sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Eldred napisał/a:
Eee.. Sylwester masz takiego?


Eeeee, przecież wiesz... :evilsmile:

Polaroid od jakiegos czasu odgraża się, że wypuści nowy model i specjalnie do niego nowe filmy. Na razie jednak chyba nic z tego.



[ Dodano: 2011-04-13, 09:22 ]

karmazyniello napisał/a:
Wkłady kupowałem na alle... po 65zł


To cena za 20 sztuk.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
sylwesto napisał/a:
Polaroid od jakiegos czasu odgraża się, że wypuści nowy model i specjalnie do niego nowe filmy. Na razie jednak chyba nic z tego.
ciekawe jakby było z jasnością szkieł w tych nowych modelach.

sylwesto napisał/a:
Eldred napisał/a:
Eee.. Sylwester masz takiego?


Eeeee, przecież wiesz... :evilsmile:
świetnie wybrnąłeś, no ale z kim ja rozmawiam ;-)
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Eldred napisał/a:
ciekawe jakby było z jasnością szkieł w tych nowych modelach.


Póki co, to wiedzą to chyba tylko inżynierowie Polaroida i Lady Gaga.

Instaxa pożyczę Ci jak skończę wkład :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
karmazyniello napisał/a:
Eldred, jest kontrola nad lampą
Kontrola jest tylko w jedna strone. Mozna wymusic blysk niezaleznie od swiatla, ale nie mozna wylaczyc - jesli swiatlomeirz wyczuje za malo swiatla, to 100, 200 i 210 bedzie zawsze blyskac i nic nie mozna z tym zrobic. Probowalem zaslaniac flesz, ale wtedy po prostu niedoswietla.

[ Dodano: 2011-04-13, 10:22 ]
sylwesto napisał/a:
Polaroid od jakiegos czasu odgraża się, że wypuści nowy model i specjalnie do niego nowe filmy.
Ciekawe na czym beda robic te wklady, skoro wszystko oddali do Impossible :-) Jesli potraficie zaufac, ze Impossible zacznie w koncu robic wklady o rozsadnej jakosci, to mysle, ze warto zainwestowac w jakiegos SX-70, bo ze wszystkich polaroidow, to jest moim zdaniem wybor nie do pobicia. Plastyka tego szkielka jest przecudowna, szczegolnie przy ostrzeniu z niewielkiej odleglosci - a SX-70 potrafi ostrzyc od kilkunastu centymetrow. Do tego aparat dzielo sztuki technicznej.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
a SZ-70 potrafi ostrzyc od kilkunastu centymetrow.


Mam taka ulubiona fryzjerke, tez mnie strzyze z calkiem bliska.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Myslicie, ze warto polaczyc te tematy "natychmiastowe" - pogubilem sie jakim temacie pisze :-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
dzerry napisał/a:
Kontrola jest tylko w jedna strone. Mozna wymusic blysk niezaleznie od swiatla, ale nie mozna wylaczyc - jesli swiatlomeirz wyczuje za malo swiatla, to 100, 200 i 210 bedzie zawsze blyskac i nic nie mozna z tym zrobic. Probowalem zaslaniac flesz, ale wtedy po prostu niedoswietla.
uuu, czyli jednak nie za ciekawie jest bo przy szkiełku z f14 to prawie zawsze trzeba doświetlać :->

Połączyć tematy warto, bo w sumie są o tym samym.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Eldred napisał/a:
Czyli jednak nie za ciekawie jest bo przy szkiełku z f14 to prawie zawsze trzeba doświetlać
Nie do konca. Pamietaj, ze to jest film 800 ISO. Wiele razy udalo mi sie zrobic zdjecie bez lampy w pomieszczeniu przy rozproszonym swietle dziennym.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Nie no, wiem że nie zawsze, dlatego napisałem "prawie" ;-)
Zrobiłem 8 szitek iso 100 na szkiełku f8,9, muszę to sobie jakoś przeliczyć czy jest jaśniej niż
iso800 i f14 czy nie.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Eldred, co tu jest do liczenia? :-) Miedzy 8,9 a 14 jest niecale 1,5 dzialki roznicy. Miedzy 100 a 800 sa 3 dzialki. Instax w tym pojedynku jest o co najmniej 1,5 dzialki jasniejszy.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
dzerry, masz rację, przecież tam nie ma żadnej kontroli nad lampą w ciemnych pomieszczeniach, mój błąd.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat


Fuji Instax 210 - test

Fuji Instax 210 to najbardziej zaawansowany model z rodziny aparatów Instax japońskiego producenta. Dzięki nakładce makro umożliwia wykonywanie zdjęć już z odległości 45 cm od fotografowanego obiektu. Oprócz panoramicznego formatu zdjęć oferuje także możliwość przyciemnienia bądź rozjaśnienia zdjęcia, dwupozycyjny wybór zakresu ostrości (0,9-3 metry i 3 metry - nieskończoność) oraz przystawkę pomagającą w robieniu autoportretów.
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=15719
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Fajna zabawa z tym instaksem, problem w tym, że szybko się nudzi, przynajmniej mnie. Ale z tego co pamiętam, to parę osób na forum, też raczej szybko pozbyło się tej maszynki.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
A z intaxmi mini ktoś miał do czynienia?
 

gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
Tak, mam mini 25 :) wygrany w jakimś konkursie foto. Zabawka fajna,ale sama nie kupiłabym, ale córka się ucieszyła. Pobawiła się , 2 kasety wypstrykała i teraz leży i w zasadzie tylko dla zabawy gdzieś go bierze, ja nawet nie mam ciągot w jego strony. Taki sobie gadżecik.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Odkopuje temat. Używa ktoś Instaxa Mini 70 lub 90? Potrzebna jest mi informacja czy można wyłączyć Flash w którymś z nich.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Tylko w 90 da się wyłączyć lampę.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Dzięki, tak przypuszczałem. Nigdzie jednak nie znalazłem konkretów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach