Dariusz  Dołączył: 02 Wrz 2013
Jestem zdziwiony, czyaj zaskoczony [Nikon]
Właśnie czytam o nowej wersji "wstępnej" lustrzanki od (tfu) Nikona. Mianowicie D3300. I, o ile osobiście nie byłbym zainteresowany nabyciem, to przyznać muszę, że jestem pod wrażeniem najnowszej oferty Nikona skierowanej do najskąpszej portfelowo klienteli. Duży, w sensie ilości pikseli, CMOS w sam raz dla megalomanów, szybszy procesor, ISO do 25600 i prędkość pieciu klatek na sekundę zdejmuje z twarzy drwiący uśmieszek. "1080/60p Full HD video". Nowy "zapadający" (collapsible) 18-55mm F3.5-5.6 VR II obiektyw standardowy również został przedstawiony - 30% mniejszy i 20% lżejszy od poprzednika. Co zrobiło na mnie największe wrażenie jest brak OLPF na sensorze, rozwiązanie dotychczas spotykane w najdroższych opcjach cenowych..
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Akurat najważniejszą wartością w obiektywach jest ich jakość optyczna. Waga i rozmiar mają znaczenie, ale drugorzędne.

Co do samego 3300 - to na pewno przyciągnie ludzi. Dodajmy do tego jeszcze brak filtra dolnoprzepustowego.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Dariusz napisał/a:
Nowy "zapadający" (collapsible) 18-55mm F3.5-5.6 VR II obiektyw standardowy również został przedstawiony - 30% mniejszy i 20% lżejszy od poprzednika.

Należy mieć tylko nadzieję, że lepszy jakościowo niż ten w N1. Zanim całkowicie odmówił współpracy odlazła guma. Nie wiem, czy to chamskie łapska spowodowały, czy Nikon ciągle traktuje ten ficzer jako swój znak szczególny? ;-)
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
x4rd, bo najłatwiej zwiększyć rozdzielczość w testach zdejmując filtr AA ;-) Apteczni będą mieli powody do zachwytu elwupehaememy pójdą w górę, ludzie zobaczą że to cud-miód i pognają do salonów zakupić za 2999 złotych :) niestety ale D5100 trzyma się (za) mocno w stosunku cena/jakość, a jak ktoś potrzebuje lepszego AF i 60kl/s ma 5200... no chyba, że cena na start będzie ok 2500 zł max z 18-55 vr...
 

Dariusz  Dołączył: 02 Wrz 2013
x4rd napisał/a:
Akurat najważniejszą wartością w obiektywach jest ich jakość optyczna. Waga i rozmiar mają znaczenie, ale drugorzędne.

Dlatego ja odbieram to odciążenie obiektywu jako ulepszenie. Oczywiście, jeśli odchudzenie obiektywu odbyło się kosztem jakości optycznej, to nie jest to żadne niczego ulepszenie i w ogóle nie powinno mieć miejsca na samym początku
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Dariusz napisał/a:
Dlatego ja odbieram to odciążenie obiektywu jako ulepszenie.
ja mam za to jedno "zapytanie" - gdzie w nowym 18-55 VR II jest pierścień MF - w starym był (taki se, bo się kręcił i wysuwał, ale był) a w nowym jakoś nie dostrzegam ?

[ Dodano: 2014-01-18, 14:49 ]
Dariusz napisał/a:
jeśli odchudzenie obiektywu odbyło się kosztem jakości optycznej


VR II:
- 11 elementów / 8 grup
- min fokus od 25 cm
- f/max 22
- waga 195g

VR
- 8 grup / 11 elementów
- min fokus od 28 cm
- f/max 22
- waga 265g

cieszy skrócenie o 6cm minimalnej odległości ostrzenia - zobaczymy czy jakość pozostała - wg.
http://photographylife.co...f3-5-5-6g-vr-ii to jednak nieco inna konstrukcja od VR mimo tej samej ilości szkła

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach