alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Fuji GA645
http://camerapedia.wikia.com/wiki/Fuji_GA645

Czy ktoś używał tego aparatu? Chętnie posłuchałbym opinii. Spodobała mi się koncepcja średnioformatowego point'n'shota :-)

Inna sprawa, to czy jest sens pakować się w 6 x 4,5? Wielu użytkowników twierdzi, że lepiej kupić cyfrowy FF.

Negatwy skanowałbym V700 z zamiarem robienia wydruków 100x80
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ja uzywalem. Genialny, po prostu Contax G sredniego formatu. Do tego cichutki.

Tyle ze ten 645 nie bardzo warty przesiadki. Jak juz prostokat, to 69 jak dla mnie. Wtedy jest skok wrazeniowy (jakosc - ostrosc, ziarno - mnie nie kreci).
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
alkos napisał/a:
Ja uzywalem. Genialny, po prostu Contax G sredniego formatu. Do tego cichutki.

Tyle ze ten 645 nie bardzo warty przesiadki. Jak juz prostokat, to 69 jak dla mnie. Wtedy jest skok wrazeniowy (jakosc - ostrosc, ziarno - mnie nie kreci).


Dlaczego już nie używasz? Czy awaryjność jest podobna jak G? :-)

Mnie najbardziej zależy na formacie. Ideał to 6x7.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie wiem jak z awaryjnoscia, ale akurat ten ktorego mialem wykazywal lekka sklonnosc do ostrzenia dalej niz powinien ;-)

Poza tym jakos nie moge zmeczyc sredniego formatu. A kiedy od poodbijalem sobie nieco APX100 w malym mam watpliwosci czy potrzeba mi wiecej jakosci na 8x10 niz dadza niskoczule filmy :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
A kiedy od poodbijalem sobie nieco APX100 w malym mam watpliwosci czy potrzeba mi wiecej jakosci na 8x10 niz dadza niskoczule filmy :-)
A ja bym chcial 6x7 zeby w koncu normalnie naswietlac 8x10 bez tych badziewnych nierownych marginesow :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Doszedlem do wniosku ze nie zamienie wygody uzytkowania na ladniejsze ramki :-P
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Miałem przez krótki okres (jakieś dwie rolki) wersję GA645zi - z zoomem i AF. Nie pokochaliśmy się, ale chyba dlatego, że to jest taka świnka morska (ani świnka, ani morska). Chyba zupełnie niesłusznie sądziłem, że toto będzie małe i poręczne, a nie do końca było. No i ten zoom to tak trochę psu na budę.

Byś może ten aparat potrzebował więcej czasu na polubienie, nie wiem.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Kompaktowa 6x7 ;-)

Poszukałem nieco w sieci.

Piszą ludzie oczywiście o Mamiyi 7.Ale też o Bronica GS-1, wymieniany jest też Pentax, choć to przecież kloc (67II już lepiej).

No i na rynku jest też Fujifilm GF670.
http://www.gf670.co.uk/

[ Dodano: 2012-01-30, 11:20 ]
Ups, zobaczyłem cenę tego Fuji... Zresztą Mamiye też kosztują, tak jak Pentax 67II w dobrym stanie.

Bo szkła do Pentaxa są relatywnie tanie.

[ Dodano: 2012-01-30, 11:23 ]
O i jeszcze śmieszny: Plaubel Makina W67.
http://www.google.com/url...SdfzTkhgmPLhidA

Nawet Ken o nim pisze :-D http://www.kenrockwell.com/tech/plaubel.htm
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Mamiye 7 to trzeba bylo kupowac w czasach cyfrowej rewolucji. Podobnie jak wiele innych srednich formatow. Ale to juz bylo. Teraz juz chyba przebila pulap cenowy z czasow precyfrowych, a szczegolnie szkla :-(

[ Dodano: 2012-01-30, 11:28 ]
A jeszcze a propos 6x9, to Fuji GW690 to calkiem przystepny cenowo brzydal. Strasznie smieszny aparat, kopia Leici w skali 2:1 :-)
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
dzerry napisał/a:
Mamiye 7 to trzeba bylo kupowac w czasach cyfrowej rewolucji. Podobnie jak wiele innych srednich formatow. Ale to juz bylo. Teraz juz chyba przebila pulap cenowy z czasow precyfrowych, a szczegolnie szkla :-(


Masz racje i wydaje mi się, że wzrost cen dotyczy wszystkich aparatów analogowych. Wystarczy popatrzeć na ceny Kijewów na allegro :-/

Poza tym w czasach cyfrowej rewolucji to ja byłem na etapie "kochanie stań na tle tego zabytku a ja zrobię Ci zdjęcie" :-)

dzerry napisał/a:

A jeszcze a propos 6x9, to Fuji GW690 to calkiem przystepny cenowo brzydal. Strasznie smieszny aparat, kopia Leici w skali 2:1 :-)


Ostatnio był na allegro.... ale po wielu przemyśleniach, to nie to :-)

http://www.flickr.com/pho...nik/3935037788/ ;-)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
O, widzę, że ktoś tu już niuchał w temacie Fuji 645.

To jak to jest z tym autofokusem w GA645, tudzież w GS645? :-)
 
Mauros  Dołączył: 12 Lip 2007
radekone napisał/a:
To jak to jest z tym autofokusem w GA645, tudzież w GS645?

GS645 to manual fokus :-)
Oba miałem w rękach dość dawno temu ale GA w wersji z zoomem (ZI), dziwny mi się wydał - taki MF P&S no i trzeba sie na pionowe kadrowanie przestawić co jednak przychodzi dość szybko. AF działa - tyle pamiętam :-D . Sam polowałem na GW670 bo jakoś ten format mi podchodzi najbardziej ale okazyjnie trafiłem GS645S (ten ze zderzakiem). GS645 natomiast bardzo fajny, po złożeniu malusi (jak na 645), trzeba się liczyć z wymianą mieszka po zakupie.
 
zoran  Dołączył: 08 Wrz 2009
alkos napisał/a:
Ja uzywalem. Genialny, po prostu Contax G sredniego formatu. Do tego cichutki.

Tyle ze ten 645 nie bardzo warty przesiadki. Jak juz prostokat, to 69 jak dla mnie. Wtedy jest skok wrazeniowy (jakosc - ostrosc, ziarno - mnie nie kreci).


Do mnie właśnie dotarł fuji GA 645 i z tą cichością to kiepsko u niego, mocno hałasuje AF i z tego powodu wcale nie jest cichszy niż lustrzanka średnioformatowa, można ręcznie ostrzyć ale to tylko na papierze, ostrzy się kółkiem nastawczym zmieniając odległość na wyświetlaczu, aparat ustawia tą odległość hałasując oczywiście ale następne zdjęcia już cicho, tylko tykniecie migawki centralnej ale za każdym przestawieniem odległości i tak uruchamia się głośny mechanizm ustawiania, a poza tym to takie ustawianie na czuja, nigdy nie wiadomo czy dobrą odległość ustawiliśmy.
 
stereo  Dołączył: 17 Maj 2008
Od ok. 3 lat mam fuji GS645S - rewelacyjny mały i lekki aparat. Przez kilkadziesiąt rolek żadnego zepsutego zdjęcia (no chyba że liczymy te, na których zapomniałem zdjąć dekielek - urok dalmierza). Ustawianie ostrości bezproblemowe, a mam okulary. Ale brakuje w tym lustra jednak... A format 6x4,5 fajny, bo aparat nie za wielki, a już średnie to jest. Na duży plus to pionowy kadr - po przyzwyczajeniu się dziwnie wygląda prostokąt w poziomie :) Takie moje 3 gr.
 
zoran  Dołączył: 08 Wrz 2009
GS 645S to już inna bajka trochę, solidnie to wygląda, ręczne ustawianie odległości, ręczny przesuw filmu, cichutki przez to, mój to trochę jak robokop ostrość ustawia, podobne dźwięki wydaje jak ten pan;)
Jest też problem mały z kółkiem nastawczym, przy zmianie parametrów czasu, przesłony czy iso liczby nie zmieniają się płynnie tylko przeskakują w niekontrolowany sposób aż trafi na tę wybraną wartość, najbardziej jest to widoczne przy zmianie czasu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach