tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jaką komórkę ?
Moja wysłużona Nokia ma już pomału dość, co byście polecili?
Zasadniczo to zależy mi na takim aparacie żeby miał:
-dobrą baterię, żeby długo trzymała
- dosyć proste menu,
- żeby chodził w miarę szybko tzn. coś jak moja stara Nokia, bo kolega ma Nokię N73 (chyba) to chodzi to to jak komp z winXP który by miał 16MB ramu :mrgreen:
- a jak by miał jeszcze polifoniczne dzwonki i mp3 to by był miód
Wybrałem coś takiego, SONY ERICSSON W200i
http://neo24.pl/produkt/,40680.html
jak może być? Może coś innego?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Ja bym wolał taki http://www.nokia.com.pl/n...0/features.html
Tylko raz miałem inny telefon niż Nokia i więcej nie chcę.
tomecki napisał/a:
kolega ma Nokię N73

Błyskawica to ona nie jest ale ma swoje zalety.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
No właśnie. To, co poleca kolega Zdano, jest super. Miałem mieć tę nokię (6300), ale już nie starczyło mi kasy w Anglii (120 funtów). Ale wygląd i funkcje są przecudowne. Wyświetlacz (wiadomo, że przy takim dobrym, to bateria trzyma z 5 dni), metalowa obudowa (bardzo solidna), nieduży, cienki, mp3 (na karty micro SD), aparat 2 mpix (do dla mnie najmniej ważne, ale zawsze coś :-D ). Suma summarum, świetny telefon.

Ja mam teraz SE K510i, który kupiłem od kolegi za 80 zł (nie kradziony. kupił na abonament w erze i miał go kilka miesięcy, a teraz w Anglii kupił sobie Samsunga)


Pozdrawiam!
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
Jezeli zalezy Ci na dobrej baterii to Sony Ericsson odpada bo tam przy normalnym uzywaniu 3 do 4 dni a przy sluchaniu radyjka lub MP3 to juz katastrofa pol dnia i bateria pada.
Zastanow sie nad jakims modelem Noki bo jednak one maja ciagle bardzo dobre baterie, latwa obsluge i wogole sa w miare "perfekcyjne"
Pozdrawiam
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
a jak nokię to warto przeczytać http://tech.wp.pl/kat,100...,wiadomosc.html
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
gezeb napisał/a:
a jak nokię to warto przeczytać

Tylko, że do Polski trafiają baterie wyprodukowane w Chinach, a tych to chyba nie dotyczy.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Twoje oczekiwania spełni każda Nokia (zakładam, że prostotę menu zapewni jego znajomość) nie działająca pod Symbianem (N73 właśnie działa). Bardziej ogólnie wybierz cokolwiek co nie ma Symbiana lub Windy Mobile i ma niezbyt duży wyświetlacz. W takich telefonach również menu nie będzie skomplikowane.

Jeśli nie chcesz wodotrysków to może znajdziesz coś w stylu N6320, albo innego modelu dla PHowców.
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
tomecki, oprócz polifonii i mp3, to idealna dla Ciebie (dla mnie też :mrgreen: ) jest 6310i, dostępna obecnie niestety tylko na aukcjach :( Najszybszy tel. jaki miałem, a bateria działa spokojnie przez tydzień normalnego użytkowania po około 4 latach!!
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
Nokia wydaje dobry model komórki raz na ruski rok :-(
Nokia 6310i to byl taki właśnie model - miał wszystko co trzeba jako telefon i nic więcej.
Od pół roku korzystam z Sony Ericson K750i i to co miała N6310i dalej mam plus multimedia: MP3, radio stereo z RDS!, odtwarzacz filmików, a także aparat z AF 2megapiksele 2,8/4,8mm - nawet całkiem fajne fotki robi LINK) :-)
Bateria wytrzymuje przy gadaniu kilku godzin miesięcznie około 5-7dni.
Przy radiu oczywiście krócej, przy MP3 nie wiem, mało korzystam.
Aha posiada 38MB pamięci i w zestawie dodają kartę MS 64MB.
Do kompletu jest zestaw słuchawkowy, w Nokii 6610i był lepszy bo symetryczny.
SE750i ma lepszą książkę adresową i mądrzejszy kalendarz.
Zapomniałbym, aparat ma także lampę błyskową! która normalnie służy jako latarka (ma także sygnał SOS).
Najlepiej udaj się do sklepu niech Ci pokazują co i jak.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
yourNIGHTMARE napisał/a:
Jezeli zalezy Ci na dobrej baterii to Sony Ericsson odpada bo tam przy normalnym uzywaniu 3 do 4 dni a przy sluchaniu radyjka lub MP3 to juz katastrofa pol dnia i bateria pada.

no nie mogę się z tym zgodzić. Jak mam trzecią zmianę słucham sobie radyjka przez pięć dni w tygodniu po 8godzin i dopiero pod koniec tygodnia muszę ładować (SE K750i).

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ja mam k800i i też trzyma 5 dni, przy czym radyjka słucham bardzo często... Pół dnia to przesada, na pewno nie aż tak źle. W ogóle radio to najlpszy chyba ficzer tego modelu :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
A poza tym ostatnio byłem na wernisażu grupy CO-Arto i co ciekawe jedno ze zdjęć było wykonane K750i i powiększone do formatu 30x40 :shock: Naprawde nie było źle oglądając z pozycji stosownej do oglądania zdjęć tego formatu czyli z pewnej odległości :shock: Gdybym nie wiedział, że zostało wykonane telefonem w życiu bym nie zgadł. Oczywiście jak podejść bliżej to już widać, że z jakością kiepsko, ale z "normalnej" pozycji naprawde OK.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
tomecki, k800i to bedzie dobry wybor, ...
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
Wiec trafiliscie z tymi Sony naprawde na dobra partyjke. Ja mialem k700i kolezanka ma jakiegos klapkowca i kumpel tez cos z tych nowych SE i niestety potwierdza to moj problem czyli bateria max 4 dni a przy sluchaniu MP3 polowe dnia i dziekujemy za impreze.
Pozdrawiam
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
yourNIGHTMARE, czy tak było od początku?
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Dzięki za podpowiedzi, ja też używałem tylko nokii do tej pory, ale jak zobaczyłem w którą stronę to idzie to mnie krew zalewa, małe klawisze, jakiś dżojstik na środku, małe to wszystko i jeszcze brakuje tam tylko windowsa :-P
6310 to był dopiero model, nawet są jeszcze używki do kupienia, widziałem gość ma 2szt. coś za ok 300zł
A czemu chcę zmienić Nokię na coś innego? Bo wydaje mi się że już chyba konkurencja polepszyła swoje produkty i dogoniła Nokię, czyżbym się mylił?
To co mówicie że ten SE W200i to kiszka?
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
tomecki napisał/a:
To co mówicie że ten SE W200i to kiszka?

Raczej tak. Zobacz porównanie tutaj: LINK
Zwróć uwagę na czas czuwania
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
tomecki napisał/a:
A czemu chcę zmienić Nokię na coś innego? Bo wydaje mi się że już chyba konkurencja polepszyła swoje produkty i dogoniła Nokię, czyżbym się mylił?


Jeśli idzie o jakość wykonania i użytych materiałów (w mojej opinii także nawigacji po menu i samego menu) to motorola wyprzedziła nokię o dwie długości już modelem v300. O wielu kolejnych nie wspominając.

Jeśli chodzi o telefony zaawansowane to do czasu serii N w Nokii imho rządził SE i Qtek. Oczywiście pomijając komunikatory, ale do nich do niedawna trzeba było dokupować walizkę :-)
 

Flagoon  Dołączył: 28 Lut 2007
milo napisał/a:
tomecki, k800i to bedzie dobry wybor, ...


A jak z joystickiem? Ja mam k700i i po tym, jak joy psuje się częściej niż powinien nie mam więcej ochoty na SE. To na prawdę strasznie felerna sprawa. 3 miesiące temu odebrałem komórkę z serwisu a przed miesiącem joy znowu zaczął się zacinać (na razie tylko zacinać, ale pewnie za miesiąc znowu coś się na stałe jepsuje).
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Flagoon, mam na razie k800i niewiele ponad miesiąc i jest ok. No ale nie jest to zbyt długi okres.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach