wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
http://ninateka.pl/film/d...zy-piotr-stasik tu online można sobie oglądnąć :)
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Bert Stern. Prawdziwy Madman

To chyba najsłynniejsze zdjęcie Berta Sterna zrobione dla Smirnoffa. Miał on bardzo wielki wpływ na wypromowanie samej marki w USA, z drugiej- na zmianę przyzwyczajeń amerykanów, jeśli chodzi o konsumpcję alkoholi. To były czasy, kiedy jeśli ktoś chciał mieć takie fotki, musiał lecieć do Egiptu :-) .
W C+ można obejrzeć dokument "Bert Stern. Prawdziwy Madman"- o twórcy tych fotek. Dużo ciekawych materiałów- Stern pracował dla najważniejszych magazynów modowych w USA w czasach, kiedy były prawdziwą instytucją (polecam też "Diabeł ubiera się u Vreeland). Miał wszystko, był supergwiazdą, stracił wszystko przez narkotyki. Wrócił na szczyt dzięki... zdjęciom pigułek.

I jeszcze piękna historia o MM, i niesamowitej sesji zdjęciowej, oraz wyjaśnienie skąd wzięły się te pomarańczowe mazy na zdjęciach. Część o MM jest chyba najbardziej przejmująca w całym filmie.
I jeszcze jedno:

...czyli sesja z Lindsey Lohan (to już sami poszukajcie kto to jest :-) ), która z jednej strony naraziła go na plucie i hejterstwo, z drugiej- zablokowała strony gazety która zamówiła sesję :-) .
Uwaga techniczna- po sesji z LL można skończyć oglądanie. Reszta-czyli czasy obecne Sterna jest dla mnie niestrawienia, wydumana i pretensjonalna i psuje całą przyjemność oglądania.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Film fajny, z klimatem, ciepły, głęboko humanistyczny. Anielsko cierpliwy "dziadziuś Tadziu". Przypomina mi trochę filmy Pawła Łozińskiego. Momentami bardzo osobisty, jeśli chodzi o Rolkego. Film zapada w pamięć.

Scenka od 1:08 do 1:18 była na TVP 2 ?
http://www.youtube.com/watch?v=J8zHj8e9cCE
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Obejrzałem film o Rolke i powiem szczerze, że jestem poniekąd rozczarowany. Spodziewałem się czegoś ciekawszego, głębszego. Dziękuję za udostępnienie mi możliwości obejrzenia, bo mimo wszystko czas stracony to nie był.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
M.W napisał/a:
Scenka od 1:08 do 1:18 była na TVP 2 ?
Flash mi nie chodzi.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
M.W napisał/a:
Scenka od 1:08 do 1:18 była na TVP 2 ?


Większości scen z tego zwiastuna nie widziałem w filmie.

wojtekk, Rolke ze swoją biografią może faktycznie narobić sporego apetytu. Jednak efekt końcowy tego dziełka zawdzięczamy reżyserowi.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Obejrzałem film o Rolke i powiem szczerze, że jestem poniekąd rozczarowany. Spodziewałem się czegoś ciekawszego, głębszego.

Może dlatego że film został :
Cytat
Większości scen z tego zwiastuna nie widziałem w filmie.


Fotograf wojenny 1 godz. 36 min.
W TVP tylko 50min.
http://www.filmweb.pl/fil...ny-2001-158832#


Cytat

http://vimeo.com/73178733
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Takie coś ma się pojawić wkrótce na DVD:

http://merlin.pl/Oblicza-...4.html#fullinfo
 

baldek  Dołączył: 22 Mar 2009
 

mizu  Dołączył: 13 Lip 2013
Ansel Adams - A Documentary Film 2002
http://www.youtube.com/watch?v=wWxmv4iT3TI
aż się dziwię, że nie było.
Wspaniały portret wspaniałego fotografa. Nie sądziłem, że mi się tak spodoba.

Bardzo polecam, o moim ulubionym artyście:
http://www.gregorycrewdsonmovie.com

Można dorwać, nawet na youtube, starą francuską serię Contacts (Stykówki), chyba 3 sezony. Bardzo ciekawa pozycja.

BBC "Geniusz zaklęty w fotografii" to pewnie każdy zna.

I jeśli ktoś nie wie, to koniecznie cały cykl "fotograf miesiąca" szerokikadr.pl

[ Dodano: 2013-11-27, 16:42 ]
sylwesto napisał/a:
Takie coś ma się pojawić wkrótce na DVD:

http://merlin.pl/Oblicza-...4.html#fullinfo


Kupie sobie na gwazdkę.
Widziałem z tego boxa "Anton Corbijn. Na wylot"
bardzo fajny.
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Fotograf najpiękniejszych
Opis na Telemanie
Nie wiem czy mówi wam coś nazwisko Erwin Blumenfeld. Mnie nic- no ale ja jestem prosty człowiek... Tymczasem w latach 50-tych ub. wieku był to najlepiej opłacany fotograf. Niestety- modowy. Dlaczego "niestety"? Bo sam Blumenfeld nie lubił tego. Nie lubił fotoedytorów, uważał ich za kretynów a zdjęcia modowe porównywał do prostytucji. Bardziej cenił swoje zdjęcia z okresu "paryskiego", gdy eksperymentował z kolorem, światłem czy fakturą.


I nawet głupią fotkę z kiecką potrafił zrobić tak, że dziś wali w głowę:



I nie jest to tylko takie "mruganie oczkiem" do widzów, że niby jestem tu wielki artycha, a wam rzucam perełki. Z drugiej strony- wiele jego prac nie zestarzało się wcale, wciąż się bronią, i wciąż są kopiowane- np. jak ta okładka "Vouge"



Bardzo ciekawy dokument, o bardzo ciekawym człowieku.
A tu można obejrzeć kawałek
Link do bazy IMDB
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Blumenfeldt był niesamowity - polecam ten dokument, jest bardzo dobry.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat


Kilkutygodniowy pobyt w stolicy Kambodży, Phnom Penh, był dla Antoine'a D'Agata, fotografa agencji Magnum, doświadczeniem ekstremalnym. Zdążył on wówczas nawiązać burzliwy romans z prostytutką Lee, sprzedającą popularny "lód" - narkotyk, który w Południowo-Wschodniej Azji jest równie powszechny co crack w USA. Ten związek z góry skazany był na niepowodzenie, a jak tragiczny znajdzie on finał, można się było jedynie domyślać.

Twórczość urodzonego w 1961 roku w Marsylii fotografa początkowo skupiała się na ukazywaniu odizolowanych przestrzeni. Później zwrócił on jednak swoje zainteresowanie ku cielesności. Wyprawa do Kambodży stanowiła dla niego okazję, by bezgranicznie poświęcić się tej tematyce, wiążąc ze sobą życie i sztukę w ciasnym uścisku. D'Agata praktycznie nie wychodził na ulice Phnom Penh, siedział w ciasnym mieszkaniu Lee, dzieląc z nią narkotyki, łóżko i niełatwe uczucie. Seria zdjęć, które wówczas wykonał, porażają dosłownością. Francuz, mimo iż jest niewidomy na jedno oko, po raz kolejny zabłysnął wyczuciem, dokumentując na fotograficznej kliszy skazany na niepowodzenie związek dwojga ludzi w miejscu będącym prawdziwym piekłem na Ziemi.

"Co poruszyło nas w pracach Antoine'a D'Agata to sposób, w jaki archiwizuje swoimi zdjęciami własne doświadczenia życia na krawędzi, jak gdyby starał się opierać nieubłaganemu upływowi czasu" - mówi jeden z reżyserów filmu Tommaso Lusena de Sarmiento. "Takie podejście charakteryzuje wszystkie jego fotografie, wydające się prywatną walką ze śmiercią (...). Są intymnym i fragmentarycznym pamiętnikiem relacji artysty z jego obiektami, prostytutkami i handlarzami narkotyków, których spotkał podczas nocnej włóczęgi po obrzeżach społeczeństwa".
http://www.planeteplus.pl...a-d-agata_34711

Trailer | The Cambodian Room - Situations with Antoine D'Agat
http://www.youtube.com/watch?v=9hBN_1YWyOs

zdjęcia:
http://www.magnumphotos.c...&ERID=24KL53T_6

Film jest dostępny z lektorem. Wystarczy poszukać 8-)

I jeszcze raz Antoine D’Agata :
Cytat
Atlas reż. Antoine D'Agata, Francja, 2013, 76 min




Antoine D’Agata to niewidomy na jedno oko kontrowersyjny francuski fotograf, członek Magnum Photos, uczeń Larry’ego Clarka i Nan Goldin, którego zdjęcia pełne seksu, narkotyków, brutalności i poczucia zagubienia w świecie, porażają dosłownością i siłą wyrazu. Są intymnym i fragmentarycznym pamiętnikiem artysty z własnego życia i relacji z osobami, które spotyka podczas podróży w nieznane – na obrzeża otaczającej rzeczywistości i społeczeństwa.

Wyreżyserowany przez D’Agatę film pokazuje nam świat, w którym żyje ten zupełnie wyjątkowy człowiek. Seks i narkotyki od zawsze były częścią jego prywatnego i artystycznego życia, bo okazuje się, że własna biografia i uprawiana przez niego sztuka połączone są w ciasnym uścisku. W filmie poznajemy postacie, które D’Agata spotyka na swej drodze. Prostytutki, alfonsi, handlarze narkotyków – wszyscy oni stają się obiektami tego fragmentarycznego, ale bardzo osobistego filmowego pamiętnika. Związki, jakie artysta nawiązuje z tymi osobo-obiektami, a także sam sposób ich filmowania pozwala domniemywać, że D’Agata w ten właśnie sposób stara się walczyć ze śmiercią i upływającym nieubłaganie czasem.

W efekcie jednak widzimy tu nie tyle walkę nieszczęśliwego, niemogącego odnaleźć się w życiu człowieka, co raczej porażającą dokumentację piekła, jakie panuje na Ziemi. Czujemy, że dotykamy go realnie, niemal namacalnie, bo z ekranu poraża nas śmiertelny światłocień fotografii artysty. Ten bardzo złożony i problematyczny film bez wątpienia prowokuje i odpycha, ale zarazem otwiera oczy na sprawy, które zazwyczaj staramy się ukryć lub trwale wymazać z naszego życia.
http://www.youtube.com/watch?v=mbWFt9H8pbI
http://collegiumartis.pl/...-film-festival/
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
TVP Kultura
Do obejrzenia dzisiaj w TVP Kultura
http://www.tvp.pl/kultura...g-bang/17026533
 

rafal77  Dołączył: 13 Lip 2008
TVP Kultura dzisiaj było o 8-00 ale jutro 2015.01.05 o 12:05 powtórka większy cykl pierwszy z dziesięciu filmów
https://www.facebook.com/...6624940&fref=nf
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Geniusz zaklęty w fotografii PL
Geniusz zaklęty w fotografii PL

24h.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
You need permission :)
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat


Nie mrugaj - Robert Frank (2015)

Antyteza wypranych z życia filmów o artystach. Tryskający życiem, szalony portret jednego z najwspanialszych fotografów w historii – Roberta Franka, ikony bohemy Nowego Jorku, który w 1944 roku przybył do USA ze Szwajcarii i od razu poddał się energii emanującej z Amerykanów.
Film jest pochwałą niepodrabialnego amerykańskiego entuzjazmu wobec życia we wszelkich przejawach, które nigdy się nie poddaje i zawsze walczy o pełnię wrażeń. Frank trafił na idealny czas i szybko został jego kronikarzem – przed jego aparatem przewijali się bitnicy, hipisi, kontrkulturowi artyści i różni odmieńcy z Nowego Jorku. Z równą pasją portretował: walijskich górników, peruwiańskich Indian, londyńskich bankierów i amerykańskich rednecków. Cały czas w drodze, często robiąc zdjęcia z ukrycia, gdy było zbyt niebezpiecznie, utrwalił świat sprzed globalizacji, uwodząco piękny w swojej różnorodności. Jego realistyczne i poetyckie zdjęcia pokazujące samotność i Amerykę niczym z obrazów Edwarda Hoppera, wywołały prawdziwą burzę. Zarzutów wobec niego było dużo – surowy realizm, zła kompozycja, brak logiki i harmonii, nieostrość. To jednak właśnie te cechy jego twórczości zdecydowały o jego sukcesie i pomogły stworzyć nowy styl, zwany antymomentyzmem.
Frank darzył miasto Nowy Jork prawdziwą miłością i przez dziesiątki lat rejestrował poezję jego ulic, a wiele z tych obrazów znalazło się w filmie Laury Israel. Był zachłanny na życie oraz ludzi, i stawiał na swobodę twórczą – jeden z filmów kręcił przez godzinę w jednym ujęciu, będąc ciekawym, jakie wydarzenie uda mu się w ten sposób zarejestrować. Awangardowe filmy, które robił całkowicie na swoich warunkach, były dla niego wentylem bezpieczeństwa wobec komercyjnych zleceń, których się podejmował. W "Nie mrugaj – Robert Frank" znalazły się fragmenty wielu z nich. Na archiwalnych nagraniach zobaczymy m.in. Rolling Stonesów wyrzucających przez hotelowe okno telewizor (wyimki z legendarnego "Cocksucker blues", który sam Mick Jagger obłożył zakazem rozpowszechniania, przerażony tym, jak prezentują się poczynania zespołu) i wywiady reżysera ze śmiertelnie chorym synem oraz Allena Ginsberga.
Film, bogato ilustrowany zdjęciami Franka oraz muzyką i poezją artystów, z którymi pracował (m.in. Velvet Underground, Bob Dylan, Jack Kerouack, Living Theater), jest także wykładnią jego poglądów na temat sztuki, filozofii i sensu bycia z ludźmi. Jest to również pochwała wolności i braku kompromisów, szczególnie aktualna w świecie ogranicznym regułami globalnych korporacji i zunifikowanych algorytmów.

[opis festiwalowy]
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
TVP Kultura nadała dziś "Czarną skrzynkę", dokument Krzysztofa Kowalskiego i Dawida Garncarka o Tomaszu Tomaszewskim.
Jeśli ktoś przegapił, można go obejrzeć tu .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach