem, główne różnice to oświetlenie i balans bieli. Z tego wynika cała reszta.
 

msnolan  Dołączył: 26 Lis 2013
Cóż, ja obstawiam nadal zakup jakiejś jasnej stałki. Tylko której? (niekoniecznie z potwierdzeniem ostrości)

Sprzedałem SMC Pentax-M 50mm z powodu jej ogniskowej - obiekt fotografowany znajduje się 2 metry od przeciwległej ściany i niestety nie mieścił się w kadrze.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Nie widzę sensu jasnej stałki, skoro i tak będziesz ją domykał. Kup lampę.
 

msnolan  Dołączył: 26 Lis 2013
ggdh napisał/a:
Kup lampę.

Mówisz oczywiście o lampie doświetlającej nad zbiornik? :-D
Bo lampa błyskowa + fotografia akwarium raczej się wyklucza.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Oczywiście :-D
 

msnolan  Dołączył: 26 Lis 2013
Chyba faktycznie spróbuję z softboxem. Może jakiś projekt DIY ;-)
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
msnolan napisał/a:
Bo lampa błyskowa + fotografia akwarium raczej się wyklucza.

Nie, nie wyklucza się. A efekty są o wiele ciekawsze niż świecenie stałym- dużo lepiej wydobywa kolory rybek. Zasada jest taka aby nie świecić równolegle z obiektywem ale z góry i pod kątem ok. 45º. Można użyć albo statywu dla lampy i wyzwalaczy radiowych albo specjalnego adaptera montowanego między aparatem a lampą z regulowanym kątem pochylenia.
PS
Po BW i CW ostatnio zaczyna mnie znowu nosić na jakiś mały projekt- Azja z krewetkami i może gupikami z dużą ilością zieleni (gdzieś jeszcze mam butlę co2 i reduktor z zaworem elektrycznym :-) ). Tylko tym razem baniak będę kleił sam :mrgreen:
 

msnolan  Dołączył: 26 Lis 2013
Jeśli chodzi o fotografię fauny to zgadzam się w całej rozciągłości.

Cytat
zaworem elektrycznym

elektromagnetycznym ;-)

Masz butlę i doświadczenie... Do tego szkło Ow z fajnym szlifem... Ruszaj z projektem roślinnym. Ja teraz bardziej skupiam się na ryuboku i nature, chociaż holendry też bywały.
Służę radą :lol:
Pozdrawiam
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
kojut napisał/a:
ylko tym razem baniak będę kleił sam :mrgreen:


Ja po dwóch potopach z własnoręcznie klejonych zbiorników następne zamówiłem u fachowców i póki co jestem zadowolony. Chociaż fakt, że pomiędzy klejeniem a rozszczelnieniem upłynęło kilkanascie lat tez może mieć znaczenie :mrgreen:
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Jakby kogoś interesowało . Artykuł z Petapixel RYBKI

Cytat
He takes his photos with a D800 and a 105mm f/2.8 Macro lens, most often setting up his strobes directly above the fish tank (although he’ll change the lighting as needed if he wants “a different style and tone.”) The trick, Angkatavanich tells us, is to clean the tank and filter the water as clear as possible.
 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
Odkopię temat, zdjęcie jakoś sprzed roku:
 
dzidzi  Dołączył: 21 Lis 2011
Cudny jest ten Bojownik!!
 

kris81pl  Dołączył: 02 Lut 2008
Fajne gupiki
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
kris81pl napisał/a:
Fajne gupiki

gdzie? :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W linku u Nieostrego.
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
jeśli się nie mylę, to na zdjęciach tam jest Bojownik Betta splendens.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Tomek B. napisał/a:
kojut napisał/a:
ylko tym razem baniak będę kleił sam :mrgreen:


Ja po dwóch potopach z własnoręcznie klejonych zbiorników następne zamówiłem u fachowców i póki co jestem zadowolony. Chociaż fakt, że pomiędzy klejeniem a rozszczelnieniem upłynęło kilkanascie lat tez może mieć znaczenie :mrgreen:


Tez chcialem sie przymierzyc do klejenia samodzielnego. Kupic szklo w PL, zawiezc na obczyzne i skleic na miejscu. Po wniknieciu w ekonomiczny aspekt przedsięwzięcia okazalo sie, ze w PL drozej wyszloby kupic szklo 8mm niz w Niemczech zamowic baniak ze szkla 10mm. Kostka 70x70x60.
 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
ggdh, co za wymiar ;) Morszczyzna czy roślinniak?
 

kris81pl  Dołączył: 02 Lut 2008
Kiedyś w podstawówce wpadłem na genialny pomysł sklejenia małego akwarium jako przedszkola dla rybek.
Szyby jakieś już były, silikon wziąłem z garażu od ojca w pistolecie. Skleiłem wszystko elegancja francja.
Zauważyłem jednak, że nad akwarium krąży jakieś fatum - wszystko w nim zdychało...
Później doszedłem, że budowlany silikon uwalnia różne substancje :)
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
peterK napisał/a:
ggdh, co za wymiar ;) Morszczyzna czy roślinniak?


Sternotherus carinatus


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach