wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Widzę że narodziła się nowa kategoria fotografujących ... "kieszonkowcy", dla których najważniejszym kryterium jest wielkość aparatu i jego możliwość schowania do kieszeni. Nie martwcie się, producenci odzieżowi też to widzą i już oferują "kieszenie" mogące pomieścić bez problemu lustrzankę ;-)

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Cytat
Czy poza wyglądem ten aparat oferuje coś ciekawego?
Nic. No może hybrydowy wizjer.
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
jorge.martinez napisał/a:
Cytat
Czy poza wyglądem ten aparat oferuje coś ciekawego?
Nic. No może hybrydowy wizjer.


Nawet nie tyle (tylko wizjer elektroniczny zapewne), ale zależy co kogo w aparacie interesuje.
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
wuzet napisał/a:
Widzę że narodziła się nowa kategoria fotografujących ... "kieszonkowcy", dla których najważniejszym kryterium jest wielkość aparatu i jego możliwość schowania do kieszeni. Nie martwcie się, producenci odzieżowi też to widzą i już oferują "kieszenie" mogące pomieścić bez problemu lustrzankę ;-)


Z otworem na obiektyw ma sie rozumiec. Generalnei to idea bezlusterkowcow opiera sie glownie na kompaktowych wymiarach.
 
jurekg  Dołączył: 22 Mar 2008
wuzet napisał/a:
Widzę że narodziła się nowa kategoria fotografujących ... "kieszonkowcy", dla których najważniejszym kryterium jest wielkość aparatu i jego możliwość schowania do kieszeni.


+1 za tych kieszonkowców ;)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
wuzet napisał/a:
Widzę że narodziła się nowa kategoria fotografujących ... "kieszonkowcy", dla których najważniejszym kryterium jest wielkość aparatu i jego możliwość schowania do kieszeni.


To zależy jak na to spojrzeć są różne punkty widzenia.
Fotograf studyjny może to ignorować przychodzi do studia i wszystko czeka.
Fotoreporter/kotleciarz w sumie też. On wie, że jedzie na imprezę i wie co będzie robił może zaplanować jaki sprzęt zapakować do torby.

Natomiast pewna grupa fotografuje z przypadku kiedy nadarzy się okazja lub wystąpi niespodziewana potrzeba i wtedy jest istotne to aby mieć przy sobie jakikolwiek aparat.
Dopóki nie istniej aspekt przyzwoitej jakości nie ma problemu są komórki małe kompakty itp ale kiedy jakość jest istotna ...cóż tutaj mamy sporo ograniczeń głownie z powodu doboru zakresu i klasy optyki. Mamy w kieszeni szeroki kąt a możemy nagle mieć potrzebę zapięcia zooma lub na odwrót itp.

Miałem w życiu wiele sytuacji kiedy nadarzyła się okazja aby zrobić fajne zdjęcia ale niestety nie miałem przy sobie "luszczanki" no bo jak na codzień nosić ze sobą takiego klocka jakim był Zenit czy inny aparat tego typu?

Nie sądzę, że takie "kieszenie" coś tu poprawią.
Natomiast dobrze jest mieć odpowiednio duże kieszenie w odzieży aby upchać tam jakiś spory kompakt czy bezlusterkowca a może nawet i luszczankę Pentaxa z nalesnikiem :-D
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
fotopolis już wypuściło informację prasową na temat korpusu, optyczne zresztą też ale chwilowo u mnie wyświetlają się "prace konserwacyjne" więc nie mam jak zapodać linka;)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
1299$ w preorderze w Adoramie.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Na Aptecznych zdjęcia z aparatu ;-) bo ja wiem czy szał jest ?
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wzialem do reki, no, wzialem do reki, no, wzialem......... ale oddac musialem, bo byla kolejka do ogladania trzech modeli......
No wzialem, no. No i nie chcialem oddac, ale musialem....
Dlaczego k....... nie moze zrobic w tym stylu Pentax!!!?!?!??!?!?!?!?!?!?
Lekkie to, przyjemne to, precyzyjne to, szybkie to, dokladne to,
chyba pierwszy raz zdradze Pentax.....................
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Podali ceny do wiadomości no cóż IMO przesadzili i to mocno.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
E tam, e tam. Jako zabawka jest super. Zdjęcia można zrobić każdym aparatem. A ten jest po prostu fajnie pomyślany. Brałbym jak moderator regulamin* :evilsmile:

*mod edit
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Zauważyłem w B&H-u i Adoramie spore obniżki cen na obiektywy Fuji. Czy w innych regionach tez tak jest ?
 

tofik  Dołączył: 19 Lut 2007
X-T1 czy Pentax K-3 oto dylemat. Pomijam kwestię szklarni, ceny, itp.
Ważne są dla mnie uszczelnienia, szybki AF i mały rozmiar.
Tak, proszę o radę.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
tofik, nie bierz bezlusterkowca jak chcesz szybki af, dodatkowo ostatnie doniesienia stawiają pod znakiem zapytania szczelność tego aparatu: LINK DO ARTYKUŁU
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
tofik, nie bierz bezlusterkowca jak chcesz szybki af
Nie jestem pewny, czy k-3 wespół z topowym DA 16-50 będzie szybszy od serii OMD, czy od GH-3 z topowymi zoomami. Raczej nie będzie... :mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Poważnie? myślałem, że się w pentaksach poprawiło z af'em?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Benek napisał/a:
Nie jestem pewny, czy k-3 wespół z topowym DA 16-50 będzie szybszy od serii OMD

W jaki sposób nowsze body ma przyspieszyć silnik wbudowany w obiektyw?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
No właśnie. Dlatego nie rozumiem dlaczego z góry skazywać bezlusterkowca na przegraną w zawodach z lustrzanką.
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
plwk napisał/a:
Benek napisał/a:
Nie jestem pewny, czy k-3 wespół z topowym DA 16-50 będzie szybszy od serii OMD

W jaki sposób nowsze body ma przyspieszyć silnik wbudowany w obiektyw?


Wystarczy, ze obiektyw nie ebdzie bladzil, doostrzal i szybciej dostanie informacje o przeskoku. Czas AF to nie tylko czas silnika.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach